Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przewody/węże klimatyzacji nad osłoną silnika


Stickman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję wymienić węże od klimatyzacji (jeden rozszczelniony, jeden przygnieciony) znajdujące się nad dolną osłoną silnika - po zdjęciu osłony widać takie dwa zagięte metalowe przewody. Czy ktoś jest w stanie podać mi nr tych przewodów albo naprowadzić na allegro? Bo przekopując aukcje widzę, że jest ich masa różnej długości, krzywizny i rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8D0260707 osuszacz - sprężarka

8D0260701 sprężarka - skraplacz

i do numeru dochodzi literka B lub H w zależności od numeru nadwozia (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Wg tych nr porównałem po wyglądzie i jeszcze 8D0260704B/H wygląda tak samo jak 8D0260707H. Znalazłem używkę z końcówką 704B (http://allegro.pl/show_item.php?item=5327602486) dość tania i z opisu wygląda, że jest z A4 B5 1.9 TDI Kombi a ja mam Sedan. Będzie pasować, czy faktycznie diabeł tkwi w szczegółach?

W ogóle to lepiej kupić oryginalną używkę (z tego co widzę to tak ~130zł) czy nówkę pewnie chińską (~100zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalne przewody w ASO koszt ok 1000zł za sztuke jeszcez zalezy za ktory, wiem bo sie dowiadywałem ja u siebie wymieniałem przewod miedzy sprezarka a chłodnica bo zakowka puscila koszt w aso 900zł , zamiennikow nawet chinskich brak w sklepach, dostepne tylko uzywki. Postanowiłem zrobic swoj stary przewod, czesci aluminiowe były ok wiec wymienilem nowy waz + zakucie go na rurkach koszt 70zl przewod jak nowy, wiec nie oplaca sie kupowac nawet uzywki. Taka operacje wykonuja wszedzie tam gdzie dorabiaja przewody silowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób w hydraulice siłowej ,tylko weż stare rury ze sobą na miarę , dużo taniej... rurke olejową turba tak robiłem i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam uszkodzone te aluminiowe elementy. Na allegro bez problemu da się dorwać nowy za 100zł, tylko nie jestem pewien ich jakości.

- 8D0260701H

- 8D0260707H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z przewodami,ale od chłodnicy, co do podrób nie jestem przekonany ;)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez BF10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie założyłem z allegro od tego gościa

http://allegro.pl/audi-a4-b5-95-99-przewod-klimatyzacji-8d0260707h-i5423501665.html

Fakt że dopiero jakieś 2 miesiące ale jak na razie jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem te co szper11 (nowa chińszczyzna). Dwa przewody, 2 śruby nie do okręcenia rozcinane, wsio wymienione, działa i wreszcie chłodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...