Treść opublikowana przez Gandzior
-
a4 b5 1.8 ARG -wymiana łańcucha rozrządu
300 zł
-
świrująca elektryka A4 B6
Miałem to samo. Ganiały mi lampki po kokpicie. Nie działały długie , kierunki wsteczne i przeciwmgielne. Do tego szyby i centralny. Wymieniłem moduł komfortu i wszystko wróciło do normy. wcześniej okazało się że miałem ecu zalany i w aso mi zarobili nowe kostki do kompa ale to nie pomogło(oczywiście prędzej czy później by to wyszło). Tylko pamiętaj że jak kupisz używany moduł komfortu to jak najszybciej go zamontuj i sprawdz czy działa bo ja tego nie zrobiłem i okazało się że cuda w aucie zniknęły ale nie działa 5 gniazdo odpowiedzialne za sterowanie centralnego z pilota i po 3 tygodniach nie mogłem zwrócić zakupionego modułu.
-
a4 b5 1.8 ARG -wymiana łańcucha rozrządu
Wymieniałem tydzień temu napinacz i łańcuch w Audi a4 b6 1.8t AVJ w rembertowie na ul. Franciszka Ilskiego 7 w Rembertowie. Szybko i dobrze.
-
Problem z szarpaniem silnika. Analiza błędów
http://allegro.pl/zestaw-napinacz-lancuch-uszczelki-audi-vw-1-8t-ory-i5107343044.html
-
Problem z szarpaniem silnika. Analiza błędów
Byłem w aso i powiedziałem żeby sprawdzili mi czy jest oryginalny i powiedzieli że tak. Napinacz ściągnąłem z anglii.
-
Migające lampki wewnątrz autka:-/
Zauważyłem że na różnych mce na końcu numeru jest literka (A,B,C,D,E). Ja mam 8E0 907 279 B . Czy mce z inną literka będzie pasował do mojego auta? Wymieniłem moduł komfortu.Migotanie lampek ustało ale okazało się że pokazuje mi otwarte drzwi na fis na odwrót że jak otworze lewe to pokazuje mi że są otwarte prawe. i nie mogę zaprogramować kluczyków mimo że pokazuje mi na vagu że sygnał z kluczyków wchodzi do modułu ( pokazują się w vagu numerki jak nacisnę przyciski na pilocie). Czyżby kolejny uszkodzony moduł?
-
Zamienię opony 225/50/17
Witam Zamienię letnie opony Continental Sport 225/50/17 xl z rantem chroniącym ranty felg. 2 x 2012r i 2 x 2013r. Dwie oponki z prawie nowym bieżnikiem i dwie z bieżnikiem na dwa sezony(wszystkie jeździły na audi a5 b8 2012r.. Interesują mnie opony nie starsze niż 4 a max 5 lat o rozmiarze 225/45-40/17 albo 235/40/17. Robię glebe w aucie i na moich gumach będzie ciężko. Kontakt na priv albo pod nr kom 781 988 422. Zdjęcie prześlę na maila zainteresowanego.
-
Problem z szarpaniem silnika. Analiza błędów
Po długim i intensywnym naprawianiu auta okazało się że po wymianie napinacza łańcucha i samego łańcucha(a w szczególności po tym jak po wymianie dobrze się napełnił olejem) i wymianie czujnika położenia wału problem zniknął. Dzięki za rady. Byłem tak szczęśliwy, po naprawie napinacza i wymianie wydechów na sportowe, że rozpędziłem się zafascynowany brzmieniem (i dodatkową mocą :-)) do 120 km/h iż podczas hamowania przed autem pękł mi przewód hamulcowy w prawym przednim kole i prawie wylądowałem w rowie. Ale przy cenie nowego oryginalnego napinacza(760 zł) suma 200 zł za wymianę wężyków jest na prawdę śmieszna :-) Temat uważam za zamknięty.
-
Problem z szarpaniem silnika. Analiza błędów
Te same błędy pojawiły mi się już po 2 kilometrach. Na autocomie wartości korekt długoterminowych 0.
-
Problem z szarpaniem silnika. Analiza błędów
Witam. Od pewnego czasu autko (1.8t avj) zaczęło się dziwnie zachowywać. Mianowicie przy przyspieszaniu na każdym biegu silnik wkręca się tylko do 4,8-5 tys obrotów i dalej nie chce przyspieszyć . Towarzyszy temu szarpanie jakby któryś zapłon wyskakiwał ale tylko w przedziale tych wysokich obrotów. Żadne lampki się nie świecą na licznikach. Podpiąłem auto pod autocoma i wyszły mi następujące błędy: 16717 Czujnik stuku nr2. zbyt wysoki sygnał - nieciągły 16395 Regulacja faz rozrządu, rząd clindrów 1: nie może osiągnąć zadanej wartości, za mocno wyprzedzony - nieciągły 16705 Czujnik obrotów silnika - sygnał nieprawidłowy - nieciągły 16712 Nieprawidłowy sygnał z czujnika spalania stukowego 1 :zwarcie do plusa (Bank1 lub pojedynczy czujnik) - nieciągły Sprawdzone zostało na komputerze doładowanie(ok) i poszczególne cewki podczas jazdy (też ok). Proszę was o pomoc w diagnozie>
-
Migające lampki wewnątrz autka:-/
bell23 oni powiedzieli że był zalany ale ze sterownik był zalany. sprawdzili go i powiedzieli że jest sprawny tylko te kości w które wpina się ecu były aż zielone od osadu w środku ( tzn styki). wladi myślę że kopne w d... to aso i chyba zacznę sam wymianę od najtańszego modułu czyli to co piszesz. A jeżeli chodzi o błędy to na autocomie wyszły mi cuda bo chyba z 10 błędów w klimie mi wyszło + 10 błędów w dziale wyposażenie wnętrza i jeszcze z silnika mi pokazał błąd że czujnik spalania stukowego za wysoki sygnał.
-
Migające lampki wewnątrz autka:-/
W aso sprawdzili mi ecu i moduł komfortu i powiedzieli że ecu był zalany bo nawet poziom wody na rdzawo w skrzynce był zaznaczony ale mówili ze ecu i moduł jest sprawny. A co to jest ten mce, gdzie się znajduje i czy mogę zamiast vaga użyć AUTOCOM-a CDP+?
-
Migające lampki wewnątrz autka:-/
Witam. mam problem z elektryką w aucie. Mianowicie jak chcę otworzyć auto to centralny w porównaniu z drzwiami od kierowcy działa z opóźnieniem. Jak już otworzę auto to zapala mi się podświetlenie przycisków od klimy. przy odpaleniu auta lampki na licznikach (esp imo itd.) normalnie gasną. jak odpale światła pozycyjne czy mijania to nie pokazuje mi się lampka sygnalizująca zapalone światła. Gaśnie i zapala się lampka od ręcznego. Nie działa centralny, szyby, klakson i wycieraczki. Tlko światła mijania, drogowe i pozycyjne działają. Z silnikiem jest wszystko ok. Po ok. 20 min wszystko wraca do normy. Filmik pokazuje co się dzieje w środku auta. Dodam że auto oddałem do aso i wymienili mi kostki przy ecu bo powiedzieli że był zalany. Nic to jednak nie dało.
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
Radek. A ile zajęłaby Ci regeneracja przykładowo radia concert b6, panelu klimatyzacji i i tych plastików w przednich drzwiach w które są zamontowane przyciski do podnoszenia szyb?
-
[B6 AVJ 2001] Wymiana zaworu upustowego Blow-Off
Zamontowałem epmana u siebie w perełce wczoraj i śmiga niesamowicie. W komputerze nic nie trzeba zmieniać. A BOVa kupiłem z allegro ale prywatnie (niższa cena) w warszawie. http://allegro.pl/epman-zawor-upustowy-blow-off-audi-1-8t-dv-bov-vag-i4576054231.html
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Wielka Siema:)
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Chciałbym się pochwalić swoim autkiem ale widzę że te wtorkowe kolacje przy parkingowych świecach nie są zbyt rozreklamowane:/)
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem PEREŁKI a4 B6 1.8 T (AVJ 170km po chipie). Mam nadzieję że dzięki wam rozszerzę trochę swoją wiedzę na temat aut spod znaku czterech ringów.