Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ładodwanie Akumulatora takim prostownikiem(zdjecie)


Luka3s

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim.

Mam mały problem, niedawno na imprezce zapomniałem wyłączyć świateł czego przyczyną jest rozładowany akumulator, niegdy nie zabieralem sie za ladowanie, poniewaz to moj pierwszy samochod.

Chcialbym dokladna instrukcje jak to zrobic tym prostownikiem =>

9hO90.jpg

co na ile ustawic i jak sie podlaczyc do aku. i ile najkrocej go mozna ladowac zeby samochod zaczal funkcjonowac ( nie jestem u siebie w domu a chcialbym wrocic dzisiaj )

Z gory dzieki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator najlepiej ładować jak najmniejszym prądem. Zacisk plusowy do "+" i minusowy do "-", ale chyba to jest oczywiste. Myślę, że po 1- 2 h możesz spróbować odpalać. Gdy wrócisz do domu podłącz go na całą noc jeszcze pod prostownik. Pamiętaj odkręcić korki żeby wydzielający się gaz miał ujście i sprawdzić poziom elektrolitu, ewentualnie brak uzupełnić wodą desytlowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten prostownik chyba nie ma możliwości ustawienia prądu ładowania... wali z automatu

jak masz akumulator bezobsługowy nie musisz odkręcać korków

reszta jak kolega wyżej napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten prostownik chyba nie ma możliwości ustawienia prądu ładowania... wali z automatu

jak masz akumulator bezobsługowy nie musisz odkręcać korków

reszta jak kolega wyżej napisał

To wystające coś po prawej stronie od zegara wygląda jak pokrętło bez gałki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulaator mam taki -

zmQX9.jpg

to jest obslugowy czy bez ? :>

55Ah , 12V

[br]Dopisany: 30 Sierpień 2010, 14:12_________________________________________________i jak sprawdzić poziom tego elektrolitu ? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku obsługowy. Jak odkręcisz korki (6 szt) będziesz widział czy cela jest sucha czy coś jeszcze "chlupie". Jak dobrze pamiętam poziom powinien być minimalnie pomiędzy 1- 1,5 cm powyżej górnej granicy elektrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ładowaniu to lekko poodkręcać tak ? Żeby "gazy" uchodzily :naughty: ? te takie plastikowe srubki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bulwersuj sie stary. poprostu nie chcialbym zeby mi to wybuchlo czy cos w tym stylu. Dobra ide to podlaczyc, a ten prostownik co mam jest automatyczny to kolo zegarow to nie jest zadne pokretlo tylko jakis guzik co sie wsciska.. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem ten prostownik wskaznik wskazuje na ok 5A czyli jest ok?

I ile godzin teraz go mam ładować do max ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w nim regulacji,wynika z tego że to automat.Podładuj z 2 godziny i zobacz czy pobór prądu zmniejsza się.Juz po kilku godzinach powinien być mniejszy.Prawidłowy prąd do ładowania to 10% wartości aku ,czyli jak aku 45Ah to prąd nie większy jak 4,5A.Czas ładowania to około 10 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ładowanie zeszlo juz do 3A. Laduje go juz 4h, jeszcze ze 4h i musze nim odjechac bo zastawilem wjazd do domu dziewczyny a tu jest miejsce na 2kolejne samochody :wallbash: a do tego zastawilem jeden sluzbowy samochod ktory jutro z rana bedzie potrzebny. Mam nadzieje ze ok 8h wystarczy zeby samochod zaczal odpalac. I mam pytanko bo wlasnie zauwzylem dzisiaj ze plynu chlodniczego mam mniej niz minimum, musze go spuscic i nalac nowego czy wystarczy dodac jakiegos innego o tym samym kolorze ? :decayed: ?[br]Dopisany: 30 Sierpień 2010, 19:10_________________________________________________( nie wiem jaki jest aktualnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeże temat, bo właśnie świateł znów zapomniałem zgasić i mokra d*pa. Najpierw się odpina minus nie? a potem plus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeże temat, bo właśnie świateł znów zapomniałem zgasić i mokra pupa. Najpierw się odpina minus nie? a potem plus ?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś zapominalski to kóp sobie kable do odpalania tylko takie żeby miały z 350A i po podłączeniu chwile poczekaj dopiero potem odpalaj swój samochód :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...