Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana podświetlenia w liczniku


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że długo polowałem na same wskazówki licznika od S4 B6 i trafił się licznik za "grosze" to go wziąłem.

Przełożyłem wskaźnik temperatury i paliwa do siebie razem z białymi wskazówkami od S4.

Problem jest tego typu, że wskazówka prędkościomierza i obrotomierza jest dalej czerwona, bo diody z S4 nie pasują do A4.

Sprawdzałem te czerwone diody z A4 to świeca przy 1.5V a białe diody z S4 już przy tym napięciu niestety nie świeca, dopiero świecą jak mają 3V i tutaj jest problem.

Jak te diody się w ogóle nazywają i czy w ogóle znajdę te białe diody na napięcie 1.5V?

Chyba, że wystarczyłoby zmienić rezystory?

Tak to wygląda po rozebraniu

UzeiZfPl.jpg

Y74Kmnil.jpg

No i efekt końcowy :wink:

KR01kpQl.jpg

7SC0mhAl.jpg

RAieDwwl.jpg

Jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

---------- Post dopisany at 22:19 ---------- Poprzedni post napisany at 21:42 ----------

Trochę poczytałem i fail z mojej strony.

Nie ma białych diód na 1.5V tylko one pracują przy 3-3.2V. Więc to chyba będzie kwestia dobrania odpowiedniego rezystora tak?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała dioda potrzebuje 3.6V 20 mA czyli rezystor przy 13V 470 ohm.

Czerwona ma 1.7V 10mA i rezystor trzeba 1kohm.

Pozatym trzeba by sprawdzić jakie zasilanie przed rezystorem jest przy max ustawionej jasności podświetlania 5 czy 12V a może 3.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzę dokładnie jaki tam jest prąd i napiecia to powinno być wszystko jasne :)

I porównanie obwodów drukowanych z S4 i A4, bo z tego co pamiętam to trochę inaczej wyglądają.

---------- Post dopisany 12-09-2013 at 00:27 ---------- Poprzedni post napisany 10-09-2013 at 15:21 ----------

Zrobiłem ale nie do końca...

Na dwóch padach dałem mostek i zamiast 3 diod są tylko dwie, ale trzeba coś wymyślić, bo minimalnie ciemniejsze są wskazówki od obrotomierza i prędkościomierza niż te paliwa i temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ja nie wiem w czym Ty miałeś problem ja też się ostatnio z nudów zabrałem za zegary i po mału w nich modzę :wink:

---------- Post dopisany at 01:12 ---------- Poprzedni post napisany at 01:09 ----------

Fakt wyglada to jak mowisz i raczej nie zastosujesz jakis innych rezystorkow , te diody sa bardzo delikatne i moze ich podczas lutowania uszkodziles

Ja tak dzialalem jygynaju.jpg

ema3a3y9.jpg

veryby4y.jpg

Poki co mi wyszlo takie cos bede dazyl do tego by zostaly same biale cyferki a tlo czarne na razie jest tak

rurysa4u.jpg

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawie mnie czerwone złości. Czyli białe świecą bez kombinacji? Może on kupił super jasne one więcej potrzebują.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawie mnie czerwone złości. Czyli białe świecą bez kombinacji? Może on kupił super jasne one więcej potrzebują.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Na zdjeciu jest tak o ale na zywo jest zadowalajaco ;)

Zmiana oswietlenia i filterka dalo taki rezultat juve8unu.jpg

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawie mnie czerwone złości. Czyli białe świecą bez kombinacji? Może on kupił super jasne one więcej potrzebują.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Wymontowałem diody z licznika S4.

Ja nie wiem jak tyś to zrobił Marcin. Mierzyłeś tam napięcia? U mnie 1.7 na każdej diodzie jest i białe za uja na tym nie zaświecą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawie mnie czerwone złości. Czyli białe świecą bez kombinacji? Może on kupił super jasne one więcej potrzebują.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Wymontowałem diody z licznika S4.a jakie masz te biale diody ? Po wlutowabiu jej na sciezki sprawdz jeszcze czy ich nie popaliles ;) u mnie przy montazu polecialo ze trzy sztuki ;)

Ja nie wiem jak tyś to zrobił Marcin. Mierzyłeś tam napięcia? U mnie 1.7 na każdej diodzie jest i białe za uja na tym nie zaświecą...

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie działają. Jak wlutuje 2 to świecą okej, jak dodam trzecią to żadna nie świeci dlatego, że one są szeregowo wlutowane tam. Musiałbym rzeźbić żeby trzecią dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie działają. Jak wlutuje 2 to świecą okej, jak dodam trzecią to żadna nie świeci dlatego, że one są szeregowo wlutowane tam. Musiałbym rzeźbić żeby trzecią dorobić.

Bo moze nie zmieniasz biegunu w tej trzeciej. Powieksz sobie moje zdjecie tak co wlutowabe sa nowe diody i zauwaz ze trzeba zmieniac biegunowosc.

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie działają. Jak wlutuje 2 to świecą okej, jak dodam trzecią to żadna nie świeci dlatego, że one są szeregowo wlutowane tam. Musiałbym rzeźbić żeby trzecią dorobić.

Bo moze nie zmieniasz biegunu w tej trzeciej. Powieksz sobie moje zdjecie tak co wlutowabe sa nowe diody i zauwaz ze trzeba zmieniac biegunowosc.

Sent from my телефон

Ja to wiem, spróbuje jeszcze zostawić te dwie diody, ale kupie takie co mają więcej lumenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem diody z czerwonych na białe w A3, napięcia takie same

Musiałem tylko przesłonić trochę bo białe maja większą jasność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem diody z czerwonych na białe w A3, napięcia takie same

Musiałem tylko przesłonić trochę bo białe maja większą jasność

Pokaz jak wyszlo ;)?

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że to wina starego, czerwonego licznika, bo te kolorowe mają inaczej rozmieszone elementy.

S4 B6

KTd2LDfl.jpg

A4 B6 2001r

jvMOLy5l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiem że mnie ktoś zaraz wyśmieje ale zapytać muszę.

Czy trzeba odpinać akumulator przy wyciąganiu zegarów?

Coś mi jedna wskazówka słabo podświetla i podejrzewam że dioda padła.

Tylko nie wiem czy nie będzie później jakiegoś problemu z immo? Trzeba będzie coś kodować itp. po odpięciu zegarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko mamw sprawie licznika. Muszę przelutować głośnik bo go jasna ch_Xera wzięła. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy jak odepne blaszki które trzymają dwa wyświetlacze z tyłu licznika to coś się zrypie? Czy jak zdejme ten wielki biały plastki to środkowy wyświetlacz też się odepnie??????????? Licznik od A4 B6 2003 z kolorowym FIS-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ja nie wiem w czym Ty miałeś problem ja też się ostatnio z nudów zabrałem za zegary i po mału w nich modzę :wink:

---------- Post dopisany at 01:12 ---------- Poprzedni post napisany at 01:09 ----------

Fakt wyglada to jak mowisz i raczej nie zastosujesz jakis innych rezystorkow , te diody sa bardzo delikatne i moze ich podczas lutowania uszkodziles

Ja tak dzialalem jygynaju.jpg

ema3a3y9.jpg

veryby4y.jpg

Poki co mi wyszlo takie cos bede dazyl do tego by zostaly same biale cyferki a tlo czarne na razie jest tak

rurysa4u.jpg

Sent from my телефон

W nowym seacie mam tak ze cyferki na kompie sa biale a reszta jest czarna.

Jestem na etapie wymiany licznika na kolor. Tez bardziej podoba mi sie biale podswietlenie tak jak zmieniles to Marcino. Jakie diody tam dales? Jakis filtr? Ewentualnie ze starego licznika czerwonego moge przelutowac biale diody np. z obrotomierza do wyswietlacza przebiegu w kolorowym liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...