Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wytarty panel od klimatyzacji


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam pytanie odnosnie panelu od klimy. W zwiazku z tym ze mam wytarte klawisze rozgladam sie powoli za panelem na ebay i znalazlem panel ktory wyglada identycznie jak moj tylko ze pochodzi z audi a4 2009 rocznik. Czy on bedzie dzialal poprawnie w mojej niuni z 2002r? oto in on (link z ebay)

http://alturl.com/8p2

Dzieki za ewentualne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje to jest inaczej w B6 a inaczej w B7 .. problem z grzaniem tylnej szyby....

jak się mylę to proszę poprawcie mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje to jest inaczej w B6 a inaczej w B7 .. problem z grzaniem tylnej szyby....

jak się mylę to proszę poprawcie mnie

To tam bedzie jeszcze inaczej bo ten panel jest z b8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wyglada identycznie jak moj tylko ze pochodzi z audi a4 2009 rocznik

Z mojej ETKI wynika, że w a4 2009 rocznik panel klimatronika wygląda tak: ??

a4_2009_radio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b8 ma już całkiem inny .. jedyne wspólne cechy to B6/B7... ale jak kupisz od b7 tanio zawsze można przełożyć panel przedni i klawisze do swoje starej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zauważyłem na zdjęciach to panel pochodzi od B7 nie od B8. W B ósemce jest taki jak pokazał (rav) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macieek ten panel co dałeś linka jest z B7 (będzie problem z tylną szybą) i do tego jeszcze do kosza 2DIN

_________________________________________________

A4 B6

1-DIN

8E0 820 043 A wycofany w 08.2002 i zastąpiony przez 8E0 820 043 J (1-DIN) <kolory 5PR,B98>

8E0 820 043 J wycofany w 2003 i zastąpiony 8E0 820 043 AB (to jest 1-DIN) <kolor 5PR>

8E0 820 043 AF 1-DIN <kolor 5PR>

8E0 820 043 AB 1-DIN z ogrzewaniem foteli <kolor 5PR>

8E0 820 043 AE 1-DIN bez ogrzewania <kolor 5PR>

8E0 820 043 zastąpiony przez 8E0 820 043 H (1-DIN bez ogrzewania) <kolory 5PR,B98>

8E0 820 043 H zastąpiony przez 8E0 820 043 AA (1-DIN bez ogrzewania) <kolor 5PR>

8E0 820 043 AA 1-DIN bez ogrzewania<kolor 5PR>

2-DIN

8E0 820 043 AC 2-DIN bez ogrzewania <kolor 5PR>

8E0 820 043 AG 2-DIN bez ogrzewania <kolor 5PR>

8E0 820 043 AH 2-DIN z ogrzewaniem foteli <kolor 5PR>

8E0 820 043 AD 2-DIN z ogrzewaniem <kolor 5PR>

8E0 820 043 K wycofany w 2003 i zastąpiony 8E 820 043 AC (to jest 2-din bez ogrzewania) <kolor 5PR>

8E0 820 043 G wycofany w 2002 i zastąpiony 8E0 820 043 Q (2-DIN z ogrzewaniem foteli) <kolory 5PR,B98>

8E0 820 043 Q wycofany w 2003 i zastąpiony 8E0 820 043 AH (2-DIN z ogrzewaniem foteli) <kolory 5PR>

A4 B7

8E0 820 043 BM 2-DIN z ogrzewaniem foteli

8E0 820 043 AM 2-DIN z ogrzewaniem foteli

5PR soul (czerń)

B98 czerń satynowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym rozwiązaniem jest kupić TANIO obojętnie jaki sterownik klimy (pasujący do B6/B7 oczywiście) i przełożyć same przyciski. Operacja tak jest nie skomplikowana i masz 100% pewności ze wszystko bedzie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chłopaki dzieki za wszelkie sugestie.

Rozumiem zatem, że ten koleś z aukcji coś ściemnia. Wyraźnie napisał ze panel pochodzi z auta z 2009r czyli z b8.

pozdro

P.S Zamowiłem książeczke na ebayu takową o audi b6

http://alturl.com/v5g

Niestety po angielsku ale jakos powinienem ja strawic. Widzialem ja w sklepie i zdążyłem zauwazyc, ze tam jest nawet instrukcja montarzu pompowtryskow. także sie napalilem na nia i na dniach powinna przyjsc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szkoda, że ta książka pomija silniki V6. ;( A już sobie myślałem, że mi ją zeskanujesz :naughty:

________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak czy b8 czy b7 nie będzie pasował... musisz kupić panel od modelu b6. ile masz przebiegu , że przyciski się przytarły? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak czy b8 czy b7 nie będzie pasował... musisz kupić panel od modelu b6. ile masz przebiegu , że przyciski się przytarły? :mysli:

przebieg to 144k raczej pewny, udokumentowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo szybko się wytarło... to wszystko zależy jak poprzednik traktował autko.... :mysli:

no nic jak pisałem bezpiecznie wymienić przyciski.... i będzie jak nowy i pewne, że wszystko zadziała ... powodzenia :wink4:

[br]Dopisany: 14 Marzec 2009, 20:09_________________________________________________btw zapytaj zieluch'a

on wymieniał climatronik może Ci coś taniej puści jako klubowiczowi :) (i podmienisz przyciski i sprzedasz ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak czy b8 czy b7 nie będzie pasował... musisz kupić panel od modelu b6. ile masz przebiegu , że przyciski się przytarły? :mysli:

przebieg to 144k raczej pewny, udokumentowany

Podejżewam, że 144k mil. Inaczej musiałby siedzieć i tylko bawić się klimatronikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy ktos podpowie jak wyciągnąć panel klimatronika z B6??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz najpierw radio specjalnymi wyjmakami a później już samemu rokminisz jak wyciągnąć klimatronik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik a rozebrać go i przełożyć klawisze oraz przednią obudowę z B7 nie będzie problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, klawisze da się przełożyc bez problemu. Będą się tylko różnić nieznacznie kolorem. W b7 jest odrobinę ciemniejszy ten "czarny" :)

I absolutnie nie próbuj instlaować całego klimatronika z B7 do B6. Pomjając różnicę w kolorze, która już na pewno będzie widoczna przy całym elemencie to są po prostu problemy z kompatybilnością. Nię będzie działać ogrzewanie tylej szyby i coś tam jeszcze... nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, klawisze da się przełożyc bez problemu. Będą się tylko różnić nieznacznie kolorem. W b7 jest odrobinę ciemniejszy ten "czarny" :)

I absolutnie nie próbuj instlaować całego klimatronika z B7 do B6. Pomjając różnicę w kolorze, która już na pewno będzie widoczna przy całym elemencie to są po prostu problemy z kompatybilnością. Nię będzie działać ogrzewanie tylej szyby i coś tam jeszcze... nie pamiętam.

malik ja niedawno wymieniałem panel od Concert'a i panel jest jaśniejszy niz ten co był

Seryjnie u siebie miałem taki typowo czarny a ten nowy od radia jest troszkę taki jakby szary

a klimatronik z B7 bedzie fest czarny czy właśnie taki jaśniejszy??

wieczorem tak o 17 wrzuce fotkę radia i klimatroniku, lukniesz później??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...