Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Wymiana osłony przegubu a zbieżność


Gość lightfighter87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lightfighter87

Witam, drodzy koledzy i koleżanki nie mogę znaleźć wiadomości w tej sprawie toteż zwracam się o pomoc.

Ostatnio jak byłem w warsztacie mechanik wypatrzył pękniętą osłonę przegubu zewnętrznego z lewej strony. Prawo ironii losu działa, dwa dni później zaczęło skrzypieć jak wieko od trumny. Głupota jest taka że teraz skrzypieć przestało...

Pytanie czy przegub jest do wymiany czy można to jakoś uratować - słyszałem informację o jakimś smarze, który trzeba nałożyć na nowo i wystarczy nowa osłona (jakie jest wasze zdanie na ten temat ?? )

Czy po takiej operacji trzeba regulować zbieżność, czy jest ona tylko i wyłącznie regulowana na drążku kierowniczym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie trzeba regulowac

ale zawsze mozna sprawdzic :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spróbować wyjąć przegub, dokładnie go umyć (wyczyścić), przesmarować nowym smarem, założyć nową osłonę i może będzie wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak bardzo była uszkodzona osłona i jaki czas przegób był narażony na warunki zewnętrzne [piasek, woda] jesli uszkodzenie osłony nie bylo duże i smar wychodził na zewnątrz to wszystko powinno byc ok, mechanik przy zmianie oslony powinien od razu zajrzyć trzeba czy nie tzreba wystarczy go umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy mówią jak ci nie stuka przy skręcie to tylko go wyjmij nasmaruj dobrym smarem i załóż najlepiej oryginalną gumę bo zamienniki to szit . a zbieżności nie trzeba ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat trochę stary ale może komuś się przyda. Kupiłem ori osłonę na przegub i jestem zaskoczony tym, że w pudełku było jeszcze kilka dodatkowych części. Był smar, ta główna śruba z łbem sześciokątnym, sprężyna krążkowa, pierścień sprężynujący i oczywiście opaski. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...