Treść opublikowana przez asadolewski
-
Kontrolki na tablicy
No być może i nie mam. Podlecę do kogoś kto ma jakiś lepszy VAG i się podłączę. Bo ja mam taki Bluoototh kupiony z allegro. Dla własnych korzyści i samodzielnego majsterkowania i narazie jest wystarczający . Licznik w moim B5 jest taki http://www.rezacze.pl/bilu/rezanko_licznika/bilu_zegar.jpg
-
Kontrolki na tablicy
Witam mam takie małe głupie PYTANIE. Posiadam Audi A4 B5 2000r. 1.8T ANB. LIFT I zapytanie jest takie jakie KONTROLKI POWINNY SIĘ ZAPALAĆ PO PRZEKRĘCENIU ZAPŁONU. A mianowicie chodzi o kontrolkę CHECK czy powinna się zapalać? Bo u mnie prawie wszystko się zapala tylko nie CHECK. Na kompie nie pokazuje błędów. I nie chcę rozpruwać zegara by zobaczyć czy ktoś oby tej kontrolki nie wyciągną. VAGiem nie mogę się połączyć z opcją TESTU KONTROLEK.
-
SILNIK ANB wymiana
Korba bokiem wyskoczyła. I nie dostawała na zimnym.;( Odrazu uprzedam. Na ciepłym raczej też nie;) Do 150/60 to maxymalnie
-
Dziwny dźwięk zimnego silnika
Ten dźwięk. Nie jest normalny. Ty chyba Grześ nie słyszałeś pracy innego silnika 1.8 T. U mnie nic takiego nie ma. A u Ciebie też jest problem. Tylko ty to ignorujesz i nie dasz sobie wbić do tego łba że to nie jest NORMALNE. poprostu pewnie kupiłeś już takie auto i się już przyzwyczaiłeś i to ignorujesz ale to normalne nie jest. To jest wina albo wspomagania albo alternatora. Sprawdź czy po odpaleniu auta w zbiorniku jest w ogóle płyn. Bo na zgaszonym zawsze będzie bo płyn się cofa. Tak samo się odpowietrza układ wspomagania na odpalonym samochodzie. SSANIE NIGDY W ŻYCIU NIE WYDAJE TAKIEGO DZWIĘKU. A ty kolego grzesiu. Możesz mieć właśnie zapowietrzony układ i niechce Ci się odpowietrzyć. I z rana gdy samochód stoi pare godzin. Zbyt dużo płynu cofa się ze wspomagania. I pompa wspomagania przez chwile ( Dla Ciebie ta minuta) pracuje na sucho.. Jak kolego nie masz czasu albo gdzie tego zrobić. To podjęć do mechanika niech ZOBACZY bez rozbierania STETOSKOPEM DIAGNOSTYCZNYM Pompę albo rozrusznik i będziesz miał PEWNOŚĆ. Albo i nawet te ssanie ale ja to bym w 100% wykluczył.
-
SILNIK ANB wymiana
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakim KODEM silnika mogę zastąpić mój ANB? By wszystko pasowało. Ponieważ z tego co widzę dostanie ANB graniczy z cudem. A czemu tego nie bardzo wiem. Aż tak mało ich wyszło?
-
Czujnik Temperatury Zewnętrznej
Tak chyba właśnie zrobię. Ale to dopiero ostatniego. Bo wypłata wtedy będzie ) I wtedy podzielę się co udało się wykompinować. Jak narazie to dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
-
Czujnik Temperatury Zewnętrznej
Sprawdzałem wczoraj czujniki. Oraz wiązki stwierdzam że chyba jest padnięty czujnik we Wlocie Powietrza. Przy zderzaku dla temperatury 5 stopni wydało 3900 omów. Dla 20 stopni pokojowej. Wydało 2400 omów Więc chyba jest sprawny. Czujnik we wlocie świeżego powietrza dla 0 stopni pokazuje. 2000 omów dla temperatury 20 stopni również 2000 omów. Więc chyba muszę go wymienić. Jak go odepnę od wiązki. Temperatura spada na 0.0 stopni. Po czym z tego czujnika ze zderzaka. Temperatura wcale się nie zwiększa. I teraz też do końca nie wiem czy to źle czy dobrze. Czy ten ze zderzaka to po prostu tylko do Climatronika idzie i czy w ogóle daje coś na wyświetlacz. Byłem w sklepie powiedzieli mi że mają Czujniki TOPRAN ale trzeba sciągnąć koszt 30 zł. Ale koleś w sklepie powiedział mi że już ktoś kiedyś kupował i powiedział że z prawdziwą temperaturą nie mają nic wspólnego. Za to mogą sciągnąć czujnik ORI który kosztuje 220zł. Więc albo szrot albo ori.
-
Czujnik Temperatury Zewnętrznej
No to jutro do dzieła. ) Niby ta temperatura w niczym mi nie przeszkadza. Ale jak już jest to niech chociaż do czego się przydaje. Jutro będę działało i napisze co się udało zrobić. Ale jak ktoś by miał jeszcze ten wykres i by chętnie podrzucił. To wcale bym się nie pogniewał ))
-
Czujnik Temperatury Zewnętrznej
Sprawdzał mi znajomy. Wchodził tam w te różne tryby i kanały w tym Climatroniku. I mówił że nic nie pokazuje żeby się coś działo. Temperatura w Climatroniku pokrywa się z tą z wyświetlacza... Do tego czujnika we Wlocie Świeżego Powietrza muszę się dostać wymontowując schowek? Czy idzie go jakoś wyjąć od strony FILTRA KABINOWEGO? I czy zapchany filtr ma też jakiś wpływ na to? Bo widzę że jest dość czarny. Jutro go wymienię. Jeszcze jedno: Ma ktoś może jakiś WYKRES WYPORNOŚCIOWY. Ile omów do jakiej temperatury?. Zmierzył bym od razu w kilku temperaturach i bym wiedział czy to czujniki czy po prostu coś we wiązce nie tak. Bo tak podmienić czujniki nie mam za bardzo skąd a kupować nowe dla sprawdzenia to też raczej odpada bo nie śpię na pieniądzach A drugie pytanie: Czy do tych czujników dochodzi normalnie 12V? Czy idzie jakoś przez co mniejszy prąd? Bo i to od razu bym sprawdził. PS: Proszę nie patrzeć na błędy piszę z TELEFONU i ciężko mi jest poprawiać błędy.
-
Czujnik Temperatury Zewnętrznej
Tak czujnik jest Oryginalny nic nie było zakładane. Auto jest z 2000 ROKU po Lificie AVANT 1.8 Turbo. Licznik 1/2 FIS. Climatronik mam ten z wyświetlaczem którym mogę ustawiać jedynie temperature jaka ma być w środku.
-
Czujnik Temperatury Zewnętrznej
Hmmm no tak tylko gdzie. Ale w sumie widząc temperature +5 stopni na LCD w Zegarach. A na dworze jest +1 Klimatazycje również mogę włączyć i się uruchamia gdy spadnie na +4.5 stopnia na LCD klima już się nie załącza.
-
Czujnik Temperatury Zewnętrznej
Witam mam takie zapytanie. Ogólnie Temperature Zewnętrzną w Liczniku pokazuje. Gdy wsiądę rano pokazuje dobrze temperature. Rozgrzeje auto do 90 stopni. Jadę z 20km pokazuje dobrze. Zostawię samochód na postoju. Przychodzę za godzinę. Wsiadam odpalam samochód. Temperatura na dworze ok 2 stopni. Temperatura na liczniku się od 2 stopni podnosi. do ok +15 stopni. Po czym powoli opada i zatrzymuje się w różnicy od +4/5 stopni od temperatury rzeczywistej. Czujnik jest normalnie zamontowany w plastikowym zaczepie przed chłodnicą Klimatyzacji. Czy jest to normalne w tych autach czy to coś jest nie haloo? Może jakiś inny czujnik gdzieś jest który też za to odpowiada?. Po odłączeniu Czujnika z kostki obok Zbiorniczka Płyny wspomagania. Temperatura SPADA ok 3 STOPNI. Po czym nawet na kostce po chwili temperatura wzrasta tak samo jak z podłączonym czujnikiem. Proszę o pomoc. ---------- Post dopisany at 22:28 ---------- Poprzedni post napisany at 22:26 ---------- A i jeszcze jedno. Czy tam do kostki normalnie dochodzi 12V?? I jak ktoś by mógł podrzucić jakąś tabele Wyporności Czujnika do danych temperatur.
-
Górne oświetlenie wnętrza
No tak ja to rozumiem. Ale wszystko chodziło bez problemu. Jak znikło z dźwi to i z klucza. A zaczeło się to dziać po tym śniegu jak spadł. I mrozach. Lampkę sprawdziłem styki w lampcy cacy. A gdzie mogę szukać wtyczki gdzie łączy się przewód z tym System od otwierania dźwi co odpowiada za zapalenie się lampki bo gdzieś ten przewód musi iść i gdzieś się łączyć bo jest 2 przewody a zapala się ze wszystkich dźwi.? Może tam bym znalazł odpowiedź. ---------- Post dopisany 27-01-2014 at 21:32 ---------- Poprzedni post napisany 18-01-2014 at 16:10 ---------- Dzisiaj sprawdziłem. Styki w Pompce od Centralnego tam też nic to nie dało. A te mikrostyki w dzwiach to idzie jakoś czyścić bez rozbierania zamka oraz boczka? Czy nie bardzo bo nawet nie wiem gdzie to się znajduje?
-
Niebieskie żarowki świecą na żółto zamiast na biało
Te żarówki Philipsa świecą się na bialo tylko w trybie DŁUGICH. Miałem je. Żywotność mają naprawdę super. Rozbiłem auto przodem lampy popękały żarówki ocalały. Ja śmigałem 2 lata na nich teraz ojciec jeszcze na nich śmiga 3 rok Teraz mam Xsenony i całkiem ładnie świacą
-
Górne oświetlenie wnętrza
Bezpieczniki sprawdzałem wszystko cacy. Po za tym lampkę normalnie mogę włączyć. A jak by był bezpiecznik to bym nie mógł włączyć lampki.
-
Górne oświetlenie wnętrza
Witam serdecznie. Posiadam Audi A4 Avant z 2000 roku. I mam o to taki problem. Mam taki przypadek że po otwarciu drzwi obojętnie których. Nie zapala mi się GÓRNE OŚWIETLENIE WNĘTRZA. Po wyjęciu z kluczyka również. Światła CZERWONE w drzwiach się świeca w nogach również. Na FIS również widać otwarte drzwi. Na początku objawiło się to takim problem. Że raz się zapalało a raz nie. A jak było dłużej otwarte to czasem gasło. Gdzie mogę znaleść jakieś rozwiązanie. Czekam na wasze odpowiedzi z góry dziękuje. W elektryce auta jestem zupełnie ciemny odrazu dodaje. Więc jak by ktoś mógł coś napisać gdzie trzeba zajrzeć.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam. Jestem posiadaczem Audi A4 Avant 1.8 Turbo z 2000 roku. . Mam nadzieje że te forum mi pomoże a może to ja komuś coś pomogę.