Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Oleju brak


Gość mike_a4

Rekomendowane odpowiedzi

No i nie zbyt długo nacieszyłem się A4 B7 BPW 140PS 2007r. Po dwóch miesiącach zapaliła się czerwona kontrolka oleju, komputer zaczął zapisywać błędy i włączył się tryb awaryjny. Ledwo dojechałem do warsztatu i po odkręceniu pokrywy silnika mechanik stwierdził brak oleju. Niezła kaszana. Co mogło być przyczyną awarii pompy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mało informacji.....

ile przebiegu?

- skąd wiesz że to awaria pompy skoro nie ma oleju /.

- gdzie olej?

- nie było wcześniej pomarańczowej kontrolki oleju informującej o niskim stanie oleju?

- czy dymił na biało >jeśli tak to mogła wessać olej padająca turbina....

Z tego co napisałeś wnioskuję iż jechałeś dalej z czerwoną kontrolką na fisie i brakiem oleju lub niesprawnym napędem pompy oleju? >jeśli tak to załatwiłeś silnik na własne życzenie ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się jazda z tym czerwonym ostrzeżeniem to duży błąd :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zbyt długo nacieszyłem się A4 B7 BPW 140PS 2007r. Po dwóch miesiącach zapaliła się czerwona kontrolka oleju, komputer zaczął zapisywać błędy i włączył się tryb awaryjny. Ledwo dojechałem do warsztatu i po odkręceniu pokrywy silnika mechanik stwierdził brak oleju. Niezła kaszana. Co mogło być przyczyną awarii pompy??

rozumiem że chodziło mechanikowi o brak śladów oleju pod pokrywą silnika> czyli brak smarowania silnika przy pompo-wtryskach lub całego, a olej prawdopodobnie w misce się znajduje......?czy dobrze rozumuje?>jeśli tak to imbusik lub gniazdo się wytarło...

>toby tłumaczyło czemu nie miałeś pomarańczowej kontrolki na fisie o niskim stanie oleju....

P.S. ale i tak tej jazdy z czerwoną kontrolką nie mogę zrozumieć.... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...