Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Centralny zamek nie działa w drzwiach


leszek149

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie jaka jest przyczyna w układzie pneumatycznym, że kluczyk w drzwiach kierowcy nie otwiera zamka i muszę najpierw kluczykiem otworzyć okno i klamką drzwi, a od pasażera kluczyk otwiera drzwi, ale nie uruchamia centralnego zamka na inne drzwi? W klapie bagażnika kluczyk uruchamia otwieranie wlewu paliwa.Pompka w bagażniku sprawdzona--działa. Jak zdjąć tapicerkę drzwi w opcji z elektrycznymi szybami bo na forum jest ale z korbką. Proszę o radę.

Czy ktoś wie jaki moduł znajduje się nad pompką pneumatyczną centralnego zamka w bagażniku bo wygląda ,że to jest sterowanie pompką radiowe ale poprzedni właściciel nic mi o tym nie przekazał. napis na tym module jest "magic touch" i wygląda,że to jest moduł zamontowany fabrycznie.

oSzki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę najpierw kluczykiem otworzyć okno

to bardzo interesujące,co napisałeś...mógłbym sie dowiedzieć,jak to robisz?Czyżbyś przytrzymywał klucz w poz.otwarcia,szyba "zjeżdża" i wtedy dostajesz sie do środka?

co do reszty-to moze podepnij Vaga i zobaczymy,jakie bledy są w sterowniku,czy gdzieś prąd niedochodzi... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie otwieram

no to trzeba sie z tym szybko uporac,bo musi to być uciążliwe- tak,jak pisałem wyżej-Vag-błędy do sprawdzenia,potem wszystkie weże,idące do zamków-mozliwa nieszczelność,lub całkowita niedrożność :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję i jeżeli mechanicznie powinien się otwierać to koniecznie muszę zdjąć tapicerkę , odkręciłem dwie śrubki na górze ale dalej nie mogę odjąć tapicerki czy jest ona przyklejona i trzeba mocno ją oderwać? nie widać żadnych więcej śrubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - powalczę dalej jutro lub w poniedziałek i wtedy napiszę o efektach[br]Dopisany: 16 Styczeń 2010, 23:52_________________________________________________Witam ponownie. Dzięki wskazówkom z tego FORUM zdjąłem tapicerkę drzwi, następnie wyjąłem plastikową osłonkę zamka i okazało się ,że urwany jest (pękł) uchwyt metalowy za pomocą którego obrót kluczyka pociąga cięgno do rygla zamka drzwi.

W załączeniu zdjęcie urwanego cięgna.

Centralny zamek czyli pneumatyka jeszcze mi nie działa ale wywnioskowałem na podstawie jednej rurki, że w rurkach powietrznych są zamarznięte krople wody. Poczekam aż same się rozmrożą bo należałoby cały układ rozmrozić i przedmuchać.

1Qqbe9.jpg

Głowna przyczyna rozszyfrowana więc można zamknąć wątek.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak dobrać się do króćca rozdzielczego pneumatyki centralnego zamka? - prawdopodobnie z prawej strony samochodu bo pneumatyka w drzwiach nie działa ale w klapce paliwa i bagażniku działa a więc tył działa.

Przedmuchałem kanaliki powietrzne w bloku pompki centralnego i problem rozwiązany a opis w wątku Pompka działa połowicznie z dn 02.03.2010r.

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...