Treść opublikowana przez michalski83
-
temperatura oleju
u mnie wskazuje troszkę poza 70 stopni
-
Zawór na obudowie filtra 1.8T AEB
zdjęcie zapożyczone
-
Zawór na obudowie filtra 1.8T AEB
Otwierając maskę po lewej stronie na obudowie filtra jest zaworek który jest podłączony wtyczką , do zaworka idzie przewód gdzieś chyba od dołu, ale od zaworka nie ma podpiętych wężyków , a od dołu od turbiny jest kawałek wężyka zaślepionego i drugi wężyk przy zbiorniczku wyrównawczym idący chyba od przepustnicy też jest zaślepiony czy to nie powinno być połączone razem z tym zaworkiem,miałby ktoś schemat jak to ma być w oryginale bo nie wiem dlaczego to ktoś zaślepił dodam że czasem czuje paliwo w kabinie
-
Jaki reduktor lpg do 1.8T AEB 150KM
Panowie otóż muszę zakupić w niedługim czasie reduktor lpg do mojej instalacji Stag 4 ponieważ poprzedni właściciel zmontował reduktor bez elektrozaworu do 90KM tak to nie żart i robi duże ciśnienie tak to mi gazownik tłumaczył i oczywiście proponował mi reduktor z instalacją i regulacją w cenie 500zł , reduktor chciałbym zakupić sam i jechać na montaż ale nie wiem jaki byłby optymalny do 150KM
-
Pytanie laika co to za druciarstwo
tak blaszki są w środku , wywalę to i wsadzę bezpieczniki w to miejsce ciekawe co jeszcze się znajdzie ciekawego w tym aucie
-
Pytanie laika co to za druciarstwo
Otwierając skrzynkę z bezpiecznikami zauważyłem że jest wsadzony drucik i nie wiem w jakim to celu ktoś zrobił nie posiadam też rozpiski bezpieczników ale znalazłem w necie że jest to wejście 41 i 42
-
1.8T Wskaznik poziomu paliwa szaleje
dzięki zaraz po świętach biorę się za to pojawiający się błąd czujnik poziomupaliwa G zwarcie czy jest możliwość kupienia i zamontowanie takiego czujnika przy pompie czy raczej to część nie wymienialna ? poradzi ktoś coś
-
Sprawdzenie numeru pompy paliwa
Panowie czy mógłby mi ktoś z was sprawdzić w ETKA lub innym programie czy pompa o numerze VDO 4B0919051B podejdzie do mojego 1.8T AEB 1998r. zakupiłem bak wraz z pompą w stanie idealnym , sprzedawca zapewniał że to jest od audi a6 c5 a bak o numerze 4B020102 ale najbardziej chodzi mi o pompe paliwa sprzedawca mówił że to z 2000r i podejdzie ale moja pompa jakoś po odkręceniu dekla jest w 2 częściach a ta kupiona taka brązowa w całosci
-
(A4 B5) Koło Dwumasowe
U mnie dwumas był wymieniany przy 248tyś przebiegu nie wiem czy to oryginalny przebieg auto z 98r dwumas według mechanika jeszcze oryginał sprzęgło było zmieniane
-
1.8T Wskaznik poziomu paliwa szaleje
czy byłby ktoś uprzejmy podesłać mi na zdjęciu jak wyglada odpowietrzenie baku w 1.8T AEB , dodam że dłużej musze kręcić aby odpalił więc coś może to mieć wspólnego z tym podciśnieniem w baku
-
1.8T Wskaznik poziomu paliwa szaleje
a dokładnie możesz mnie naprowadzić który to jest ten zaworek ?
-
1.8T Wskaznik poziomu paliwa szaleje
Dzisiaj po zatankowaniu samochodu koło 20 litrów paliwa, jadąc trasą wskazówka od poziomu paliwa zaczęła opadać do rezerwy i podnosić się i tak co jakiś czas , zauważyłem też że po odkręceniu korka wlewu paliwa tworzy się jak by większe podciśnienie czy to może mieć coś wspólnego z wskaznikiem paliwa , pytam o jakieś rady bo szykuje się trasa 300km co mógłbym sprawdzić ewentualnie wymienić , jakiś miesiąc temu była wymieniana pompa paliwa do dnia dzisiejszego było ok
-
Wycieki oleju po wymianie odmy
Temat do zamknięcia otóż dzisiaj znalazłem wyciek , wszystko prawdopodobnie zchrzaniłem sobie sam odkręcając przewód w oplocie który biegnie od turbo idzie do chłodniczki oleju tak to chyba się nazywa przekręciłem i uszkodziłem go więc całość do wymiany pozostaje mi teraz szukać tej części i wymiana
-
Wycieki oleju po wymianie odmy
Drodzy koledzy wczoraj wymieniłem kolanko pod kolektorem przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej http://auto-truck3.pl/img/p/2508-3790-thickbox.jpg ze względu że w porzednim była dziura ,wszystko skęciłęm tak jak trzeba i przejechałem 15 km na zakupy po powrocie zauważyłem w garażu wyciek oleju zaglądam pod maskę kolanko uwalone w oleju i skrzynia , nie mogę zlokalizować wycieku z kąd rzyga i czemu mogło się tak stać dodam też że nie zauważyłem eżektora w tym silniku AEB 98r wczesiej przed montażem rozkręciłem też taki przewód w stalowym oplocie który idzie do części w którym znajduje się filtr oleju chyba od turbo to jest aby mieć lepszy dostęp wszystko ponownie dzisiaj podokręcane co może być przyczyną ten olej który wycieka jest koloru smolistego a na bagnecie jest jak nowy nie wiem czy to ma coś wspólnego , dodatkowo przestał pokazywać wskaznik temperatury oleju na zegarach
-
[1.8T AEB ] Falują obroty szarpie po odpaleniu na zimnym
nie czyściłem , samochód posiadam niespełna miesiąc
-
[1.8T AEB ] Falują obroty szarpie po odpaleniu na zimnym
no właśnie przestaje a jak przełącze spowrotem na benzyne to na swiatłach wariuje wskaznik od obrotów góra dół tak lata a potem wszystko się uspokaja jak już zagrzany , pompa paliwa była wymieniana na nową w baku 20 litrów paliwa
-
[1.8T AEB ] Falują obroty szarpie po odpaleniu na zimnym
tak na zimnym tylko i to na benzynie bo puzniej się przełącza na LPG
-
[1.8T AEB ] Falują obroty szarpie po odpaleniu na zimnym
jak dokładnie nazywa się ta część ?
-
[1.8T AEB ] Falują obroty szarpie po odpaleniu na zimnym
Panowie dzisiaj przejrzałem silnik dokładniej i znalazłem rozwaloną rurkę pod kolektorem całą w oleju i z niej też sączy się olej rurka plastikowa czy ona ma włpyw na obroty nie równą prace silnika ?
-
[1.8T AEB ] Falują obroty szarpie po odpaleniu na zimnym
Zauważyłem że na LPG bardziej poszarpuje ale najgorzej jest po nocy kiedy odpalam i jadę pierwsze kilometry wtedy potrafi zrobić coś w stylu kangura więc jutro zamawiam cewki niestety nie mam jak zrobić logów swiece jakie są w tym audi to NGK V-LINE 23 BKR5EK a cewki z firmy Beru z numerami 058 905 105 beru germany 0 040 100 013 wszystkie 4 są takie same
-
[1.8T AEB ] Falują obroty szarpie po odpaleniu na zimnym
- 1.8t dziwne cykanie
Tak dokładnie jak piszesz nie warto ufać poprzednim właścicielom , nawet żadnym karteczkom które gdzieś są przyklejone pod maską że olej wymieniany a faktycznie tak nie jest tak samo będę wymieniał na dniach rozrząd ogólnie pakiet startowy na początku- 1.8t dziwne cykanie
dzisiaj wymieniłem olej już nie ma tego efektu co wlałeś? choć to bez znaczenia jeśli silni zaczyna rzężić Wlałem Motul x-cess 5w40 przejechałem koło 400km na chwilę obecną jest cisza , poprzedni własciciel nie wymieniał oleju raczej przez długi czas więc była smoła ale samochód ewidentnie ciszej pracuje znikło cykanie dziwne ze odrazu nie zmieniles oleju więc odrazu nie zmieniłem oleju dlatego że autko mam niecały miesiąc- 1.8t dziwne cykanie
dzisiaj wymieniłem olej już nie ma tego efektu co wlałeś? choć to bez znaczenia jeśli silni zaczyna rzężić Wlałem Motul x-cess 5w40 przejechałem koło 400km na chwilę obecną jest cisza , poprzedni własciciel nie wymieniał oleju raczej przez długi czas więc była smoła ale samochód ewidentnie ciszej pracuje znikło cykanie- 1.8t dziwne cykanie
dzisiaj wymieniłem olej już nie ma tego efektu - 1.8t dziwne cykanie