Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Jaka sonda lambda


ino_hizo2

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem już całe forum (może nie dokładnie na 100%), ale potrzebuję informacji jaka sonda lambda idzie do mojego silnika, bo po wstępnej diagnozie wydaję się że padła (wyjaśnienie dalej*). Oglądając aktualnie zamontowaną sondę mogę jedynie stwierdzić, że nie jest oryginalna a na pewno jakaś sztukowana bo kable w 2 miejscach są sztukowane.

*Jadąc w dłużą trasę po około 200 km auto zaczęło dziwnie się zachowywać: wzrosło spalanie na LPG z 8L/100KM do około 14 (Bp z 10 tak na 15), zaczęło delikatnie szarpać, przy jeździe na Bp strasznie śmierdzi spalinami z wydechu i pojawił się czarny nalot na wydechu a go nie było wcześniej. Przemierzając w ostatni weekend nasze piękne polskie drogi (ok 400 km) odpiąłem wtyczkę sondy i spalanie na LPG wróciło do normy. Po ponownym podłączeniu ponownie 14-15L/100KM. Podpinałem VAG-a jak jeszcze miałem sprawną baterię w lapku i miałem błąd sondy lambda:

16518 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1)

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

aktualnie nie mogę nic sprawdzić bez tej baterii :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz załozyc sonde np. NGK OZA624-E4 lub Boscha, ja juz kilka załozułem tych NGK i działaja super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...