Treść opublikowana przez Ardius
-
B&O do CONCERT - czy da się podłączyć?
Witam. Posiadam radio CONCERT 8t1 035 186B i standardowe 8 głośników. Czy da się do tego dokupić i podłączyć zestaw B&O z głośnikami, subwooferem i wzmacniaczem? Na co zwrócić uwagę przy kupnie zestawu B&O?
-
Błąd sumy kontrolnej - zestaw wskaźników.
No i dobra, kto wie co było ? ważne że moje, jeździ i dbam jak o nowe ?
-
Błąd sumy kontrolnej - zestaw wskaźników.
Ale to nie jest przebieg aktualny, bez przesady ? Aktualnie jest 200tys. Tylko ten błąd cały czas siedzi z takim właśnie wskazaniem i nie daje się skasować.
-
Błąd sumy kontrolnej - zestaw wskaźników.
Nie wiem. Akcja serwisowa była, chyba apropo emisji spalin. Nie orientuję się.
-
Błąd sumy kontrolnej - zestaw wskaźników.
A żebym to ja wiedział to o tym świadczy? Było tak i przed moim kasowaniem servisu. Auto było też na update w ASO i nic w tym temacie nie mówili.
-
Błąd sumy kontrolnej - zestaw wskaźników.
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
W 19 Gateway w liście połączeń nie mam dalej opcji 2E- MediaPlayer. W 56 Radio zaznaczyłem opcję Analog AUX in Monitoring Active - bez rezultatu, nie mam źródła AUX do wyboru w Concercie. Natomiast mam błąd w CAN Gateway - może faktycznie coś źle podłączone? Czy może też tak być, że mój moduł CAN nie obsługuje AMI? Tak jak pisałem wcześniej, mam zwykły Concert bez ASS czy też MMI. Może moduł nie daje rady tego obsłużyć? Zdjęcia poniżej. Ktoś pomoże?
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
U mnie nie ma "MEDIA" tylko "CD/SD" ale domyslam się, że tam trzeba szukać. Jeżeli w kanale 19 nie będzie opisu "niezarejestrowany" to albo źle podłączyłem, albo AMI jest uszkodzone, dobrze rozumiem? Podłączyłem wg tego wzoru: 1 - terminal 31, czyli masa - podłączasz do masy w aucie (-) 2 - can bus low - mostkujesz z kablem idącym do pinu 10 we wtyczce T16l (wtyka D ) 3 - nieużywany 4 - NF right (low frequency) to radio R - podłączasz do pinu 7 we wtyczce T12s za radiem (wtyka B ) 5 - nieużywany 6 - nieużywany 7 - terminal 30, czyli plus - podłączasz do zasilania w skrzynce bezpieczników po stronie kierowcy ST2 pozycja 1, bezpiecznik 5A 8 - can bus high - mostkujesz z kablem idącym do pinu 9 we wtyczce T16l (wtyka D ) 9 - NF left (low frequency) to radio R - podłączasz do pinu 1 we wtyczce T12s za radiem (wtyka B ) 10 - NF earth (low frequency) to radio R - podłączasz do pinu 2 we wtyczce T12s za radiem (wtyka B ) Dodam, że moje radio jest ubogie, bo bawet wtyki B i C od tyłu radia nie było, same gołe piny w radiu. Wsunąłem zaizolowane same piny żeńskie, ale trzymają się dobrze.
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
W liście instalacyjnej nie mam AMI tylko: -funkcja specjalna -funkcja specjalna II -spec. nagłośnienie (czy jakoś tak) Nic o AMI ani Mediaplayer3 W RADIO 56 nie ma również AMI tylko dwa rodzeje aux input w Bajcie 0. Co wybrać? Inne bajty nic nie widziałem od AMI.
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Mam A4 B8 z 2008 rok z CONCERT, kompmetny golas, bez wzmacniacza, subwofera czy innymi bajerami. Dołożyłem AMI, zrobiłem okablowanie. Jak to zakodować prawidłowo? Gdzie powinno się pokazać po kodowaniu? Podpowie ktoś?
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
W ten sposób DRL gasną całkowicie, a mi chodzi o to, żeby przygasały np. o połowę. Miałem tak na początku, tylko oczywiście nie zapisałem sobie fabrycznego kodowania. Ktoś wie jak to ustawić?
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Co musi być włączone w kodowaniu, żeby mieć przygasanie przednich DRL po włączeniu kierunkowskazu? Pacjent to sedan przed liftem 2008 rok.
-
Co podłączę pod AMI 8T0035785 A ??
Witam. Nabyłem właśnie i będę podłączał u siebie AMI 8T0035785A . Ciekawi mnie, co można podłączyć do tego i w jaki sposób? Mam radio CONCERT, czyli bieda edition Mam już kabel AMI-AUX wiec to już jedno. Wyczytałem też, że gdy mamy AMI to nie możemy mieć AUX w podłokietniku. Choć osobiście pokuszę się chyba o zamontowanie takowego, jako tylko przedłużenie AUX z AMI. Jest też kabel do kupienia do iPhona, to wiem. Jest też kabel USB, ale co do niego podejdzie? Pendrive z muzyką tylko? Czy telefon i pliki z muzyką też odczyta? Czy będzie ładował telefon? Czy jest może moduł bluetooth taki, żebym miał sterowanie z radia aby dzwonić? Co jeszcze można dokupić albo zmodyfikować z CONCERTem i AMI? Czy wyżej pozostaje już tylko przejście na MMI?
-
Poduszki silnika CAGA - prośba o pomoc
8KO 399 115 R to łapa skrzyni 8K0 399 151 CL to poduszka skrzyni Poduszka skrzyni to np: Febi 46605 - dla wersji bez quattro Febi 46606 - dla wersji z quattro Tak wyczytałem w katalogu Febi. Czy trzeba jednocześnie wymieniać łapę i poduszkę skrzyni czy wystarczy sama poduszka, jak łapa jest ok?
-
Poduszki silnika CAGA - prośba o pomoc
Witam. Powiedzcie proszę, jakie są numery poduszek silnika CAGA? Oraz pod skrzynię JJG? Tam chyba całą łapę trzeba wymieniać? Rocznik 2008 WAUZZZ8KX8A033288
-
Bogatynia, Zgorzelec, Lubań, Bolesławiec i okolice - spoty, prężna grupa ?
Kurde nie mam takiego auta żeby to chociaż przewieźć do siebie. Ale popytam znajomych. Tylko niczego nie obiecuję.
-
Bogatynia, Zgorzelec, Lubań, Bolesławiec i okolice - spoty, prężna grupa ?
@wrclaguna nikt bliżej ode mnie się nie zgłosił do tej pory?? Jest tu chyba kilka osób z okolic Bolesławca. Chcesz żeby ją tylko obejrzeć czy kupić i wysłać?
-
Bogatynia, Zgorzelec, Lubań, Bolesławiec i okolice - spoty, prężna grupa ?
@wrclaguna ja mam 70 km ze Zgorzelca.
-
Jakie głośniki na tył?
Witam. Padły mi głośniki na tyle. Jaki mają nr fabryczny? Chcę je wymienić a że lubię dobrej jakości dźwięk, to przy okazji chciałbym może zrobić jakiś przyszłościowy upgrade. Mam radio CONCERT i 8 głośników. Co można by zrobić, żeby poprawić jakość? Maty wygłuszające? Lepsze głośniki ORI? Jakie? B&O zadziałają pod CONCERTem?
-
Korozja błotników w Audi A4 B8
Witam. Mam B8 z 2008 roku i też już bąble na przednich błotnikach. Co polecacie, kupić już malowane pod kolor? czy malować dobierając? gdzie kupić same błotniki dobrej jakości?
-
Chip tuning Audi A4 B8 2.0 TDI CR
A więc tak, nie zakładałem jednak zestawu od CGLC. Założony został zestaw odpowiedni do CAGA firmy SACHS nr. 2289 000 298, łożysko Sachs 3189 600 062 i nowa pompa sprzęgła bo przeciekała Sachs 6284 605 072. Dlaczego zestaw dedykowany do CAGA? Z kilku powodów. 1) z korektą mapy nie chciałem przeginać, żeby jednak auto trochę pojeździło jeszcze bezawaryjnie. Może już za stary jestem i czasy zapierdalania mam za sobą hehe choć nie jeżdżę wcale powoli. 2) mechanik sam podzwonił po znajomych, no i dowiedział się, niby wchodzi zestaw od cglc, ale bardzo ciężko to zrobić i może nie zawsze się udać (tak mi powiedział, choć to dla mnie trochę dziwne, może nie chciało mu się z tym męczyć, nie wiem, bo to by wtedy świadczyło o nim) 3) późniejszy ewentualny problem z gwarancją takiej dwumasy gdyby coś się działo. Przy roszczeniach reklamacyjnych trzeba podawać nr VIN auta w jakim był montowany zestaw. No a jak wiadomo, od CGLC nie jest dedykowany do CAGA, więc gwarancja z automatu jest odrzucana. Po sprawdzeniu nr katalogowych i danych silników Audi wyczytałem kilka możliwości późniejszego progu podnoszenia mocy i momentu. Są to dane aut do których pasuje taki zestaw jaki zamontowałem u siebie. Wg tego co udało mi się ustalić wygląda to tak: KM/Nm--typ silnika-- model auta 163/380 CAHB, CGLD A4 B8 170/350 CAHA A4 B8 211/350 CDNC Q5 180/320 CDNB, CNCB Q5 225/350 CNDC Q5 230/350 CNCE Q5 Osobiście będę się skłaniał w kierunku silnika CAHA lub CAHB, lub kompromis po przeliczeniu takim na szybko na 166 KM/365 Nm. Więc tak to wygląda. Co o tym sądzicie panowie? Jakieś sugestie?
-
Chip tuning Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Na co szczególnie zwrócić uwagę przy takim zabiegu? Czego unikać?
-
Chip tuning Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Wymieniam właśnie dwumasę i sprzęgło w CAGA na CGLC. W przyszłym miesiącu planuję też podnieść moc. Podstawa to 143KM i 320Nm. Co z tego można bezpiecznie wyciągnąć? Bez szaleństw, sam program.
-
Pomóżcie przy dobraniu dwumasy
Mam odpowiedź ze sklepu mot. Tylko dalej nie wiem co wybrać, a lepiej być pewnym przy takich pieniądzach """"""""""""""""""""""""" dwumasa - dekoder podaje 2 rodzaje typ Luk lub Sachs - jaki typ jest fizycznie zamontowany w aucie ? do silnika CGLC - tarcza +docisk+łozysko https://4cars.pl/oferta/d3179919b1/851#con dwumasa - 2 rodzaje Kod silnika: CGLC Typ skrzyni biegów: NEK Typ skrzyni biegów: NSY - https://4cars.pl/oferta/5e47a7d707/852#con Kod silnika: CGLC Typ skrzyni biegów: MVT - https://4cars.pl/oferta/ebf2851376/853#con pozdrawiam """""""""""""""""""""""" U mnie typ skrzyni to JJG. Co wybrać? i jeszcze jedno pytanie - czy można mieszać dwumas Sachsa i sprzęgło LUK?
-
Kierunki a przygasanie LED DRL.
@Lukasz_N No nie wpadłem na pomysł, żeby wpisać "nieprzygasające ledy". Ciekawe ilu z nas by wpadło? Ale ok, nie biję piany. ? Jutro sprawdzę kodowanie i napiszę co z tego wyszło.