Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wymiana tarcz


dudi75

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymieniajac tarcze na nowe ,obowiazkowo trzeba dokonac pomiarow bicia? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniajac tarcze na nowe ,obowiazkowo trzeba dokonac pomiarow bicia? :mysli:

Nie rozumiem ?jakie pomiary czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waski, pomiary bicia tarczy bo jest norma w ktorej musza sie zmiescic.

jesli przekraczaja to oddajesz bo bedziesz mial bicie przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waski, pomiary bicia tarczy bo jest norma w ktorej musza sie zmiescic.

jesli przekraczaja to oddajesz bo bedziesz mial bicie przy hamowaniu.

Ja rozumiem że jak bija to wymieniam na nowe.Toczenie na dłuszą metę nic nie daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt tu nie mowi o toczeniu.

Nowe tarcze tez moga sie nei miescic w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha pierwszy raz słyszę o takim czymś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tarczach ATE jest nawet kartka jakie odchylki moze miec tarcza, nie wiem jak przy innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy na to nie zwracałem uwagi przy zakładaniu,ale zawsze może coś się takiego zdarzyć. :th:[br]Dopisany: 08 Marzec 2008, 20:24 _________________________________________________A wracając do pytania -robiłeś pomiar kiedyś nowych tarcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja tez nigdy nie zakladalem, ze nowa moze byc krzywa bo wychodze z zalozenia, ze nowa tarcza nie wyjdzie z fabryki z taka wada :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez mi sie wydaje ze nowa powinna byc ok :blink: ale na pudelku jest napisane aby bezwzglednie dokonac pomiaru bicia tarczy :decayed: ale przcierz tarcze EBC to nie jakas lipa i chyba jakies kontrole przeprowadzaja tych tarcz zanim opuszcza zaklad produkcyjny.

Ciekawe ilu z was dokonuje takie pomiary zakladajac nowe tarcze??? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie. :th:

Myślę że wybrałeś dobre tarcze i nie ma takiej potrzeby sprawdzać ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jakies kontrole przeprowadzaja tych tarcz zanim opuszcza zaklad produkcyjny.

niekoniecznie, mogą sprawdzać wyrywkowo :tongue4: a jesli ktoś ma dostęp do tokarki, sprawdzenie bicia to minuta roboty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzić warto bo mogło nawet przy montażu coś podejść pod tarczę jak nie było dokładnie wyczyszczone i może być bicie z tym że jak jest niewielkie to nie ma się czym przejmować bo przecież się wytrze i sama wyrówna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tokarce trzeba zamocować tarcze w uchwycie najlepiej by było pewnie docisnąć konikiem i sprawdzić bicie czujnikiem zegarowym [br]Dopisany: 17 Marzec 2008, 16:00 _________________________________________________W sumie to można by było na czymkolwiek sprawdzić, aby tarcza była dobrze zamocowana. Może nawet do piasty ją przykręcić i tak samo czujnikiem zegarowym pokrecając tarczę ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tokarce trzeba zamocować tarcze w uchwycie najlepiej by było pewnie docisnąć konikiem i sprawdzić bicie czujnikiem zegarowym [br]Dopisany: 17 Marzec 2008, 16:00 _________________________________________________W sumie to można by było na czymkolwiek sprawdzić, aby tarcza była dobrze zamocowana. Może nawet do piasty ją przykręcić i tak samo czujnikiem zegarowym pokrecając tarczę ręką.

liczę na to że nie trzeba będzie takiego pomiaru robić. Jak w jeździe coś będę czuł to wtedy sprawdzę i będę szukał. Nie mam dostepu do czegoś takiego jak czujnik zegarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadajcie w skrajności.Tarcze markowe na pewno są sprawdzane u fabyce.

Moim zdaniem szkoda zachodu i czasu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...