Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zawór na obudowie filtra 1.8T AEB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Otwierając maskę po lewej stronie na obudowie filtra jest zaworek który jest podłączony wtyczką ,

do zaworka idzie przewód gdzieś chyba od dołu, ale od zaworka nie ma podpiętych wężyków , a od dołu od turbiny jest kawałek wężyka zaślepionego i drugi wężyk przy zbiorniczku wyrównawczym idący chyba od przepustnicy też jest zaślepiony czy to nie powinno być połączone razem z tym zaworkiem,miałby ktoś schemat jak to ma być w oryginale bo nie wiem dlaczego to ktoś zaślepił dodam że czasem czuje paliwo w kabinie

Opublikowano

ten zaworek to odpowietrzenie zbiornika paliwa. ktos musial niezle namieszac w instalacji jak wszystko pozaslepial. porob jakies fotki co gdzie masz zaslepione.

Opublikowano
  • Autor

Audi_A4_18_Turbo_AEB.jpg


zdjęcie zapożyczone

Edytowane przez michalski83

Opublikowano

To jest zawór Par paliw (odpowietrzenie zbiornika) mi pół roku temu narobił dość problemów których pseudo mechanik nie potrafił zrobić. Mam audi w gazie i na benzynie jeżdzę tylko do przełączenia na gaz tankuje ok 2/3 miesiące za 100 zł więc nie miałem podstaw do otwierania wlewu paliwa.
A mianowicie zaczeło się to objawiać tym że auto nie mogło zapalić kręciłem kręciłem i załapywał po ok 2 minutach kręcenia a nie raz na strzała. Podjechałem pod sklep wyszłem nie było mnie 3 minuty wchodzę znów to samo kręce kręce nic. Pojechałem do mechanika trzymał auto dzień i oddał mi że nie wie co. Pompka stwierdził że sprawna bo najpierw na to padło. Błędów 0 Jeżdziłem tak tydzień. I okazało się że jest uszkodzony zawór par paliw. A odkryłem to tylko dzięki temu że podjechałem na stacje zatankować paliwa. Ja do korka ku... co jest za nic korka nie mogłem odkręcić bo się zassał pózniej napisali mi na forum żeby go odpiąć przed zaworkiem i zobaczyć. I rzeczywiście jak odpiełem to aż zassało powietrze (sssyk) podjechałem na szrot kupiłem za 20 zł i narazie jest dobrze. Poprostu zassywał się zbiornik i niechciał palić bo nie pompowało paliwa. Przez to również uszkodziło zaworek zwrotny w pompce paliwa ale zastowałem ten na przewód narazie jest OK.


Przewód od zaworka łączy się gumowym 10 cm przewodem z trójnikiem jeden łączy się metalową rurką która idzie później tak jak narysowałeś ale łączy się później znowu gumowym wężem i wchodzi w kolektor ssący. Drugi wchodzi zaś w wąż dolotowy filtra powietrza z taką banieczką. Silnik ANB 1.8T

Edytowane przez asadolewski

Opublikowano
  • Autor

To jest zawór Par paliw (odpowietrzenie zbiornika) mi pół roku temu narobił dość problemów których pseudo mechanik nie potrafił zrobić. Mam audi w gazie i na benzynie jeżdzę tylko do przełączenia na gaz tankuje ok 2/3 miesiące za 100 zł więc nie miałem podstaw do otwierania wlewu paliwa.

A mianowicie zaczeło się to objawiać tym że auto nie mogło zapalić kręciłem kręciłem i załapywał po ok 2 minutach kręcenia a nie raz na strzała. Podjechałem pod sklep wyszłem nie było mnie 3 minuty wchodzę znów to samo kręce kręce nic. Pojechałem do mechanika trzymał auto dzień i oddał mi że nie wie co. Pompka stwierdził że sprawna bo najpierw na to padło. Błędów 0 Jeżdziłem tak tydzień. I okazało się że jest uszkodzony zawór par paliw. A odkryłem to tylko dzięki temu że podjechałem na stacje zatankować paliwa. Ja do korka ku... co jest za nic korka nie mogłem odkręcić bo się zassał pózniej napisali mi na forum żeby go odpiąć przed zaworkiem i zobaczyć. I rzeczywiście jak odpiełem to aż zassało powietrze (sssyk) podjechałem na szrot kupiłem za 20 zł i narazie jest dobrze. Poprostu zassywał się zbiornik i niechciał palić bo nie pompowało paliwa. Przez to również uszkodziło zaworek zwrotny w pompce paliwa ale zastowałem ten na przewód narazie jest OK.

Przewód od zaworka łączy się gumowym 10 cm przewodem z trójnikiem jeden łączy się metalową rurką która idzie później tak jak narysowałeś ale łączy się później znowu gumowym wężem i wchodzi w kolektor ssący. Drugi wchodzi zaś w wąż dolotowy filtra powietrza z taką banieczką. Silnik ANB 1.8T

czy może się coś stać jeśli jest tak po zaślepiane jak u mnie na powyższym zdjęciu , dodam że korek od baku odkręca się bez problemu nawet nie syczy , ale czasem właśnie dłużej muszę kręcić przy odpalaniu czyli ten zaworek może jest uszkodzony i tak dłużej kręci ?

Opublikowano

podobno wywiercenie malej dziurki takiej 2-3 mm w korku potrafi pomoc w niektorych autach

Opublikowano

Tak wywiercenie otworku w korku działa tak samo jak niedokręcenie korka. Tylko chyba nie o to nam chodzi.

Opublikowano

przecie to ani nie uszkadza silnika ani pompy ani niczym nie grozi nawet bena nie odparuje od tego a z tego co sie orientuje niektore auta maja fabrycznie tak zrealizowane odpowietrzenia

Opublikowano

Nie uszkodzi i nic się nie stanie jednak od tego oryginalnie jest zaworek odpowietrzenia.

Opublikowano

ktory oryginalnie unicestwia auto:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.