Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon zmiana kodowania Problem


kedo666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy koledzy :) , mam problem z moimi bixami jak kupiłem auta "nie świadomy jak działa bix" było tak że mimo czujnik zmierzchu i ustawieniom na auta w dzień nie paliło się nic a wieczorkiem palił się postój + bix wcześniej miałem auto które nie miało auto więc przyzwyczaiłem się do wajchowania :D lecz w poprzez przeglądanie nasze forum zainteresował mnie mod DRL Led i wtedy zaczęły się komplikacje ponieważ mój DRL pali się tylko podczas używania długich więc postanowiłem pojechać do znajomego i przekodować bixa bo pomyślałem sobie po przeczytaniu kilku tematów że mam ustawienie skandynawskie i tyle okazało się że miałem ustawione halogen lampa a nie bixenon i drl co już mnie i kolegę zaciekawiło lecz po przekodowaniu na bix i drl myślałem że jest malinka bo DRL palił się nawet na 0 i funkcja auto działała super także byłem zachwycony , budząc się następnego dnia a że wstaje po 5 to jest ciemno ruszam do pracy jadę ładnie wszystko działa i podczas mojej trasy muszę wjechać do lasku innych aut nie było to włączyłem sobie długie i niestety długich nie było wcale po przekodowaniu na bix + DRL pojechałem do znajomego ponownie okazało się że wystąpił błąd

02450 - Bi-Xenon Shutter Solenoid (F320) 30-00 - Open or Short to Plus

ale występuje on tylko w przypadku zmiany kodowania na bix+drl i nie mam długich wcale a przy ustawieniach lampa+halogen nie mam samego drl tylko drl się zapala jak użyję długich , oglądałem lampy instalacje wszystko wygląda na serie bo wstępnie pomyśleliśmy że ktoś nie umiejętnie to podłączył jak by dał długie pod drl i dlatego na tamtym kodowaniu nie otwierają się długie i występuje błąd co nadal tego nie wykluczam i mówię z góry wszystkie ustawienia kodowania próbowałem żadna nie przynosi efektu , także proszę o pomoc was bo mi się pomysły skończyły a nie ukrywam że chciał bym mieć tak jak "powinno być" dlatego kieruje się do was Pozdrawiam z góry dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest żarówka w miejscu świateł DROGOWYCH,

PRZEŁĄCZNIK DRL w pozycji 1?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest żarówka w miejscu świateł DROGOWYCH,

PRZEŁĄCZNIK DRL w pozycji 1?

Drogowe czyli długie ta funkcje spełnia xenon jak użyje długie otwiera się bardziej a jeżeli chodzi jakie żarniki jest to d1s

A jeżeli chodzi o kodowanie to wszystkie pozycje były testowane drl w opcji bix+drl wszystko działa ale długie w xenonie się nie otwierają ale drl działa poprawnie czyli pali się na auto albo już jak jest na 0 po włożeniu kluczyk i przekręceniu ładnie się pali podczas wjazdu do ciemnego pomieszczenia automatycznie zmienia się na bix + postój lecz kiedy próbuje włączyć długie to nie otwiera się xenon tylko na desce pali się że używam długich a jak z tego kodowania czyli 1 zmienię na 0 wszystko działa ale drl pali się tylko z długimi a tak jak by go wcale nie było

Pilne UP

Edytowane przez kedo666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłbym od podmiany mce. jeśli na innym nie ruszy to kopanie czy się instalacja pokrywa ze schematem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu teraz bym zaglądnął pod maskę i sprawdził wg tej rozpiski:

"

Zwykłe lampy mają rozkład:
(M5) [9/BL] - kierunkowskaz - Pin 2 we wtyczce T17a/2 (Czarno - niebieski)
(M1) [10/58L] - postojowe - Pin 3 we wtyczce T17a/3 ( Szaro - czarny)
(M30) [8/56a] - drogowe - Pin 15 we wtyczce T17a/15 ( Biało - czarny)
(M29) [6/56b] - światła mijania - Pin 16 we wtyczce T17a/16 ( żółto- czarny)
[5/31] - masa (brązowo - biały)
[7/31] - masa (brązowy)

Xenon
(M5) [9/BL] - kierunkowskaz - Pin 2 we wtyczce T17a/2 (Czarno - niebieski)
(M1) [10/58L] - postojowe - Pin 3 we wtyczce T17a/3 ( Szaro - czarny)
(L174)[12/TFL] - DRL - Pin 15 we wtyczce T17a/15 ( Biało - czarny)
(N347)[11/56a] -długie - Pin 10 we wtyczce T17b/15 ( Fioletowo- niebieski)
(M29) [6/56b] - Xenon - Pin 16 we wtyczce T17a/16 ( żółto- czarny)
[5/31] - masa (brązowo - biały)
[7/31] - masa (brązowy)

"

Czy pin 11 w wtyczce lampy jest osadzony i jakiego koloru jest kabel a następnie odkręciłbym osłonę pod kierownicą ( 3 śróbki ) wyjął szarą wtyczkę z MCE i sprawdził w który pin wchodzi.

Ja właśnie reinstaluje ELSE bo mi się wysypała i sprawdze w który pin ma wchodzić, Bo z tego co pamiętam jak przechodziłem u siebie z H7 na Xenon to testowałem kodowanie na obu lampach i na zwykłych za dzienne świeciły długie a na xenonach chyba długich właśnie nie był bo trzeba było dociągnąć kabel.

Edytowane przez fox60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przechodzi z h7 na bix to długie odpala w drlach. przeczytaj dokładnie co napisał. dla mnie leży mce, ale instalację też przydałoby się przekopać, jeszcze co mi świta (ale to by był chyba drugi przypadek), że manetka strzeliła focha.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje ale muszę zajrzeć w instalacje lecz jestem zielony .. , ktoś podpiął długie z DRL bo na moim ustawieniu czyli końcówka kodowania 0 teraz czyli zwykła lampa + Halogen czyli nie moje ustawienie .. co powinno być i DRL działa razem z długim się otwiera ale Xenon też się otwiera i nie pokazuje tego błędu co wyżej a na ustawieniu końcówka 1 w kodowaniu czyli tak jak fabryka dała i powinno być w bixie +drl i wszystko działa tylko w momęcie wciśnięcia długich xenon się nie otwiera moim zdaniem dlatego że to kodowaniu nie pozwala aktywować DRL podczas długich i dlatego się nie otwierają bo kodowanie nie pozwala na to ale to tylko moja amatorska opinia powiedzie co mam szukać gdzie to mogę porobić zdjęcia pokazać coś więcej :D

ps jeśli chodzi o dokładne kodowanie kolega co miał kabel u którego zmienialiśmy kodowanie napiszę później w temacie co i jak jeśli chodzi o tą kwestię , mam też jakieś zdjęcia ale wydaje mi się że to są bez użyteczne ale dodam ^^ sory za jakość ale ciężka opcja :D

jtvzoqjo.jpg2r33589j.jpgh9iazrm3.jpgylapeq78.jpgiklnjtyw.jpg

Edytowane przez kedo666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest żarówka w miejscu świateł DROGOWYCH,

PRZEŁĄCZNIK DRL w pozycji 1?

Drogowe czyli długie ta funkcje spełnia xenon jak użyje długie otwiera się bardziej a jeżeli chodzi jakie żarniki jest to d1s

A jeżeli chodzi o kodowanie to wszystkie pozycje były testowane drl w opcji bix+drl wszystko działa ale długie w xenonie się nie otwierają ale drl działa poprawnie czyli pali się na auto albo już jak jest na 0 po włożeniu kluczyk i przekręceniu ładnie się pali podczas wjazdu do ciemnego pomieszczenia automatycznie zmienia się na bix + postój lecz kiedy próbuje włączyć długie to nie otwiera się xenon tylko na desce pali się że używam długich a jak z tego kodowania czyli 1 zmienię na 0 wszystko działa ale drl pali się tylko z długimi a tak jak by go wcale nie było

Pilne UP

Czyli kodujecie tak:

01011 na bixenon a na halogeny 01001 ? tak wyczytałem z tego Postu.

Dla xenonu powinno być 01021 lub 01041 jeśli chcesz z dziennymi mieć i lampy z tyłu i podświetlenie rejestracji.

Tu jest całe kodowanie:

Centralna Ele. 09 -> Kodowanie-07

* ?xxxx: Chassis

o 0 = Limousine (PR-K8B)

o 1 = Avant (PR-K8D)

o 2 = Cabriolet (PR-K8K)

* x?xxx: Driving Light Switch

o 0 = Rain/Light Sensor (G397) not installed (PR-8K0/8K1/9C6/8K4)

o 1 = Rain/Light Sensor (G397) installed (PR-8K3/8K7/9C7/8K9)

* xx?xx: Trailer Hitch

o 0 = Trailer Hitch not installed (PR-1D0)

o 1 = Trailer Hitch installed (PR-1D2)

* xxx?x: Headlights

o 0 = Halogen Headlights w/o Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1+8K0/8K7)

o 1 = Halogen Headlights with Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1+8K1/8K3/9C6/9C7)

o 2 = Bi-Xenon Headlights with Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5+8K9/8K4)

o 3 = Bi-Xenon Headlights w/o Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5+8K0/8K7)

o 4 = Bi-Xenon Headlights with Daytime Running/Tail/License Plate Lights (PR-8Q3/8Q5+8K1/8K3)

* xxxx?: Country

o 1 = Rest of World/Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries with Bi-Xenon

o 2 = Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries without Bi-Xenon

o 3 = USA/Canada with Bi-Xenon

o 4 = Canada without Bi-Xenon

o 5 = Special Vehicles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to kodowanie jest bardzo proste i ubogie próbowałem wszystkich ustawień z tego zestawienia żadne nie dają efektu bo nigdzie długie się nie otwierają i występuje błąd który napisałem w 1 komentarzu długie się nie otwierają tylko w opcji

o 0 = Halogen Headlights w/o Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1+8K0/8K7)
o 1 = Halogen Headlights with Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1+8K1/8K3/9C6/9C7)

wtedy długie działają ale palą się z DRL

a jak ustawiam opcje z bixem

to pięknie wszystko działa DRL pali się już jak przekręcę stacyjkę albo w ustawieniu auto, czujnik zmierzchu również działa i wtedy DRL gaśnie i zapala się BIX+Mijania

ale jak pstrykam długimi to BIx się nie otwiera niestety

Edytowane przez kedo666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mateusz przyjechał z kodowaniem

01001 i na nim działają lampy poprawnie, bez funkcji DRL po włączeniu świateł drogowych otwiera się przesłona w soczewce i jednocześnie zapala się żarówka do DRL w lampach ( na każdym innym kodowaniu tracimy światła drogowe )

po kodowaniu

01021 na bixenon działa funkcja DRL, ale przełącznik drl nie reaguje na przełączenie 1/0 światła palą się ciągle,

nie otwierają się przesłony w soczewkach ( brak świateł drogowych ) i wyskakuje błąd


02450 - Bi-Xenon Shutter Solenoid (F320) 30-00 - Open or Short to Plus

moduł MCE to 8E0 907 279 J

moja opinia problem z instalacją ale jeszcze nie diagnozowaliśmy z uwagi na brak czasu,

samochód zachowuje się tak jak by przesłona od bixenonu i żarówka DRL była połączona jednym przewodem pomiędzy lampami a MCE tak samo jak w B6 z tym ze tam są żarówki h7 na długich, a w b7 zamiast nich mamy żarówki DRL

co sugerujecie sprawdzić jeszcze przed przedzwonieniem instalacji pomiędzy lampami a MCE

Edytowane przez ZAPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to sterownik z bixa?

samopoziom? nie no coś Ty Tomku. zacznijcie od podmiany mce - ale instalację też wypadałoby przekopać, przede wszystkim poprawność połączeń przy mce. podmiana mce to raptem 5 minut, z dopisaniem vinu 7.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...