Treść opublikowana przez gadi
-
Brak, światła, przeciwmgielnego, tylnego, lewego
A4 B5 sedan TDI AFN 1996 rok
-
Problem -kontrolki na zegarach-jakie mogą być przyczyny?
Mogło ci jakieś zwierze wleźć pod maske i przegryźć przewody.
-
Brak, światła, przeciwmgielnego, tylnego, lewego
Przy wymianie żarówek w lampie tylnej lewej (spalona od stopu) zobaczyłem ze nie działa mi światło przeciwmgielne lewe. Sprawdziłem żarówki i bezpieczniki ok, prąd dochodzi do światła przeciwmgielnego w prawej lampie, przycisk po włączeniu podświetla się. Dodam że swiatło wcześniej było.
-
Odstająca dokładka spojler zderzaka przedniego
Ale spojler jest dobrze przymocowany do zderzaka, tylko sam w sobie jest powyginany od tego zaczepiania.
-
Odstająca dokładka spojler zderzaka przedniego
Ostatnio kilka razy zaczepiłem spojlerem przedniego zderzaka, tak że prawie całkiem mi odpadł. Teraz spojler jakos tak mocniej odstaje i jest powyginany, dodam że nie mam osłony dolnej silnika. Czy można go jakoś przymocować aby tak nisko nie zwisał ?
-
[ALL B5] Jakie chlapacze z wycięciem na progi (od skody ?)
Gdzie mogę dostać chlapacze przednie (podróbki) do A4 B5 z 1996 roku z wycięciani na plastikowe listwy na progach. Nigdzie takich nie znalazłem, na allegro widziałem podobne oryginalne do skody octavi 1 http://allegro.pl/chlapacze-przednie-skoda-octavia-i-oryginalne-i2053064769.html http://allegro.pl/chlapacz-chlapacze-przod-skoda-octavia-kpl-org-ahj-i2065250323.html http://allegro.pl/chlapacze-przod-skoda-octavia-i-oryginal-komplet-i2069844421.html
-
[ALL B5] Nadkola plastikowe
Tak miałem zamienniki, ale myślałem że są jakieś bardziej elastyczne w dobrej cenie.[br]Dopisany: 03 Sierpień 2011, 23:42_________________________________________________Czy są takie elastyczne zamienniki ?
-
[ALL B5] Hak holowniczy niekompletny
No i znalazłem wreszcie końcówkę do mojego haka, chyba to była jedyna w POLSCE Cena 60 zł razem z przesyłką
-
[ALL B5] Nadkola plastikowe
Czy gdzieś można dostać przednie nadkola wykonane z mniej sztywnego plastiku (oprócz ASO) Moje ostatnie były bardzo sztywne i szybko popękały, dodatkowo słabo pasowały
-
[ALL B5] Jak zdjąć tylny zderzak, gdy jest zamontowany hak
Chyba jeszcze zatrzaski po bokach zderzaka.[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2011, 10:08_________________________________________________W bagażniku mam tylko po 2 śruby na stronę
-
[ALL B5] Jak wyjąć gruszkę turbiny ?
No i niestety okazało się, że to wina zapieczonych łopatek. Dziś zdążyłem tylko wyciągnąć, wyczyścić i poskładać turbinę, bo musiałem odkręcać razem z kolektorem. Miałem mocno zapieczone śruby mocujące turbo, aż zaczęły mi się klucze ślizgać.[br]Dopisany: 18 Lipiec 2011, 19:06_________________________________________________Wszystko zamontowane i śmiga wspaniale, teraz jak włączę klimę to mam wrażenie że autko zbiera się lepiej niż gdy klima jest wyłączona
-
[ALL B5] Jak wyjąć gruszkę turbiny ?
Jutro napiszę co było przyczyną skrzypienia.
-
[ALL B5] Jak wyjąć gruszkę turbiny ?
Jutro postaram się odkręcić gruszkę i zobaczę co skrzypi
-
[ALL B5] Jak wyjąć gruszkę turbiny ?
A jak i czym ja wyciągnąć tą zawleczkę ?[br]Dopisany: 17 Lipiec 2011, 18:51_________________________________________________Chyba łatwiej jest odkręcić te 2 śruby zaznaczone na zielono i wyciągnąć gruszkę, niż te 3 zaznaczone na czerwono. [br]Dopisany: 17 Lipiec 2011, 21:12_________________________________________________Dodam że to tylko zdjęcie poglądowe.
-
[ALL B5] Jak wyjąć gruszkę turbiny ?
Dostęp aby rozruszać ręcznie sztangę jest dobry, tylko jak to robię coś głośno piszczy i wydaje mi się że ten dźwięk dochodzi z gruszki. Wczoraj popryskałem gruszkę od spodu odrdzewiaczem, a potem olejem ze strzykawki. Skrzypienie trochę się zmniejszyło, ale dalej jest i sztanga ciężko chodzi (nie odbija sama)
-
[ALL B5] Jak wyjąć gruszkę turbiny ?
Tylko czy się da, jest tam strasznie zły dostęp.
-
[ALL B5] Jak wyjąć gruszkę turbiny ?
Ale wiesz to na pewno, czy tylko tak ci się wydaje ?
-
[ALL B5] Jak wyjąć gruszkę turbiny ?
Czy da się wyjąć gruszkę sterującą łopatkami turbiny bez wyciągania całej turbiny ?
-
[ALL B5] Jak zdjąć tylny zderzak, gdy jest zamontowany hak
W jaki sposób zdjąć tylny zerzak (sedan) z auta, które ma zamotowany hak ? http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=39547.0;highlight=hak
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu przy większej prędkości również po wymianie tarcz,klocków
A wymieniałeś łączniki stabilizatora i te gumy na nim ?
-
[B5 AFN] Sprzęgiełko alternatora, problem F-225653.8
Podczas gaszenia silnika trzeba zobaczyć czy wirnik alternatora zatrzyma się obrazu, czy wykona jeszcze jakieś 0,5 obrotu względem zatrzymanego paska i sprzęgiełka. Najlepiej jak robią to 2 osoby
-
[ALL B5] Stuki na wybojach
Okazało się ze padnięty jest wahacz dolny tylny prawy (banan) Ma luzy na przegubie i dopiero na szarpakach wyszło
-
[B5 AJM] Wymiana górnego wahacza pomocy???
Trzeba pryskać 2-3 dni przed odkręcaniem po 2 razy dziennie i zawsze pomaga.
-
[ALL B5] Dziwne stukanie
Zobacz jak lekko wciśniesz pedał hamulca czy nadal słychać te stuki (jadąc powoli)
-
[ALL B5] Stuki na wybojach
No i ja mam taki objaw że na mniejszych i większych wybojach coś stuka. Dziś byłem u kolegi na warsztacie, ale nic nie znalezliśmy. Wachacze były wymieniane niecały rok temu, łączniki, gumy i końcówki drążków jakieś 1,5 roku temu. Jadę dziś jeszcze na szarpaki i sprawdzanie amorów.