Jump to content

staszek_kolasa

Pasjonat
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1

About staszek_kolasa

Car

 • Car model
  80 B3
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  1986
 • Engine
  1.2 TFSI
 • Engine code
  1B
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  ON

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Daj znać jak testy tego oleju. Aktualnie jeżdżę na Motulu 6100 Synergie+ 10W40, spalanie okolo 0.5l na 2k km.
 2. @zapsu A jak spalanie oleju? Tak +/-, zdaje sobie sprawę, że trudno porównać dwóch różnych kierowców.
 3. To co, można śmiało lać Valvo 5W50 do naszych slinkiów (2.0 ALT)? Od jakiś 3 lat jeżdżę tylko na Motulu 10W40 6100 Synergie +. Pobór - w zależności od drogi, trasa - 0.5L na 2.5k km, miasto 05.L na 1100-1300km, w cyklu mieszanym dolecam 0.5L na 2k km. Od dłuższego czasu myślę nad Valvo lub czymś innym, co spełnia normy ALT i jest w stylu 5/10W50.
 4. Po wkręceniu tulei, która zwiększa odległość czujnika w sondzie od spalin jest ok. Nie wyskakuje mi błąd.
 5. Ja również mam LPG, spalanie przy zbiorniku 45L, trasa 450-460km, trasa+miasto: 390-410km. Oczywiście rezultaty zależą też od ciężkości nogi. Ja u siebie na bank mam kata do wymiany, wywalało mi błąd i jeden z mechaników wstawił mi tuleje, która odsuwa sonde. @guccioo777 A Ty przeprogramowałeś mape chłodzenia? Jakiego dokładnie termostatu użyłeś? Może da rade podpasować coś od innych/starszych modeli Audi?
 6. Co do demontażu to mam już w tym wprawę. Tak jak wspomniałem, auto przyjechało z zepsutym termostatem, więc musiałem sobie jakoś poradzić. A że każdy mechanik, do którego pojechałem, chciał odkręcać kolektor dolotowy, to stwierdziliśmy z ojcem, że sami to zrobimy. Dokonaliśmy tego dokładnie w ten sam sposób, jak Ty opisałeś. Co do zmiany termostatu u mnie, zastanowię się nad tym przy następnej większej akcji serwisowej. Narazie będę jeździć tak jak jeżdzę, auto pali, ma przyspieszenie, tylko oliwy trzeba czasem dolać. Btw, jak obniżenie temperatury pracy silnika wpłynęło na spalanie oraz jego dynamikę? Wspominasz tutaj o temperaturze około 97 stopni, a jaka jest na oryginalnym termostacie, ponad 100?
 7. @guccioo777 A sam wyrzuciłeś termostat? Zainteresowałeś mnie pomiarami temperatur oleju oraz wody w różnych prędkościach. Ale możesz mieć racje, po dłuższej jeździe czuć takie specyficzny zapach "grzania" się po zatrzymaniu. Zapach ten wzmaga się w lecie/upałach. Poza tym, egzemplarz którym jeżdżę był sprowadzone z Niemiec i przybył do mnie z "zepsutym" termostatem. Ograniczniki, które trzymają wkład były zerwane. Wyglądało to tak, że termostat był cały czas otwarty i auto się nie grzało. Nawet ciepła w środku za bardzo nie było... Sam na spalanie oleju nie narzekam, 0,6L na 2-2,5k km w zależności od jazdy.
 8. Napisz do kolegi Wandej. Najlepsze części w super cenie.
 9. W swojej karierze testowałem już olej LM 10W40 z dodatkiem MoS2. Niestety nie zdało to egzaminu, pobór oleju wzrósł znacząco. Hm.. Czyli może warto zmienić Motul 10W40 na Valvo 5W50?
 10. Nie chodzi o wyciszenie, na 10W40 jest cicho. Bardziej zależy mi na rzadszym podnoszeniu maski, tyle.
 11. Panowie, Robił ktoś wymianę oleju z Motul 10W40 na Valvoline 5W50? Aktualnie jeżdzę na Motulu 10W40, pobór oleju to ~0.5L na ~2.5k-3k km. Zastanawiam się czy zmiana na 5W50 od Valvo trochę polepszy sytuację. A, żeby było jasne, nie chce się bawić w żadne remonty itd
 12. A czemu uprałeś się na LM? Spróbuj 5W40 ze stajni Motula przy następnej wymianie.
 13. @Dajmon Nie wiem czy to coś pomoże, ale ja miałem podobnie na LM. Tzn., zapalała się kontrolka OIL MIN pomimo tego, że olej na bagnecie był. Po zmianie na MOTUL, OIL MIN zapala się wtedy kiedy tego oleju naprawdę jest mało. Testowałem już różne oleje (poza Valvoline) i MOTUL jest zdecydowanie najlepszym olejem dla tego silnika.
 14. @Kozacz I jak, są pozytywne efekty remontu?
 15. Oby było wszystko dobrze, a te 0mm to efekt "docierania się" elementów silnika. Trzymam kciuki!
×
×
 • Create New...