Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Stan oleju w silniku kłopot


czarny

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

panowie jobla już dostaje z tym poziomem oleju, a więc tak mam ten nieszczęsny DPF i podobno jak jest zapchany to paliwo się dostaje do oleju.

Wymiana oleju ostatnia była stan trochę dotykał kulkę, ściągnąłem oleju troche, i potem nie miałem kontrolki z filtra i ostatnio spr olej i znowu jest dziad na kulce,

zauważyłem też że jak jest ciepło na dworzeto olej jest rzadszy a jak jest 0 Stopni czy na minusie to jest gęsty i widac wtedy ewidentnie wartośc.

co z tym działać mam ścigągać dalej olej czy jak :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale DPF nie jest zapchany, nie miałem z nim jakich kolwiek problemów i tez nie widzę narazie potrzeby się go pozbywać,

hmm a gdzie one się znajdują/? a PD co to w ogole :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie pompowtryskiwaczy - sprawdzenie dużo nie kosztuje, wymiana również. Zacznij od tego.

Jak ci tak przybywa co chwile oleju to skoro go upuszczasz nie zapomnij również o wcześniejszej wymianie oliwy niż te 10-15 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

panowie jobla już dostaje z tym poziomem oleju, a więc tak mam ten nieszczęsny DPF i podobno jak jest zapchany to paliwo się dostaje do oleju.

Wymiana oleju ostatnia była stan trochę dotykał kulkę, ściągnąłem oleju troche, i potem nie miałem kontrolki z filtra i ostatnio spr olej i znowu jest dziad na kulce,

zauważyłem też że jak jest ciepło na dworzeto olej jest rzadszy a jak jest 0 Stopni czy na minusie to jest gęsty i widac wtedy ewidentnie wartośc.

co z tym działać mam ścigągać dalej olej czy jak :gwizdanie:

odciąganie oleju to nie rozwiązanie - jest zmieszany z paliwem i nie posiada odpowiednich właściwości smarnych

Ogarnij szybko temat bo nie jest to zdrowe dla motorowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko skocze do mechanika jakiegoś, a powiedz mi u ciebie olej stały jest czy też wzrasta?

czyli jak uszczelka nie będzie cała to paliwo do oleju?

no ale pierun wie czy to paliwo jak go kupiłem było tak samo co odciągnąłem to zawsze było na tej kulce nawet jak teraz mam od dłuższego czasu to nigdy nie wyjdzie za kulkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio ściągnąłem 1 cm ponad "kulkę" po 10.000 przejechanych, teraz poczekam chyba jeszcze z 4.000 i zaobserwuję, czy mi mechaniorzy za dużo nie nalali, czy faktycznie coś jest nie tak.

Czekam na rozwiącanie Twojego problemu ;)

pz,

Okon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wystarczy raz na jakiś czas przegonić auto autostradą wtedy paliwo z oleju wyparuje :naughty: mam dpfa zero kłopotu z nim i z przybywającym olejem też :cool1: Główny powód zwiększania poziomu oleju to jazda miejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale zeby paliwo się dostał do oleju to musi być mocno filter zapchany a nie jest.

nic będę myślał dziś jade do mechanika i zobaczymy co mi powie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ile cie za to przyszło? a jakie miałeś obawy?

wiesz ale jak by u mnie poszła pompa to raczej by błąd wyskoczył na kompie a nic nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mialem na kompie ! a objawy to mieszanie ropy z olejem silnikowym 1 wymienilem podkladki pod wtryski i dalej mialem ten problem wiec 2 wymienilem pompe podcisnienia (nie mialem bledu na kompie ponieważ pompa strikte działala tylko nie byla sczelna ) i jest oki ale ile sie nad tym nasiedzialem to moje.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...