Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kostka ISO ,oraz głośniki w drzwiach.


pastaldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Dopiero zakupiłem Audi A4 i mam pytanie co do instalacji audio. Mój egzemplarz to Audi A4 1,9TDI 110KM z 1997roku sedan.

Mianowicie jakie są przewody w kostce ISO tej od zasilania oryginalnie? Bo u mnie jest 4 kabelki tylko. Plus, Masa i jakieś 2 cieniutkie kabelki. Bo podłączyłem swoje radio Clarion DXZ588RUSB i nie obyło się bez kombinowania żeby zadziałało. Poza tym wydaje mi się że niema zasilania po stacyjce a mianowicie jak wyłączę zapłon nie wyłącza mi radia.

Poza tym gdzieś słyszałem że w tych Audi potrzebny jest konwerter żeby działały tylne głośniki. U mnie po podłączeniu standardowej kostki śmigają. Czy może konwerter dotyczy tylko wersji z BOSE? Jeszcze nie poznałem tego samochodu ale wydaje mi się że mam 6 głośników. Była taka wersja? A mianowicie w drzwiach przednich 2x2 głośniki i 2 w półce z tyłu. Czy w tych był subwoofer w bagażniku?

Wolałbym nie rozbierać nowego nabytku dlatego pytam tutaj, jakiej wielkości sa głośniki w drzwiach? Czy wejdą tam głośniki 16cm bez przerabiania tapicerki?

Czy jeśli podam komuś VIN mojego autka to sprawdzi i mi podeślę jakie jest wyposażenie mojego Audi?

Jeśli to już było to przepraszam ale nie znalazłem nic co by rozwiązało mój problem z kostką.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś nowy, to nie przepraszaj od razu :)

i zaglądnij tu: http://fanklubmoto2010.auto-swiat.pl/audi/audi-a4-klub-polska/

http://www.a4-klub.pl/smf/wybieramy_najlepszy_klub_samochodowy_roku-t114134.330.html

co do audio to musisz cierpliwie, przeszukać forum, bo podobne tematy były i w nich pytaj

kody wyposażenia możesz sobie sprawdzić tutaj: http://www.audiklub.org/wyposazenie.html

wrzuć vin to ci wkleję wyposażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego za zainteresowanie.

Mój VIN to WAUZZZ8DZVA117852 był bym bardzo wdzięczny bo zanim ściągnę ETKE to potrwa.

I dzięki za stronkę to sobie popatrzę.

A w którym miejscu w samochodzie znajdę tabliczkę z tymi kodami wyposażenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w książce servisowej lub we wnęce bagznika (tam gdzie koło zapasowe)odpowiedź o kody wyposażenia a jeśłi masz głsoniki z przodu i z tyłu to z przodu masz razem 4 a z tyłu na półce głośniki też dwa ale jak zdejmiesz maskownice zobaczysz że sa podwieszone wysokie tony(syczki czyli razem tył 4 głośniki z tyłu a w sumie 8 tylne głośniki mają swój wzmacniacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te wersje miały standardowo subwoofer w bagażniku? Bo jak włączyłem to tam z tyłu całkiem fajny basik się wydobywał. Z tym że inne pytanie: Jeżeli podłączyłem radio Clarion bez żadnych adapterów i gra normalnie tył to znaczy że było coś kombinowane w instalacji? Bo czytałem gdzieś na forum właśnie o takich modach z przerabianiem kostek. Poza tym możesz mi kolego podpowiedzieć jakie masz przewody w kostce od zasilania radia? Lub wiesz gdzie znajdę schemat jak to w tym aucie powinno wyglądać oryginalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego za to wyposażenie.

A mam pytanie inne. Czy bywało że była w samochodach po 1 lifcie stara kierownica? Bo u mnie właśnie taka jest. W środku mam drewniany panel główny i drewniane listwy dookoła i klimatronik. I wydawało mi się ze powinna być kierownica nowsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były montowane chyba z 4 rodzaje stary typ, 4 ramienna taka jak w końcowej produkcji 80tki,

4 ramienna ładnie zaokrąglona

taka sama jak wyżej tylko z multifunkcją

3 ramienna sportowa

i chyba jeszcze 3 ramienna sline taka jak w A6 C4/5

możliwe, ze były jeszcze jakieś inne

tutaj małe kompedium wiedzy na temat kierownic http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_zmiana_kierownicy_ktora_pasuje-t114173.0.html;new;topicseen#new

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...