Treść opublikowana przez slaw2908
-
zmiana oleju 15w40 na 10w40
Dokladnie tak mysle, jak turbo jest troche zjechane i wlejesz rzadszy olej to go bedzie wiecej bralo
-
Kolo zamachowe 1Z
Sory że zakladam nowy temat, wiem ze jest wiele tematów o tym ale od ich czytania można zgłupieć. Może ktoś mi konkretnie powiedziec czy kolo zamachowe z 80 1Z rozni sie czyms od kola z A4 1Z? W koncu silnik ten sam..
-
zmiana oleju 15w40 na 10w40
15w40 nie nadaje sie do tego silnika, 10w40 jak najbardziej odpowiedni, 5w40 bym nie zalewam kiedy nie wiem w jakiej kondycji jest turbo.
-
Zmiana oleju
Castrol w ostatnim czasie poupadl na jakosci. Liqui Moly polecam
-
Dolne listwy-jakie kupić?
Nie wierzę że nikt z forum nie kupował na allegro
-
Dolne listwy-jakie kupić?
Odświeżam, moze jest jednak ktoś kto kupował zamienniki?
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
I po co ta spina? Zarzucasz mi ze wątku nie czytam, a sam teraz pytasz o fmic/smic. Jest napisane dokładnie w pierwszym moim poscie, ale napisze jeszcze raz bo co mi szkodzi, większy fmic(na szerokość chlodnic orurowanie 57mm nierdzewka, ssący z AWX.
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
Sory nie zauważyłem, ogarne na wolnej chwili. Co z tą grupą 13? Dobra Panowie skoro mówicie że przestawienie dawki i kata może to pomoc to jeszcze zobaczę to, no bo chmura jak depne zostaje nadal, najbardziej na 4 i 5 biegu
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
A jak pisałeś, gdzie? Długo, rozrząd wymienialem 14tys km temu, a czemu pytasz?
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
az tak nie wnikalem co i jak je sprawdzal, gosc zaufany i jak mowi ze są dobre do dalszego uzytkowania to mu wierze, jak mu je zawozilem mowilem o regulacji cisnien, gdy odpieralem mowil ze nawet nie bylo potrzeby nic regulowac. Dzis rano podpialem po vaga, spradzilem najpierw kąt wtrysku, wartość miedzy 65-67 wiec stwierdzilem ze nie bede ruszal no bo z odpaleniem kłopotów nie ma zadnych, akurat trzepalo silnikiem wiec przeszedlem odrazu do dawki i tu wartosci skakaly miedzy 0-1,2 :// Ustawilem najnizszą wartość jaką tylko program przyjął, test i odrazu lepiej, silnik zaczął normalnie chodzic, aktualnie dawka skacze miedzy 2.4-2.8, nizej już ustawic nie moge(choć teraz tak sobie myśle dlaczego? może żle odczytalem komunikat a moze poprostu nie trafilem w odpowiednią wartość??). W kazdym badz razie po tej zmianie na cieplym już go nie telepie, tearz czekam az ostygnie i zobacze.
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
Sprawdzę kat i dawkę, gdzie sprawdzić korekcje? Wtryski przed założeniem były sprawdzane u gościa który zajmuje się regeneracja pomp i wtryskow.
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
A dlaczego kat wtrysku mam zmieniać lub dawka skoro pompy nie ruszalem? Dlaczego dałem ciała ? Mi narazie wystarczyłoby to co jest, patrzę też pod kątem dwumasy która jeszzcze u mnie siedzi a Nowa też już nie jest, niedawno sprzęgło zakładałem nowe i poprostu nie chce za chwilę znów skrzyni ściągać. Zadałem tylko pytanie czy tuner poradzi coś na te kopcenie... I jeszcze jedna sprawa, testuje dziś drugi dzień i te szarpanie na wolnych obrotaach jest cały czas na zimnym silniku, czasem zdarzy się też na ciepłym ale rzadko. Wina wtryskow?
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
Narazie jest AFN bo to była dla mnie najszybsza i najtańsza opcja. Chmura jest chyba na każdym biegu prócz 1, ale wydaje mi się że na 4 i 5 największa
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
Z pewnością siedzi u mnie turbo z AWX. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Założyłem dziś wtryski od AFN, byly sprawdzane przed założeniem. Na poczatku szarpalo na nich silnikiem na wolnych obrotach ale po kilku jazdach probnych przestało. Ogolnie dynamika sie zmienila to na pewno, ale co sie tez pojawilo zapewne kazdy sie domysla - czarna chmura przy mocniejszym depnieciu. Pytanie czy jak pojade do tunera na korekte softu bedzie w stanie zrobic cos z tym? czy to juz taka przypadlość i tak musi byc? Przypomne Soft był juz robiony mocniejszy ale pod ori wtryski.
- Jednomas do AHH
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
Dzięki chłopaki, już obczaiłem na necie, wiem jak wygląda ta przejsciowka oraz wiem czym te turbiny roznia się od siebie, w przyszlym tyg sprawdze i dam znać
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
wesz82, masz może foto jak wygląda ta szybkozłączka przy turbo? Dopiero po weekendzie wracam z delegacji a ten temat mi spać nie daje
-
Jednomas do AHH
Panowie tak jak w temacie, zastanawiam sie czy jakiś jednomas podejdzie do fabrycznego sprzegla w 1.9TDI AHH? Jesli tak to z czego? Czy wtedy trzeba zmieniać tarcze?
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
a musze to sprawdzić bo sam jestem ciekaw Ogólnie dzięki Panowie za odpowiedzi. Teraz już wiem co jest pięc a co dziesięć
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
no dobra rozumiem ale po wymianie koncowek i regulacji cisnien bedzie okk? i jeszcze jedno, tak jak kolego Mozgu dodal, na tym wykresie widze ponad 160Km 350Nm, nie chodzi mi juz tylko o dwumase bo u mnie i tak juz nowa nie jest, ale o samo sprzeglo(docisk, tarcza), fabryczny zestaw wytrzymalby taka moc?
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
no dobra to nastepne pytanie, czy wtryski 0.216 roznia sie od seryjnych(w przypadku AHH chyba 0.165) czymś jeszcze oprocz ta wielkością otworka. Kontynuując czy można przerobic te seryjne na 0.216 poprzez wymiane końcówek?
-
6biegowa skrzynia do 1.9TDI na pompie-możliwe?
dobra Panowie przekonaliście mnie że raczej nie warto. Dzięki za odpowiedzi! Temat do zamknięcia.
-
6biegowa skrzynia do 1.9TDI na pompie-możliwe?
może ktoś pomyśli ze to idiotyczne itd. ale mnie głównie drażni to, na autostradach czy nawet na zwykłych trasach, zeby szybciej jechac trzeba piłować, a co za tym idzie slychac wycie silnika..
-
6biegowa skrzynia do 1.9TDI na pompie-możliwe?
moze i nie jest to jeszcze dużo ale mi już czasami brakuje 6 biegu, a w najblizszym czasie planuje jeszcze moc podnieść stąd ten temat a u Ciebie 160KM i jezdzisz na 5biegowej?
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
Ok, dzięki Mozgu, na jedno pytanie odpowiedź znam, a jest ktoś w stanie odpowiedzieć na drugie ?