Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.6 101KM] Wentylator chłodnicy!


Mariusz79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko dotyczące wentylatora chłodnicy! Zauważyłem dziś po podniesieniu maski, że wentylator chodzi a na tablicy było ok 65 stopni. Czy jest to normalne??? Kiedy ma się załączyć wentylator (czy ma rożne biegi?)?

I jeszcze jedno pytanie z innej beczki :roll: gdy podniosłem maske usłyszałem "tykanie" coś a'la tykanie zaworu, które jest trudne do zlokalizowania. I też pytanie, czy takie tykanie jest normalne (np. odgłos wtrysku itp)

Pozdro!!!

Ps. Od kiedy kupiłem mją Niunie jestem strasznie przewrażliwiony na punkcie różnych odgłosów :razz: . Więc proszę o wyrozumiałość :mrgreen: " starszych kolegów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie z innej beczki gdy podniosłem maske usłyszałem "tykanie" coś a'la tykanie zaworu, które jest trudne do zlokalizowania. I też pytanie, czy takie tykanie jest normalne (np. odgłos wtrysku itp)

Sprawdź poziom oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wentylatorem to zależy jak się kręci

Ja właśnie mam uszkodzone wisko i wentylator strasznie głośno szumiał na wyzszych obrotach.

Póki co nie kupiłem drugiego tylko odkręciłem wentylator

Niby upałów już nie ma, ale w gorący nawet dzień w mieście temperatura nawet nie przekroczyła 90 stopni, czyli jest OK

Wisko zmienię może przed zimą

Zapraszam do NEWBIE i zapoznania sie z regulaminem.

Pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest w silnikach 1,6 nie wiem jak innych wentylator chodzi non stop i jak jest za gorący silnik to obroty sie zwiekszają bo jest jakiś tam termostat który steruje ciepłem silnika..a co do tego stukania to moze kup sobie "doktor motor" to taki jakby olej w puszce który likwituje niegroźne stuki.koledze w fordzie zawór sie zawiesił czy coś i strasznie stukało,wlał i po sprawie(wleac jak silnik jest rozgrzany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju jest właśnie ok. Też nie jestem na 100% przekonany,ze to zawor, ale bardzo podobny odgłos sie wydobywa z silnika. Silnik powinien hulac jak zloto (i tak jest procz małych ale..) bo ma przejechane 170000 ,a przebiegu jestem pewny.

Co do "motodktora,czy innych tam to raczej nie ufam takim super srodkom.Rozne opinie słyszałem na temat tych "specyfikow" niektore jak z horroru :mrgreen: .

Pozyjemy zobaczymy co z tym bedzie.Jesli nie bedzie glosniej stukac, a tyka cichotko, to nie bede sie tym przejmował, bo w koncu do głowy dostane :razz: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat troszkę stary.

Pisałem że mialem wymieniać wisko, ale poczytałem trochę forum i każdy kto ma nawet sprawne wisko pisze że też się kręci - bo powinno, czyli szumi.

Może mniej niż u mnie.

Mam też kolegę co ma BMW i też ma wisko-mówi że sprawne (mechanik tak powiedział)

ale jak on jedzie to go słychać z bardzo daleka.

Teraz nadal mam wisko stare tylko wentylator odkręcony, silnik chodzi jak zegarek, można stawiać szklankę z piwem i nie spadnie z silnika, z wentylatorem to ją po prostu chybaby zwiało :053:

Mam na myśli takie rozwiązanie jakby wstawić z jakiegoś samochodu wentylator z silnikiem elektrycznym i do tego w przewód płynu z chłodnicy jakiś czujnik temp. - tak jak jest to rozwiązane w innych samochodach.

Problem tylko w tym że jest mało miejsca na wentylator z silnikiem pomiędzy chlodnicą a silnikiem.

Nie wiem dlaczego w Audi i innych samochodach tak to rozwiązali z tym sprzęglem - oszczędność prądu czy co?, ale może kosztem paliwa . przecież taki wentylator też stwarza opór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...