Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Pali się kontrolka ładowania akumulatora


Gość tommax5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, od wczoraj pali się kontrolka od ładowania akumulatora, czy są jakieś typowe usterki tego modelu ?

Czy można samemu coś sprawdzić i nie dać się naciągnąć elektrykowi :-)

Dziękuję za pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może alternator przestał spełniać swoją funkcję.

Trzeba to w pierwszej kolejności sprawdzić (napięcie podczas pracy silnika powinno być na poziomie 13,8-14,5V).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak niedawno zaswiecila na trasie, przestalo dzialac wspomaganie kierownicy, a chwile pozniej temperatura wzrosla do czerwonego poziomu i musialem sie zatrzymac.

Okazalo sie, ze spadl pasek alternatora. A spadl, bo napinacz paska alternatowa byl stary (czyli 13-letni...) i poluzowany. Wymiana napinacza, paska alternatora (i pozostalych paskow bo dranstwa przy okazji tez pospadaly i sie pociely) zajela mechanikowi pol dnia (musial rozebrac przod auta, bo od gory do tego wszystkiego nie dalo sie dostac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie zapala kontrolka aku ale w rożnych momentach i ciezko mam stwierdzic czy nie domaga alternator bo nie mam w tym momencie miernika przy sobie

Raz zapala sie jak mam obroty powyżej 1800 a innym razem jak auto jest na biegu jałowym. Zazwyczaj świeci po kilka sekund max do minuty.

Czy mogą to byc szczotki ( jak tak czy łatwo to zrobić) lub coś podobnego i czy można to coś wymienić bo chyba nie cały alternator.

Prośże nakierujcie mnie co zrobić. Dziękuje za odzewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem wirnik alternatora, łożyska, i sprzęgło alternatora - pomogło. Koszt koło 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam to samo, alternator poszedł do regeneracji i na razie ok koszt 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczescie przycisnelam mechaników i bylo gotowe po 8h :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczescie przycisnelam mechaników i bylo gotowe po 8h :naughty:

To super ze tak szybko lecz u mnie zauważyłem ze jak jest bezdeszczowo to wszystko jest OK.

I teraz nie wiem czy go oddac do mechanika bo ten moze mi wymienić cos co nie będzie mialo związku z usterka . A liczyć na to ze wtedy bedzie padało to takie bezsensowne.hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...