Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny nie działa w drzwiach kierowcy


quidy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa centralny w drzwiach kierowcy.

Po przekręceniu kluczyka od zewnątrz w drzwiach kierowcy cały samochód się zamykał i otwierał.

Z centralnego na pilocie zamykał się cały samochód prócz drzwi kierowcy. Od środka wciskanie przycisku zamknięcia przy klamce zamykało wszystkie drzwi prócz drzwi kierowcy więc czerwona lampka zamknięcia na guziku zamykania się nie zapalała.

Rozebrałem całe drzwi, wyjąłem siłownik zamka drzwi, podpiąłem pod 12v pin 1 i 2 we wtyczce i zamek się obraca. Rozebrałem siłownik i pospinałem na krótko oba silniczki i działały jak złe. Przejście jest na kablach pinów 1 i 2, które idą od siłownika zamka do silnika szyb do którego spięty jest sterownik szyb i pewnie całych drzwi. Stąd wnioskuję, że albo sterownik jest zwalony albo nie dochodzi do niego prąd. Sprawdziłem kable którą idą między słupkiem a drzwiami w tym gumowym rękawie i są jak nowe. W sumie nie wiem co jest przyczyną bo sterownik rozebrany wygląda w środku ładnie, nie widać żeby coś było spalone ale nie mam drugiego, żeby podłączyć i sprawdzić;/ Z tylnych drzwi chyba nie podpasuje.

Na myśl mi przychodzi jedynie, że może jakiś bezpiecznik gdzieś ale to chyba mało prawdopodobne..

Nie działają też lampki w drzwiach kierowcy, te które się zapalają z boku i pod drzwiami ale nie wiem czy to ma związek - pewnie ma.

Po złożeniu wszystkiego dalej jest to samo z tym, że teraz po przekręceniu kluczyka zamyka i otwiera się centralny ale drzwi kierowcy się nie ryglują w ogóle... pewnie coś źle złożyłem...

Jakaś rada co jeszcze sprawdzić ?

Dla jasności to jest dla mnie siłownik ZAMEK siłownik DRZWI LEWY PRZÓD AUDI A4 B6 01R- (3914774622) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

A to sterownik szyb AUDI A4 SILNIK MODUŁ SZYBY 8E1959801H 0130821765 (3838735588) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ostatnie co w aucie robiłem to MCE ale chyba to bez wpływu, zamek już wcześniej z tego co pamiętam szwankował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega w skodzie ma to samo. podpiolem pod kompa i wyskoczylo,ze sterownik dostaje za niskie napiecie. mechanik ktory to juz diagnizowal twierdzi ze to ten sterownik,ale mi cos tu nie pasuje. tez jestem ciekaw jak to naprawic. moze poprostu przeciagnac dodatkowo napiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega w skodzie ma to samo. podpiolem pod kompa i wyskoczylo,ze sterownik dostaje za niskie napiecie. mechanik ktory to juz diagnizowal twierdzi ze to ten sterownik,ale mi cos tu nie pasuje. tez jestem ciekaw jak to naprawic. moze poprostu przeciagnac dodatkowo napiecie?

Co do Skody to modele octavii I miały takie problemy spowodowane wilgocią która niszczyła piny w module. Jest to opisane na forum skody być może podobny problem wystąpił u autora wątku. Na zapożyczonym zdjęciu z internetu widać zgniłe piny które są przyczyna opisanych problemów w octavii lub przetarte przewody.

gniazdo_w_module_od_dolu_194.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega w skodzie ma to samo. podpiolem pod kompa i wyskoczylo,ze sterownik dostaje za niskie napiecie. mechanik ktory to juz diagnizowal twierdzi ze to ten sterownik,ale mi cos tu nie pasuje. tez jestem ciekaw jak to naprawic. moze poprostu przeciagnac dodatkowo napiecie?

Co do Skody to modele octavii I miały takie problemy spowodowane wilgocią która niszczyła piny w module. Jest to opisane na forum skody być może podobny problem wystąpił u autora wątku. Na zapożyczonym zdjęciu z internetu widać zgniłe piny które są przyczyna opisanych problemów w octavii lub przetarte przewody.

http://s3.postimg.org/6ssezkepb/gniazdo_w_module_od_dolu_194.jpg

A więc muszę dobrać się do kosteczki i ja oblukać dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...