Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALZ] Sonda Lambda


Queyas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

miałbym takie o to pytanie. Po zakupie mojego Audika, już na trasie powrotnej zapaliła mi się lampką "Motor Elektrik". U mechanika okazało się że jest uszkodzona sonda lambda (nr2, ta za katalizatorem). Wymieniono mi ją ale po jakichś 2 czy 3 miesiącach znowu zaświeciła mi się ta lampka. Po sprawdzeniu na komputerze okazało się że znowu ten sam problem. Tym razem jednak, zgłosiłem to jako reklamację, ponieważ niedawno wymieniałem tą cześć. Serwisant wziął komputer i posprawdzał działanie tej sondy. Jej napięcie wahało się pomiędzy 0.2 - 1V jeśli dobrze pamiętam, stwierdził że przyczyną może być nasze polskie paliwo i że z sondą wszystko jest ok.

Samochód sprowadziłem sam z niemczech z salonu Audi, jak to mówią był TOP. Zastanawiam się czy ten serwis zbyt pochopnie nie wymienił mi tej sondy za pierwszym razem.

Co sądzicie ? Czy zna ktoś taki przypadek reakcji na paliwo ? Powiedzieli mi że wyskakiwanie tej lampki jest nagminne w VW Polo.

PS.

Samochód nie daje odczuć mi że coś się z nim dzieje. Wszystko działa poprawnie, spalania dokładnie nie mierzyłem, ale wydaje się być w normie. Po tej diagnozie sprawdzili mi świece zapłonowe, które zmieniłem na "Beru Ultra Platinum".[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2010, 15:16_________________________________________________Nikt na prawdę się z czymś takim nie spotkał ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz powiedzieć jaki konkretnie błąd się pojawia ???

stwierdził że przyczyną może być nasze polskie paliwo

Jeżeli w to wierzysz to przestań tankować w krzakach i problem zniknie...

Powiedzieli mi że wyskakiwanie tej lampki jest nagminne w VW Polo.

W polo pomaga "upgrade" softu. Przynajmniej tak to nazywają u Kulikowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...