Treść opublikowana przez damiandp007
-
Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
Przy sobie mam tylko Vscana i musiał bym znać numery bloków. Chyba, że pamiętasz może na których numerach są światła-xenon? W VCDSie lepiej było by to widać.
-
Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
Może ma ktoś z was wiedzę o kodowaniu XENON w 09 centrum elektrycznym? Ewentualnie może podesłać jakiś link? Bo w samym GOOGLE nie widzę nic co mogło by pomóc w rozwiązaniu mojego problemu. Dodam, że xenony w moim Audi są fabryczne (nie są wynikiem żadnej mojej przeróbki). Problem pojawił się już na starych fabrycznych żarnikach (PHILIPS D2S) I pozostał po wymianie na nowe żarniki (OSRAM D2S). Błąd/komunikat spalonej żarówki pojawia się PO WŁĄCZENIU ZAPŁONU (czyli tzw. diagnozy zimnej) i ZNIKA po włączeniu świateł mijania(XENON). Ale (sporadycznie) też pojawia się podczas jazdy na około 2sek (z opisem L lub R Dipped Headlight) po czym znika i nie ma problemu. Dodatkowo komputer widzi też ten błąd na zapłonie 00979 widoczny na zdjęciach.
-
Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
Tak
-
Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
@Tomnik jest to jakaś myśl ale również: patrz w/w
-
Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
- Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
@Tomnik z ksenonami wyjechał z fabryki- Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
No tak. Po zapłonie pojawia się błąd, a gdy załączę światła mijania problem od razu znika- Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
No ok ja Cię rozumiem. Tylko chodzi mi o to, że widać było by to po światłach, że coś się dzieje z przetwornicą. A tu światła świecą normalnie. Nie mrugają, nie przygasają nic się z nimi złego nie dzieje. Żadnego odchylenia od normy nie ma. Tylko ten błąd się wyświetla, do czasu - aż nie włączę świateł mijania. Jak tylko światła się załączą wszystko jest w jak najlepszym porządku- Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
Ale czemu przetwornice? Przecież one mają za zadanie z 12V zrobić wysokie napięcie, więc jak coś z nimi było by nie tak to światła by przygasały albo w ogóle nie świeciły co nie? A tak w zasadzie to przetwornice mogą trochę działać A trochę nie? Bo wydaje mi się że przetwornica jest raczej 0 - 1 albo działa albo nie? Czy się mylę?- Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
"w 09 kodowanie zmienna xenon" Ktoś się orientuję czy w 09, da się jakoś kodować xenony?- Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
@Tomnik rozumiem Cię ale problem jest w tym, iż A czasem pierwsze wyrzuci lewa na fis A następnie prawą- Pobieranie prądu A4 b6 1.8T
@Muskel1 150mA to już bardzo dużo. U mnie jest 35.5 - 48mA na zamkniętym aucie centralnym, i zastanawiam się czy to poprawny/normalny pobór jak na ten samochód? ???- Pobieranie prądu A4 b6 1.8T
Witam. Dosyć świeży temat więc się podłączę. Zna ktoś prawidłową wartość poboru prądu na postoju/ po uśpieniu systemów, w Audi A4 B6 2001r. (1.8T - AVJ). Coś rozładowywuje mi akumulator, ale pobór prądu jest chyba w granicach normy. U mnie jest (bez centralnego) 0.03A = 35.5mA po zamknięciu centralnym wacha się od 0.03 - 0.04A = 34.5 - 48mA wachanie wynika z migającej diody w drzwiach kierowcy, która sygnalizuje prawidłowe zamknięcie samochodu. WYCIĄGAŁEM po kolei wszystkie bezpieczniki ze skrzynki bezpieczników, odłączałem wtyczkę alternatora, sprawdzałem wszystkie żarówki w aucie, ale nie udało mi się obniżyć w sposób znaczący tej wartości. Czy sam komputer pokładowy może brać tyle prądu? @Rolexx rozwiązałeś problem z twoim poborem prądu?- Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
Witam wszystkich! Mam problem z pojawiającym się na fis'ie błędem/komunikatem spalonej żarówki i opisem do tego Right / Left Dipped Headlight. Czyli raz wyświetla się, że prawa żarówka mijania jest spalona (w moim przypadku żarnik D2s) rzadziej, ale też dość często, że lewa żarówka mijania jest spalona. Oczywiście po wyjściu z auta i sprawdzeniu stanu rzeczy obie świecą prawidłowo. (Ciągłym światłem, nie "mrygają") Pierwsza moja myśl była taka, że stare żarniki pewnie jeszcze fabryczne (Philips) w sumie słabo świeciły i ich barwa też świadczyła o tym, iż żarniki swoje lata świetności mają już za sobą. Więc zmieniłem je na nowe (2x XENON ŻARNIK D2S OSRAM NIGHT BREAKER LASER+200%). Problemu z błędem wymiana nie rozwiązała, od razu po włączeniu zapłonu wyświetla się owy komunikat (RIGHT DIPPED HEADLIGHT - rzadziej LEFT D... H. . .) Ale po włączeniu świateł mijania, po około 2sek komunikat znika i wszystko jest ok. Czasem w trakcie jazdy potrafi się pojawić na około 2 czasem 5sekund i znowu znika. Więc podjąłem się następujących czynności: -czyszczenie styków w lampach i kostkach + kontaktSPRAY - izolacja przewodów lampy lewej bo była w słabym stanie - usztywnienie przewodów za pomocą kleju na gorąco w lampie lewej żeby wyeliminować brak łączności styków podczas drgań w czasie jazdy - wymiana żarówek postojowych na nowe - w końcu wymiana żarówek H7 drogowych na nowe! I co? Q**A C****W 100?? Nadal to samo. Włączam zapłon wyświetla się spalona żarówka i opis R lub L Dipped Headlight włączam światła mijania i komunikat znika. Ma ktoś pomysł co jeszcze można z tym zrobić? (POZA WYMIANĄ LAMP NA NOWE!???) Pozdrawiam??? - Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight