mmarcinn

• Paliwo

Osiągnięcia mmarcinn

Reputacja

1. Witajcie koledzy, podepne sie pod temat, mam nadzieje ze kolega nowaka4b5 nie bedzie zly. Po ostatnich upalach mi tez zaczela wariowac klima, w zasadzie to nadmuch i jego sila zyje wlasnym zyciem tzn. nagle samoczynnie spada moc nadmuch,znikaja WSZYSTKIE kreski na wyswietlaczu i po chwili jest uderzenie powietrza od nowa. Dzieje sie taki na AUTO i na ECON. W ostatnim czasie zaczela tez halasowac sprezarka tak jakby stukac a jej wlaczenie powoduje bardzo duzy opor- podczas jazdy przy wlaczeniu klimy czuc szarpniecie i spadek mocy. Czynnik uzupelmiany na wiosne z poziomu 470 do 720. Pytanie czy to ma jakis zwiazek ze soba? Gdzie udezyc zeby rozpoczac diagnostyke? Bede wdzieczny za wszystkie wskazowki. Edit: Sprawdzilem w menu klimatronica, w kanale 1C znalazlem tylko blad 18.3- tzn. Okresowy blad napiecia dmuchawy. Jaki to moze miec wplyw na zaistniala sytuacje? Edit2: Pomogla wymiana kompresora na sprawny uzywany, klima dziala.
  2. Witajcie, podepnę sie tutaj, mój temat został przeniesiony do kosza: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/355187-dmucha-cieplym-caly-czas/ Mam padniety czujnik miedzy zderzakiem a chłodnicą, jak założyć nowy bo nie wtyczka nie mieści się koło rurek od chłodnicy, trzeba tam coś podcinać? Proszę o poradę jak ktoś to robił.. Tak po dlugim czasie.. Czujnik zalozony, udalo sie to zrobic podczas wymiany rozrzadu, kiedy caly przod jest rozebrany.
  3. Szanowny Kolego szakal222 dzieki za bezgraniczna wspolna walke z tematem, problem zostal rozwiazany i rzeczywiscie to byla wina pradu. Winna okazla sie kostka stacyjki ktora nie dostawala dobrej masy. Naprawa: Zostala wyjeta kostka stacyjki,rozebrana, nadpalone styki przeczyszczone papierem i podgiete w celu zapewnienia dobrego przewodzenia, po takiej regeneracji wszystko dziala jak nalezy.
  4. Rozrusznik daje normalnie, te kontrolki to zanim nim zakręcę. Jak zbadać to zwarcie rozrusznika?
  5. Dzieki Kolego, od tego zaczalem walke dzis, aku wyciagniety i wyczyszczone slupki, masa odkrecona i wyczyszczone styki, bez poprawy.
  6. Zmierzone bez obciazenia 12,3V po kilku probach rozruchu spadalo do ok 10V ale odpalilem dziada i wyskoczyl czerwony wykrzyknik. Na wolnych obrotach jest ladowanie miedzy 14.25V a 14.40V. Kontrola od ladowania dalej nie swieci mocno na zaplonie. Na innych kluczykach w tym na serwisowym ta sama sytuacja.
  7. U mnie okazaly sie padniete amortyzatory z tylu, po wymianie wrocilo do normalnosci.
  8. Witajcie, dziś podczas zapalania które się nie powiodło, zaświecił sie czerwony wykrzyknik na FISie i brzęczało trzy razy, silnik zaskoczył i zgasł (jak przy awarii immo). Po włączeniu zapłonu powinna się świecić kontrolka ładowania ale u mnie delikatnie i niemiarowo się ona żarzy, podobnie jak kontrolka od świec.Gdzie szukać rozwiązania problemów, czy te kontrolki mogą sygnalizować wspólnie jedną awarię(np. niskie napięcie lub brak ładowania)? Dodam że taka sytuacja ma miejsce tylko na pozycji zapłon, na pracującym silniku nie sprawdzane bo nie da się go uruchomić. Będę wdzięczny za wszelkie pomysły gdzie szukać winowajcy.. Pozdrawiam wszystkich
  9. Witajcie,podepne sie pod temat, mam podobny problem bez odpowiedzi,mianowicie mam drgania odczuwalne w srodku idealnie miedzy 100 a 110 km/h, mialem go na zimowkach a po zmianie na letnie jest gorzej, bicie czuc mocniej. Kola wywazone felgi proste opony nie wyzabkowane i czyste. Od czego zaczac, zmiana tyl na przod?
  10. Podepne sie pod pytanie ale o inny wymiar: czy do b5 beda pasowac i nie obcierac felgi z golfa v z ET 47? Niby roznica mala ale nie jestem pewien. Dzieki z gory za pomoc. Edit; W zwiazku z niedoczekaniem sie na odpowiedz POTWIERDZAM felgi z golfa v w rozmiarze 6j 15 et47 pasuja do b5 przy ori zawieszeniu. Dziekuje za uwage.
  11. Witam wszystkich klubowiczów, użytkuję a4 b5 1999, na razie bez problemów.