Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Pomoc znajomemu centralny zamek AUDI A8 D2 dziwna sprawa


piotrek7543

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.Nie wiedziałem gdzie napisać ten wątek ponieważ nie chodzi to o A4 tylko A8 D2 proszę o ewentualne przeniesienie do odpowiedniego działu.

Chciałem pomóc koledze ponieważ nie należy on do żadnego klubu postanowiłem zasięgnąć waszych rad. Problem polega na tym że nie działa centralny zamek podłączałem vag i nie może połączyć się ze sterownikiem po prostu tak jak by go nie było.Zakodować też nie idzie.Dziwna sprawa jest że samochód na bokach ma czujniki na podczerwień a kluczyk nie jest na podczerwień tylko na radio.Myślałem że stacyjka została wymieniona jednak kluczyk pasuje do wszystkich drzwi oraz klapy bagażnika nie pasuje jedynie do schowka gdzie wydaje mi się że pasowałby tam klucz starszego typu (z ząbkami)Bezpieczniki też sprawdziłem są wszystkie sprawne.Nie wiem w zasadzie po co są te czujniki z koro kluczyk jest na radio?Co mogę jeszcze sprawdzić może jakiś przekaźnik jest za to odpowiedzialny bo nie działa również elektryczne ustawienie kierownicy.? Dodam jeszcze ze przekręcając zamek kluczykiem centralny zamyka wszystkie zamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak starsze d2 to powinien miec taki kluczyk http://forums.audiworld.com/showthread.php?t=2155417 i to jest kluczyk na podczerwień, w takiej a8 zasięg pilota to z 2-3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kabelku napisane jest kkl ogólnie łącze się z innymi modułami tak że kabelek wykluczam ,co chodzi o czujniki to są one na słupkach po środku auta, auto jest z 1995r. Ogólnie do podczerwieni powinien być taki kluczyk jak kolega wyżej przedstawił jednak, kluczyk jest inny (scyzoryk i drugi prosty) możliwe że ktoś wymienił stacyjkę na nowszą jednak nie bardzo chcę mi się w to wierzyć,ponieważ wymiana stacyjki wiąże się z wymianą wszystkich zamków (kluczyk pasuje do wszystkich zamków) jedynie kluczyk nie pasuje do schowka wydaje się być tam wkładka starszego typu.Kluczyki obydwa są oryginalne baterie w pilotach są sprawne.Immobiliser też działa więc nie wiem co może być grane.Macie jakieś pomysły? Może któryś przekaźnik jest za to odpowiedzialny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to centralny tam nie działa czy otwieranie z pilota? jeśli druga opcja to sprawdź czy bateria jest dobra rozbierz go zobacz jak ten klucz wygląda w środku, może to jest przełożony zwykły kluczyk bez pilota do ładnej obudowy bo z pilotem np się zgubił. Działał ten klucz wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa otwieranie z pilota, baterie są dobre sprawdzałem miernikiem, w kluczyku też wygląda wszystko dobrze przekładkę raczej wykluczam po za tym są dwa kluczyki i żadnego nie idzie zakodować.U mnie w A4 żeby zakodować np po wymianie baterii wystarczy włożyć do zamka i przekręcić kluczyk. Po za tym łączy się z vag.A w A8 vag nie może się połączyć ze z modułem centralnego z wszystkimi innymi elementami łączy sie bez problemu,nie wiem czy centralny poprzednio działał ponieważ auto zostało niedawno kupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na święta ci powiem czy u mnie się łączy z centralnym bo brachol ma taką samą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...