Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampy Xenon z led delikatnie parują.


dobry1

Rekomendowane odpowiedzi

Na wewnetrznej czesci lampy zrobily sie delikatne zacieki. Jak to wyczyscic ? Czy trzeba rozklejac lampe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś było zmieniane w lampie ? żarniki ? sprawdz dekle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekle i cala reszta jest ok,efekt jest taki ,jak wyschniety zaciek na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze musi być jakaś przyczyna :wink:

Coś nie tak było z lampami bo mało komu to się dzieje w B8 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy sa w 100% ok. Zauwazyłem to po zimie , delikatne zacieki na kloszu w srodku.Jak to umyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy sa w 100% ok. Zauwazyłem to po zimie , delikatne zacieki na kloszu w srodku.Jak to umyć ?

Bez rozklejania lamp się nie obejdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przymierzam się do zmiany na przednie Ledy. Z racji, że mam anglika (podobno żarniki trzeba zamienić) a lampy chcę kupić z alledrogo (przerabiane ze zwykłych)... muszę się obawiać, że takie lampy będą mi parować ? :eusathink: Taki zabieg mało nie kosztuje w sumie... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem był problem z parujacymi lampami jak ktos ma auto na gwarancji to wymieniaja bez problemu :wink:

Nigdy nie drązyłem tematu ale problem pewnie jest ten sam co w BIXIE z B6

Mozliwe ze w lampach po 2010 cos zmienili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi jest napisane że w chłodnych lub wilgotnych warunkach pogodowych, reflektory ze względu na różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz mogą lekko zaparować, po włączeniu świateł powinno to zniknąć w całości lub w znacznej mierze i nie ma to wpływu na żywotność urządzeń oświetleniowych, tak że chyba nie ma się co za bardzo tym przejmować jeżeli jest to jakieś niewielkie zaparowanie. Dodam że też zauważyłem to u siebie i na pewno lampy nie miałem nigdy żadnej rozbieranej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO w tej sprawie twierdza że jest to zjawisko występujące sporadycznie ale jednak :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączę się do tematu otóż u mnie w lampie xenon w dolnym prawym rogu gormadzą się muchy jak się ich pozbyć czy wyjecie zarówek i podłączenie pod odkurzacz cos da ? czy ktoś już miał taki problem ? by gromadziły się muchy i jakim cudem one się tam dostają skoro sprawdziłem i wszystko jest szczelne co robic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem ale w B6. Odkurzacz i kombinacje ze słomkami do picia soku i udało sie dziadostwo wyciagnąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego tu jest wątek o rozklejaniu lamp:

DIY J-Code tinted front reflectors

Podobno nagrzewnicą spokojnie się da. U mnie też jedna minimalnie parowała i w środku są małe zacieki. Zastanawiam się czy jej nie rozkleić i wyczyścić.

Mały OT, czy ktoś próbował polerować szybę lampy ?

Jeżeli tak to jak się do tego najlepiej zabrać ?

Czytałem że niektóre lampy są pokryte specjalną powłoką UV która po usunięciu powoduje żółknięcie lampy. Czy w B8 jest podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Około tydzień temu zaparował mi lewy bixenon, aktualnie przerodziło się to w skroploną wodę na wysokości paska ledowego. Przez ponad rok użytkowania samochodu nie było żadnych problemów. Może mi ktoś doradzić jak pozbyć się wilgoci z wnętrza lampy i co zrobić żeby problem się nie powtórzył? Może przytkał mi się jakiś odpowietrznik, bo rozszczelnienia lampy nie przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...