Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak wyjąć zamek z drzwi tylnych??


ajiboo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio przy otwieraniu, jak juz wszystkie zamki się otworzą pompka centralnego pracuje jeszcze ok 5-10 sekund i z tylnych lewych drzwi przy zamku slychac syczenie.

Wydaje mi się że gdzies powstało rozszczelnienie na przewodzie powietrznym od centralnego tylko żeby to dokładnie sprawdzić to musze wyjąć zamek , zdjąłem boczek drzwi odkręciłem 2 śrubki które trzymają zamek no i co dalej ??.......

czy zamkiem trzeba tak manewrować żeby wyszedł jakoś od środka drzwi czy jeszcze oprócz tych 2 śrubek coś trzeba odkręcić ?? no i na pewno trzeba odłączyć drucik od klamki i jeszcze cos ??

za wszystkie informacje i wskazówki będę wdzięczny

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dwie śrubki na krzyżak po lewej i prawej stronie na wysokości okna + śrubka na uchwycie od zamykania

2. Wyciągnąć uchwyt od zamykania dolną część - kolejna śrubka na krzyżak do odkręcenia

3. Cały boczek na drzwiach podnieść do góry ( odpiąć linke od klamki wewnętrznej )

4. Śruby typu torks 4 szt - odkręcić całą ramkę z oknem ( nie bać się szyba nie wypadnie :) )

5. Odpiąć linkę

6. Odkręcić zamek 2 śruby typu torks i wypiąć linke ( pręcik ) od klamki zewnętrznej

7. Wymienić zamek jeżeli taka potrzeba jest ( ja wymieniłem, brak szczelności nie dało się naprawić )

8. Złożyć wszystko w odwrotnej kolejności.

I po robocie :wink4: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sivy79 mam ten sam problem, bo nie wiedziałem jak dostać się do tego zamka, bałem się że ta szyba może wylecieć, :kwasny: Niedługo będę się brał do roboty jak zamek przyjdzie. pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...