Treść opublikowana przez Ardius
-
Pomóżcie przy dobraniu dwumasy
I to jest ta wersja mocniejsza pasująca do CAGA na 100%? Ty kolego to z głowy bierzesz czy z jakiegoś programu, serio? ? Kiedy wybrać AH a kiedy AN? I jeszcze przypomniało mi się o uszczelniaczu wały, to też można by wymienić, tak?
-
Pomóżcie przy dobraniu dwumasy
Witam. Mój pacjent to A4 B8 2.0 TDI CR 143KM CAGA manual 2008 r. Przyszła pora na moją dwumasę i sprzęgło. Jeździło ok, aż w końcu drobny syk w kabinie i sprzęgło po chwili zaczęło się delikatnie ślizgać. Olej na pedale sprzęgła zauważyłem dzień później. Puściła uszczelka wysprzęglika (nie znam się aż tak, więc nie będzie fachowo ?). A jak już się sprzęgło ślizga to znak, że olej prawdopodobnie też poszedł na sprzęgło, więc wszystko do wymiany ? Mam już speca który mi to ogarnie, tylko muszę sobie skompletować części. Chciałem po tej wymiane zrobić CHIP na 170KM więc i dwumasę chciałm zastosować mocniejszą, czyli tą od silnika CGLC (o ile się nie mylę, proszę mnie poprawić). Z tego co się zdążyłem tu na forum zorientować, to muszę kupić: - zestaw dwumasy kompletny ze sprzęgłem (z silnika CGLC) - wysprzęglik kompletny z uszczelką (tu nie jestem pewien, chodzi o to żeby naprawić tą nieszczelność w kabinie przy pedale sprzęgła) - łożysko oporowe (o ile nie ma już w zestawie dwumasy) - ... i co jeszcze? Czy może mi ktoś pomóc i podać konkretnie numery części jakie potrzebuję, żeby to wszystko wymienić? I jeszcze jedno pytanie - czy przy tej robocie może jeszcze coś przy okazji zrobić?
-
Dlaczego CAGA nie odpalił dziś rano?
Być może faktycznie zapowietrzenie. Wymieniłem co prawda filtr paliwa jakieś 3 miesiące temu, ale to aż tyle czasu nic i nagle nie pali? Jutro podłączę i odpowietrzę jeszcze układ paliwowy. Tak dla bezpieczeństwa.
-
Kierunki a przygasanie LED DRL.
Jest ale tylko wyłączanie całkowicie DRL po włączeniu kierunkowskazów. A ja miałem wcześniej przygaśnięcie DRL po włączeniu kierunkowskazów.
-
Kierunki a przygasanie LED DRL.
Witam. W którym miejscu ustawię przygasanie ledów w DRL w momencie gdy włączam kierunkowskazy? Miałem tak ustawione na początku, potem gdzieś przestawiłem VCDSem i teraz nie mogę tego znaleźć żeby było jak wcześniej ?
-
Czujniki poziomu auta - jakie wartości u Was?
Z przodu jest, w dobrym stanie raczej. Z tyłu nie mogę dostrzec, musiałbym koło zdejmować,a nie chcę pod blokiem robić sensacji dziś ?
-
Czujniki poziomu auta - jakie wartości u Was?
Sprawdzę jutro, jak będzie jaśniej. Ale wątpię, bo jak ruszam autemb czy nawet jak wysiądę, to wartości się zmieniają. Jak bardziej docisnę tył auta to tył bardziej reaguje, jak przód to przód.
-
Czujniki poziomu auta - jakie wartości u Was?
-
Czujniki poziomu auta - jakie wartości u Was?
Witam. W kanale 55 - Zasięg świateł w pomiarach rozszerzonych odczytałem takie wartości poziomowania auta jak pokazuje zdjęcie. Mogli byście sprawdzić i napisać jak to jest u Was? Zacząłem się tym interesować, gdyż widzę, że moje lampy świecą dość nisko. Byłem dziś na ustawianiu lamp. Wykonałem procedurę jaką tutaj znalazłem na forum. Podał ją chyba @wrclaguna. Tylko u mnie było coś dziwnie, bo po "pokręceniu" śrub lamp, wszedłem w kanał 002 (żeby się zapisało jako ustawienie bazowe), ale tam w czterech okienkach wyskoczyły mi info "BŁĄD". Mimo to dałem "Gotowe i powrót" i tak wyjechałem od diagnosty. Teraz wieczorem przejechałem się i dalej jest nisko. Dlatego proszę, sprawdźcie u siebie te wartości i wpiszcie co Wam wyszło.
-
Czy można uruchomić w B8 funkcję coming leaving home ?
Pewnie w kodowaniu jest tak ustawione. Widziałem dzisiaj taką opcję do wyboru, właśnie sterowaną z drzwi kierowcy.
-
Bloki pomiarowe w A4 B8?
Czy w przypadku A4 B8 bloki pomiarowe nie działają na VCDS i trzeba przeglądać je przez pomiary rozszerzone? Czy tylko ja mam ten przycisk w programie nieaktywny?
-
Dlaczego CAGA nie odpalił dziś rano?
Dzięki @Dev za rozmowę wczoraj. Kilka ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Biorę się za poznawanie vcds. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam. Wracając do tematu głównego - przyczyna nieodpalenia auta dalej nieznana. Dane z vcds pokazują że wszystko w miarę normalnie. Tak że szukam dalej.
-
Dlaczego CAGA nie odpalił dziś rano?
Zadzwonię o 19. Właśnie wróciłem z auta, bo już bateria mi w laptopie padła. ? Przeglądałem sobie trochę program itd. Znalazłem jedną dziwną rzecz. W pomiarach z dpf we wpisie "ilość metrów od ostatniego wypalania dpf" mam jakąś kosmiczną wartość 349287 m. Czyli by wychodziło na to że 350 km temu? To nie za dużo przypadkiem? I ciśnienie miałem -0.3 kPa (jednostki chyba nie pomyliłem). To chyba nie jest dobrze prawda?
-
Dlaczego CAGA nie odpalił dziś rano?
Mam już kabelek. Biorę się do roboty. ? @Dev czy możemy się dzisiaj skontaktować jak masz czas oczywiście?
-
Dlaczego CAGA nie odpalił dziś rano?
Zaryzykuję i zaufam propozycji @Dev ale i tak dziękuję za wpis @bialas14
-
Dlaczego CAGA nie odpalił dziś rano?
@Dev a nie lepiej gdybym wybrał wersję 19.8.9 np?
-
Dlaczego CAGA nie odpalił dziś rano?
Dzięki. Zapisałem.
-
Dlaczego CAGA nie odpalił dziś rano?
Prześlesz mi nr na priv?
-
Dlaczego CAGA nie odpalił dziś rano?
No trochę inny niż mój zaproponowany. Oprogramowanie jakie tu dodaje sprzedający to już VCDS? Co muszę się wyuczyć aby obsługiwać VCDSa?
-
Dlaczego CAGA nie odpalił dziś rano?
Np taki? VCDS 19.6 Brzeźnik • OLX.pl WWW.OLX.PL Witam Przedmiotem sprzedaży jest interfejs diagnostyczny VCDS PL...
-
Dlaczego CAGA nie odpalił dziś rano?
Nie mam kompa niestety. Muszę się zaopatrzyć ?
-
Dlaczego CAGA nie odpalił dziś rano?
Witam. Jak na złość dziś rano (Wielkanoc ?) mone A4 B8 2.0 CAGA 2008r. Nie odpalił. Do tej pory jeździł normalnie, fajnie itd bez żadnych błędów. Dziś odpaliłem, zjechłem do przodu z krawężnika, jak wbiłem wsteczny, to przy puszczaniu sprzęgła zgasł. Nie chciał już zapalić. Rozrusznik kręci ale nie pali. Po kilku próbach, zdecydowałem się odkręcić klemę od aku. W międzyczasie sprawdziłem bezpiecznik od pompy paliwa i był ok. Wpiełem aku spowrotem. Zakręciłem raz - nic. Zakręciłem drugi raz - uslyszałem, że zaczyna już łapać paliwo powoli to zgasiłem. Trzeci raz już odpalił normalnie z lekką zadyszką na początku. Chwilę nierówno popracował, jakieś 10 sekund i się uspokoiło. Przejechałem około 20 km. Wszystko ok. Odczekałem aż turbina się uspokoi, zgasiłem. Po chwili zapaliłem żeby sprawdzić, czy już jest ok - no i auto zapaliło normalnie. Co to może być Panowie?
-
Klapa sedan mocno odskakuje.
Witam. Czy Wasze klapy w sedanach też tak gwałtownie się otwierają jak moja? Czasem boję się, że w końcu przywali w tylną szybę i będzie płacz. Tak powinno być?
-
Spalona żarówka cofania
Najzwyczajniej w świecie ją wyciągnij i idź do sklepu mot i kup nową. Ja kupiłem kiedyś nawet w Castoramie na szybko i żadnego błędu nie wywalało. Choć nie polecam z Castoramy bo światło w porównaniu z markowymi jest jakieś takie blade i źle to wygląda. No i pozostaje jeszcze kwestia żywotności takiej żarówki.
-
Gdzie dostanę oprawę żarówek klapy do sedana?
Witam. Poszukuję podstawy/oprawy żarówek do klapy tylnej do A4 B8 sedan 2008r. Wg etki ma numer 8K5945257 B lub F. W starych rdzewieją mi styki i ciągle komunikat o przepalonych żarówkach. I jeszcze jedno - gdzie dostanę wtyczkę z pinami na 4 PIN do samodzielnego zarobienia?