Treść opublikowana przez lukasz2014
-
Spoty Słupecko - Konińskie
No mnie też interesuje przyciemnienie wszystkich prócz czołowej:) ile czasu taki zabieg może trwać?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Witam Panowie, chcę przyciemnić szyby w swojej a4, może ktoś, kogoś polecić z Konina lub okolic co się tym zajmuje? Oczywiście za przystępną cenę. Zakłady, które ogłaszają się w necie mają trochę kosmiczne ceny;/
-
Widziany,widziana-kiedy i gdzie?
Również pozdrawiam kolego ja niestety nie widziałem jak stałeś obok
-
trzęsie budą pow. 120 km/h
A wymienia się je razem czy wystarczy ten uszkodzony?
-
jaki kit
na amorki seryjne podejdzie? Podejdzie. Sprawdź wlepke w bagażniku, tam znajdziesz informację jakie masz zawieszenie. Na 1be to trochę wysoko stoi. Jeśli 1ba to nie wsadzaj sprężyn obniżających. Sam to przerabiałem i żałuję.
-
trzęsie budą pow. 120 km/h
Kolego jak tylko kiera to bardziej coś w kierunku kół bym się kierował. U mnie jest tak jak wspomniałem drgania są na całym aucie a na kierownicy mało co wyczowalne. Jeśli to przegob wew. to jest jakiś sposób żeby to zdiagnozować?
-
trzęsie budą pow. 120 km/h
Wczoraj padła sugestia mechanika na półoś. W piątek będziemy to sprawdzać więc dam znać co i jak
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Tak, założyłem na serie. Zrobiłem juz tak ok 5 tys km i jest ok, nie ma dużego zużycia (ostatnio przegląd robiłem). Powiem szczerze, że szału nie ma :/ prokita zakładałem tylko dla tego, że zależało mi na obniżeniu auta (na 1ba straszna koza była). Sama sprężyna w zakrętach prawie nic nie wnosi, jedynie auto się tak nie wychyla. Jeśli chcesz szybko śmigać na łukach to zainwestuj w coś o skróconym skoku no i dobra opona żeby kleiła
-
[A4 B5] czarny sedan 1.9 tdi
Witam,chciałbym przedstawić moją a4 zakupioną od forumowicza już ponad rok temu Przebieg 220 tyś w dniu zakupu, lakier LZ9W Wyposażenie seryjne a dodatkowo: - xenon - nagłośnienie Bose - alu 17'' z oponami Pirelli - lampy tył LED Co do stanu auta nie było żadnych zastrzeżeń, ale po kilku miesiącach niektóre elementy wymagały wymiany. - tarcze przód Ferodo+ klocki Ferodo Premier oraz klocki tył - komplet wahaczy - tuleje w tylnej belce - łożysko koła - wszystkie 4 amortyzatory, a przy okazji sprężyny Eibach ProKit Olej Valvoline MaxLife 10W40 (taki lał poprzedni właściciel) co 10 tys oraz filtry MANN Co do planów to nie ma ich zbyt wiele, ponieważ w niedalekiej przyszłości planuje zmianę na coś nowszego (a4 b7 lub accord VII), ale przede wszystkim to przyciemnienie szyb (wszystkie oprócz czołowej), chip no i może alu 18' tylko boje się, że będzie trochę koza na tym zawieszeniu pomimo sprężyn -30mm. Poniżej kilka fotek auta;) Mile widziane komentarze i porady co można zrobić niedużym kosztem;)
-
trzęsie budą pow. 120 km/h
Są cały czas takie aż do v max.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Nie wiem czy dobry temat ale mam pytanie, mianowicie założyłem pro kit na seryjne amory i tył stoi ok. 2 cm wyżej niż przód. Czym to może być spowodowane i da się coś z tym zrobić? Z tego co udało mi się wyczytać to zazwyczaj jest odwrotnie, że tył siada bardziej.
-
trzęsie budą pow. 120 km/h
Mam taki problem od dłuższego czasu, że trzęsie całą budą powyżej 120 km/h na równej drodze, na nierównościach nie jest to wyczuwalne. Wymienione tarcze, opony, felgi proste sprawdzone u trzech wulkanizatorów, wymienione łożyska, kompletne wahacze, wszystkie 4 amory wraz ze sprężynami eibacha pro kit. Na przegubie wewnętrznym jest minimalny luz, stuków nie słychac, wg. mechanika nie ma prawa mieć wpływu na te objawy. Zostały mi chyba tylko poduszki silnika/skrzyni. Pomóżcie proszę rozwiązać problem to już naprawde staje się uciążliwe;/
-
nietypowe drgania
Tarcze biją przy hamowaniu. z wywazeniem sprawa wygląda tak ze ogólnie drgalo, wywazylem i było duuzo gorzej, zdrapalem te kawałki asfaltu, wymylem dokładnie koła i było dobrze ale tylko przez 30/40 km. tarcze wymienię w najbliższym czasie ale chodzi mi po głowie ten przegub... To prawda że jeśli to przegub bije to powinien przestać po wrzuceniu na luz?
-
nietypowe drgania
Witam, potrzebuje pomocy w diagnozie, mianowicie powyżej 140km/h zaczyna drgac kierownica i po kilku sekundach przechodzi to na całą bude (aż wycieraczki skaczą na szybie:p). Koła wyważone, od kolegi pozyczylem koła i problemu nie było, jak moje były zdjete na felgach zauważyłem przyklejone kawałki asfaltu wielkości połowy odwaznika, zdrapalem je -problem znikł. Dziś jadąc autostradą po przejechaniu ok 30 km znowu trzęsie. Dodam jeszcze że to nie jest jednostajne, konkretnie jadąc 140 trzęsie, przyspieszajac do 150 jest dobrze przez chwilę tj. 5 sekund i na nowo. Trochę zawile to napisałem ale chyba nie da rady inaczej tego wytłumaczyć. jak możecie to pomóżcie bo nie chce brnąć w niepotrzebne koszta i wymieniać wszystkiego po kolei.
-
Amorki do Eibach PRO KIT sportowe czy zwykłe ?
Odświeżę trochę temat. Powiedzcie mi czy pro kit z 2.8 podejdą do 1.9? Nie mogę znaleźć kategorii wagowych a w katalogu jest napisane "wszystkie silniki 6 cylindrowe oraz diesle" czy jakoś tak.
-
Zawieszenie gwintowane
Myślałem też o springach vogtlanda, chyba są porównywalne do eibacha. A jakieś tańsze amorki? na bilsteina niestety mnie nie stać, a auto wystarczy jak posłuży mi dwa lata, potem i tak będzie b7 więc w nim bedzię więcej modów:)
-
Zawieszenie gwintowane
Ma być ładnie a zarazem bezpiecznie dla miski;p autem jeżdzę codziennie do pracy, drogę ogólnie mam w miarę dobrą ale gorzej jak kiedyś coś urwę na jakimś wysokim progu
-
Zawieszenie gwintowane
Najpierw chciałem założyć 1be ale zmierzyłem wysokosc od ziemi do blotnika i mam 69 cm wiec te -20mm za wiele by nie zmieniło a poza tym ciężko jest znaleźć coś w dobrym stanie;/
-
Zawieszenie gwintowane
Dzięki za rade:) a co powiecie mts'ie? nie chodzi o gwint a o amorki sportowe wraz ze sprężynami. Również na olx znalazłem używki w dobrej cenie. Dla mnie im taniej tym lepiej, nie zależy mi na glebie tylko zeby auto nie była taka koza jak na 1ba;p i oczekuje lepszego prowadzenia na zakrętach. To co zaoszczędze można przeznaczyć na chip:)
-
Zawieszenie gwintowane
Również oglądałem ten gwint kw v1 na olx. Zadzwoniłem do faceta i po rozmowie ciężko stwierdzić czy uczciwy czy nie, tym bardziej że facet zajmuje się sprzedażą gwintów (ściąga je zza granicy) i tez chcę dołączyć się do pytania co sądzicie o tym gwincie? Mam amorki w słabym stanie i bede wymieniał na nowe bądź używane w dobrym stanie i obniżyć ale nie chce brnąć w koszta bo przy okazji musze zrobić jeszcze wahacze. Może ktoś coś poradzi bo jestem zielony w tym temacie. Na gwincie nigdy nie jeździłem i nie wiem jaka jest różnica pomiędzy nim a sportowymi amorkami ze springami obniżającymi
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Witam, jestem zmuszony zmienić amorki w mojej a4 b5 99r 1.9 afn sedan. Mam zawieszenie 1ba a obecny stan amorków przód 46% tył 29% więc już czas na nie. Przy okazji wymiany chcę również obniżyć auto bo teraz to troche koza ;p poniżej podam ogłoszenia które znalazłem i prosiłbym was o ocenę i poradę w wyborze: http://olx.pl/oferta/kw-v1-oska-a-4-b-5-gwint-weitec-a4-b-6-b7-gwintowane-a4b5-CID5-ID4Ce3x.html#eb69c6f631 http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-gwint-audi-a4-weitec-i5039134695.html http://allegro.pl/audi-a4-b5-amortyzatory-sprezyn-sportowe-vogtland-i5044749596.html Kwota jaką chcę przeznaczyć to 1200 zł. Może być gwint ale również jakiś zestaw amorków ze sprężynami obniżającymi. Zastanawiałem się nad nowym zestawem seryjnych amortyzatorów a do tego sprężyny eibach pro kit (znalazłem w okazyjnej cenie). Ale może niech się wypowie ktoś kompetentny w tej sprawie;)
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Witam wszystkich, kolega tu pisał o porade dla mnie na temat zawiechy i tak po przeczytaniu waszych wypowiedzi chyba zrezygnuje z zakupu pro kita tylko jak tu znaleźć w dobrym stanie 1be i drugie pytanie czy istnieje jakiś numer katalogowy amorów 1be żeby zakupić nowe w sklepie?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Na forum dołączyłem żeby znaleźć kilka niezbędnych informacji przy kupnie audi i tak od trzech miesięcy jestem posiadaczem A4 kupionej od kolegi z forum:) Pozdrawiam:)