Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6, AYM, waz łączący pompę wspomagania z maglem


Gość dzikidzidz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dzikidzidz

Witam,

czy ktoś ma namiary gdzie można dostać. Okazalo się, że w moim wspomaganiu układu kierowniczego padł zawór umieszczony w tym właśnie wężu. Magiel i pompa są oki.

Objaw był taki, że pompa wyła niemiłosiernie (opisywałem) i płyn ze zbiornika w góre strzelał jak fontanna...

Notabene, żeby wyjąć przewód trzeba było ściągać, zderzak, lewą lampę,wąż od intercoolera i plastiki....

ps. w ASO tlko 600zł i do 2 tyg czekania bo nie ma w Polsce

Mam dość autka, najpierw magiel (ale po uderzeniu w lewy błotnik - rozumiem) a teraz ten zawór - powoli kończę z audi, jak zrobie tylko to wspomaganie. Przy okazji, obejrzałem rozrząd - wymieniony :) i faktycznie autko nie uderzone z przodu...ale i tak mam dość.

Gdzie wycenić takie auto?

Pozdrawiam

dzidz

A4, 2,5 TDI,2002 (lipiec), modelowo 2003, 151 kkm przebiegu, wszystko do sprawdzenia SPRZEDAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze mysle to jest to zawór zwrotny (zawór przepuszczający w jedną stronę). Proponował bym:

1. Odkręcić wąż

2. znaleźdz sklep z artykułami z hudraulika siłową (np. od koparek itd)

3. udać się do tego sklepu i przedstawić problem - oni sprzedadźa TOBIE odpowiedni zaworek

4. znajdź miejsce gdzie zakuwają węże hydrauliczne - i tam udaj się z tym zaworkiem z poprzedniego punktu i z tym co wyjąłeś z samochodu. Pokaż im to .. a oni TOBIE zrobią nowy

Powinno CIEBIE to wynieść nie więcej jak 200 zl i będziesz miał to zrobione prkatycznie od razu.

Robiłem to samo z wężem olejowym który idzie ze skrzyni biegów do chłodnicy oleju w poprzednim samochodzie. Za orginalny chcieli 400 zl.. a ja zapłaciłem 17 zl razem z wężem i robocizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzikidzidz

O ile dobrze mysle to jest to zawór zwrotny (zawór przepuszczający w jedną stronę). Proponował bym:

1. Odkręcić wąż

2. znaleźdz sklep z artykułami z hudraulika siłową (np. od koparek itd)

3. udać się do tego sklepu i przedstawić problem - oni sprzedadźa TOBIE odpowiedni zaworek

4. znajdź miejsce gdzie zakuwają węże hydrauliczne - i tam udaj się z tym zaworkiem z poprzedniego punktu i z tym co wyjąłeś z samochodu. Pokaż im to .. a oni TOBIE zrobią nowy

Nie takie to proste, zawór siedzi głęboko w wężu gumowym, który jest z dwóch stron zakończony "pozwijanymi metalowymi wężykami. Wąż gumowy niejako naciagnięty jest na metal. Ważne są te koncówki metalowe - ich kształt jest sciśle dopasowany, inaczej nie wejdą. Zastanawia mnie czy te zaworki w innych modelach są jednakowe, wtedy mozna by kupic, i przerzucić sama gume (z zaworkiem) na metalowe króccce...tak kombinuje...

Dzięki za zainteresowanie i pomoc

dzidz

a itak go sprzedam :)

dzidz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej takie rzeczy robia w okolicy serwisow i napraw wozkow widlowych. Kolega mial podobny problem tylko w innym wozie i zrobili bez wiekszych problemow. Koszt 110 zl z materialem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...