Skocz do zawartości

Skowrix

Pasjonat
  • Postów

    220
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Skowrix

  1. Zobacz dokładnie skąd ten wyciek. Umyj silnik i przejedź się kawałek żeby zobaczyć skąd cieknie bo u siebie też miałem cały tył silnika zaolejony i źródłem okazał się oring na elektrozaworze od napinacza łańcucha. Wymiar taki mocno niestandardowy 11x2 o ile dobrze pamiętam ;) 

  2. W dniu 26.04.2024 o 16:34, OneTap71 napisał(a):

    Nie interesuje mnie oddanie auta do jakiegoś speca i zapłacenie mu ~1000-1500zł.

    W takim razie sam zostań takim specem. Jedynie kilka tysięcy na sprzęt i kilka lat nauki i już jesteś gość i nie tylko sam sobie zrobisz fure ale możesz też kasować od klientów 1000-1500 za taką usługę. 

  3. Dzięki @Lu-Gi i @greg2505 za feedback. Wcześniej miałem Rainsporty więc może wyolbrzymiam ale na prawdę pierwsze kilometry miałem wrażenie że jest gorzej niż na wiele węższych zimówkach... Na razie nie miałem więcej okazji do jazdy po mokrym ale będę to bacznie obserwował. I żeby nie było, na suchym nie mam się do czego przyczepić i na prawdę za te pieniądze to wydaje się być spoko opcja ale uważam, że warto wspomnieć o moich odczuciach bo po to właśnie jest ten wątek aby wyrazić swoją opinię o oponach :) 

  4. Na moje oko nie jest jakoś strasznie twarda. Nie kruszy się, opony nie spękały i wyglądają ok ale na mokrej drodze bardzo szybko załączał mi się ABS jakby właśnie guma zrobiła się 'plastikowa'. Zimowały w pokrowcach w garażu więc nie były wystawione na światło czy mróz. Na razie zrobiłem jakieś 50km, będę obserwował. 

     

    • Lubię to 1
  5. W temacie UHP2 pozwolę sobie wtrącić 2 zdania - zacząłem na nich właśnie 3ci sezon i nie wiem czy zmieniły mi się odczucia czy jeszcze jest za zimno ale mam wrażenie że na deszczu zrobiły się strasznie śliskie. Zrobiłem na nich jakieś 20-25kkm, nigdy nie było szału na mokrym ale teraz mam wrażenie, że jest wręcz tragedia. Opony z połowy 2021 więc właśnie będzie im stukać 3ci rok. Ktoś miał podobnie?

  6. Podstawowe pytanie czy pękła głowica czy poddała się uszczelka bo nie było płaszczyzny? Masz jakieś foty? Jak wygląda ten 1cyl? Tak jak pozostałe czy odróżnia się od innych kolorem (szczególnie świeca i zawory). Z tych informacji jakie przekazałeś to można jedynie strzelać że kupiłeś polepioną 'na sztuke' głowice. 

  7. Możliwe, że piloty są uszkodzone. Miałem już 2 przypadki gdzie sprawdzając testerem pilot nadawał sygnał o odpowiedniej częstotliwości ale MK go nie czytał. W obu przypadkach pomogła wymiana na sprawne używki. Próbowałem je grzać, mrozić i przelutować ale nic nie dało. Obstawiam, że po prostu wysypują się moduły kodujące w tych pilotach i pomimo generowania sygnału o odpowiedniej częstotliwości to wysyłają jakieś głupoty. 

  8. Na jaką podmieniłeś? Nowa czy używka? Ori czy zamiennik? Jeżeli podmiana przepływki nic nie daje i nie masz żadnych nieszczelności w dolocie to pozostaje jedynie zużycie silnika. Pomiar kompresji/szczelność cylindrów. Przy sprawnym silniku powinieneś mieć przepływ w okolicy 80. 

     

    PS. a może tak prozaiczna przyczyna jak zajechany filtr powietrza? 

  9. Druga pompa nie jest zasilana elektrycznie ale jest to pompa strumieniowa - zasila ją strumień paliwa z przewodu powrotnego a nie silnik elektryczny więc to ślepy trop.

     

    Pozatym nawet jeśli pompa pobierała by za duży prąd to najpierw powinien wylecieć bezpiecznik S228 (20A). Nawet ciągły prąd rzędu 20A nie powinien skleić styków przekaźnika.

     

    Jeżeli styki się palą/sklejają to przyczyna leży najczęściej w ich iskrzeniu a więc przyjżałbym się wysterowaniu tego przekaźnika. Czy czasem nie jest tak, że z jakiegoś powodu zaczyna on szybko 'klikać' przez co występuje duże iskrzenie i stąd palenie się styków. Zagadką pozostaje dla mnie czemu dzieje się to akurat poniżej połowy baku, może przypadek a może nie. Trzeba by się bardziej pochylić nad tematem. 

  10. W interfejsie od AG mam 7 rodzajów czujników. Róznice jakie widzę to:

    - zakres napięcia sygnału (nazwijmy je Vmin i Vmax) 0-1V, 0-2.5V, 0.5-4.5V, itd.

    - 'polaryzacja' - czyli dla jednego np. Vmin to zbiornik pusty a Vmax to zbiornik pełny a dla innego odwrotnie, Vmax to pusty a Vmin pełny. 

     

    Najprościej chyba można to zrobić dodając 2 guziki do programowania stanów zbiornika "Pusty" i "Pełny". Użytkownik po zamontowaniu będzie musiał skalibrować urządzenie do swojego czujnika przez kliknięcie odpowiedniego guzika przy pustej i pełnej butli, arduino zapisze sobie wartości skrajne do eeprom i na ich podstawie będzie obliczać i wyświetlać aktualny stan. Prostszej opcji nie widzę ;) 

     

  11. W dniu 6.01.2024 o 15:34, Tomnik napisał(a):

    Zakładając, że klikanie nie pochodzi od przekaźnika (którego przecież nie ma...)

    Błedne założenie :) w licznikach B6 i B7 jest przekaźnik - foto niżej ;) Co prawda nie mam pewności, że to faktycznie on odpowiada za dźwięk kierunkowskazów, bo przecież pracą kierunkowskazów steruje MCE. Czy inżynierzy wstawili go do licznika tylko po to aby generować dźwięk 'klikania'? A może to ślepy trop i przekaźnik odpowiada za coś innego? Może kolega @Banan coś na ten temat wie? 

     

    image.png.8d70823b3397a394fd5a2a95b5684847.png

  12. To część zaworu jednokierunkowego. Jeżeli nie ułamałeś całego zaworka i nie ma tam nieszczelności to nic się nie dzieje i możesz to zostawić. Jeżeli natomiast zasysa tam powietrze to możesz mieć problemy z wspomaganiem hamulców i pracą silnika przez 'lewe powietrze'. Element ten nie występuje osobno ale wspólnie z całym wężem o nr 8D1611931R i z tego co widze ciężko to obecnie nabyć. Najłatwiej chyba byłoby poszukać w motoryzacyjnych samego zaworka i kawałka węża o odpowiedniej średnicy i szczelnie to połączyć.

  13. Moje subiektywne odczucia są bardzo podobne to tego co napisał Radek. Ot kolejny argument UE do kupowania nowego. Niemniej jednak z tego co mi się udało doczytać to nie chodzi o sam fakt złej/gorszej pracy silnika ze względu na niższą kaloryczność paliwa E10 ale o negatywny wpływ większej ilości biokomponentów na twożywa, z których jest zbudowany układ paliwowy. Podobno ich większe stężenie może je uszkadzać prowadząc do wycieków a więc mamy tutaj czynnik bezpieczeństwa. Dodatkowo większa ilość bioetanolu może przyspieszyć korozję metali co za tym idzie szybsze zużycie silnika. Na koniec, co osobiście mnie zdziwiło bo myślałem, że będzie dokładnie na odwrót ale większa zawartość etanolu wpływa na wyższe EGT - tutaj mamy więc szybsze zużycie silnika i katalizatora. 

  14. Z ciekawości zerknąłem na schematy elektryczne i silnik z kodem ALZ miał czujnik na dole chłodnicy (G83 - Radiator outlet coolant temperature sender) tylko w roku modelowym 2001. Żeby było śmieszniej, na schematach części do rocznika 2001 jest tylko informacja 'Silniki o zapłonie iskrowym' bez wyszczególnionych kodów silnika. Stąd zapewne informacja we wszelkich katalogach, że czujnik nie pasuje do ALZ bo w następnych rocznikach kod ALZ nie był już powiązany z tym czujnikiem.

     

    Jeżeli fizycznie masz na wyjściu z chłodnicy ten czujnik to wygląda na to, że masz u siebie silnik/wiązkę z rocznika modelowego 2001 lub auto jest z rynku innego niż EU. Natomiast jeżeli chodzi o nr części to 06A919501 lub 06A919501A bo tylko takie występują w tym miejscu. 

     

    image.png.e841eb6819cf851dde2b0569a81ce63c.png

×
×
  • Dodaj nową pozycję...