Treść opublikowana przez gadi
-
[B5 AFN] Sprzęgiełko alternatora, problem F-225653.8
Znowu padł mi napinacz paska alternatora który wymieniałem rok temu (podróbka) i poszarpało mi pasek. Zmieniłem na nowy firmy RUVILLE, ale podczas wymiany sprawdziłem że sprzęgiełko alternatora obracając ręcznie zatrzymuje się natychmiast (chyba padło) Po założeniu paska i uruchomieniu silnika napinacz cały czas mocno drży. Postanowiłem poszukać nowego sprzęgiełka, ale mam problem ze znalezieniem odpowiedniego. AUDI A4 1,9 TDI 110 KM AFN z 1996 roku, alternator BOSCH 0125515003 (audi 028903028) NC-14V 70-120A Sprzęgiełko F-225653.8 Wszędzie są sprzęgiełka do tego modelu, ale o innych numerach
-
Regeneracja przełącznika świateł drogowych
Dokładnie w 4 miejscach
-
Regeneracja przełącznika świateł drogowych
Świetny opis, właśnie dziś naprawiłem światła drogowe. Jeszcze tylko trzeba zwrócić uwagę na blaszkę zaznaczoną zielonym kolorem. Powinna być wygięta tak aby brzegi stykały się
-
[B5 AFN] Jakie zrobić logi po naprawie przepływomierza PIERBURG
OK dzięki
-
[B5 AFN] Jakie zrobić logi po naprawie przepływomierza PIERBURG
Ostatnio naprawiłem u siebie padnięty przepływomierz PIERBURG ten starego typu http://www.a4-klub.pl/smf/b5_tdi_naprawa_przepływomierza_pierburg-t93889.0.html Jakie mam zrobić logi aby sprawdzić jak pracuje przepływomierz i czy jest wzrost mocy na wyższych obrotach.
-
[B5 TDI] Naprawa przepływomierza PIERBURG
Postanowiłem ten temat wkleić w tym dziale, ponieważ sam to sprawdziłem na swoim przepływomierzu i zadziałało. Tranzystor taki jak oryginalny B1316 zamówiłem w firmie http://www.tme.eu/pl/ Ja nic nie mierzyłem w swoim przepływomierzu, tylko odrazu wymieniałem tranzystor i był to strzał w 10 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2888683&highlight=#2888683
-
[B5 1Z] Wymiana paska wielorowkowego i rolki napinacza
Największy problem miałem z odkręceniem a potem dokręceniem rolki wisko
-
[B5 1Z] Wymiana paska wielorowkowego i rolki napinacza
Ja naciągałem go na oko, tak aby był naciągnięty ale nie za mocno.
-
[B5 AFN] Płyn do chłodnicy
W BHMD są dostępne bańki 5 litrowe koncentratu płynu G12 plus w dobrej cenie. Sam brałem i po zniżkach wyszło taniej niż 3 litry w serwisie.
-
[B5 1Z] Wymiana paska wielorowkowego i rolki napinacza
Gdzieś jest napisane jak to zrobić, rok temu to sam robiłem bez rozbierania przodu. http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_jak_wymontowac_napinacz_paska_alternatora-t46638.0.html
-
[ALL B5] Czy da się przerobić kostkę przepływomierza PIERBURG na BOSCH ?
Zastanawiam się czy dałoby się przerobić kostkę od przepływomierza PIERBURG na kostkę pasującą do BOSCHa w AUDI A4 1,9 TDI AFN 1996r. Orginalnie w tym roczniku siedzi przepływomierz PIERBURG i jest on nierozbieralny (wymienia się go w całości) jego cena jest dość wysoka 500 - 600 zł. Natomiast w roczniku 1997 z identycznym silnikiem jest przepływomierz BOSCH z wymiennym wkładem w cenie 250 - 300 zł. Kostka w PIERBURGU jest 6 pinowa, ale jest podłączonych do niej tylko 5 przewodów, a w kostce od BOSCHa jest 5 pinów i są wszystkie podłączone. Ciekawe czy po takiej przeróbce przepływomierz będzie działał prawidłowo. Przerabiałem kiedyś podobnie wtyczkę do zaworu N75 od nowszego typu i chodzi bardzo dobrze. [br]Dopisany: 22 Sierpień 2009, 18:26_________________________________________________Może ktoś coś tu rozumie http://www.geocities.com/tech4tdi/pages/mafconverters.html
-
[B5 ALL] Demontaż Zderzaka Tylnego AVANT
Sprawdzę niebawem będę się znowu za niego brał.
-
[B5 AFN] Całkowity brak mocy, lepiej jeździ w trybie awaryjnym
575 to jest błąd związany z zapieczonymi kierownicami w turbo albo padniętym zaworkiem N75
-
[ALL] Gdzie i jaki przepływomierz w dobrej cenie ?
Tylko że może ona nie pasować u mnie jest inna taka jak na załączonych wcześniej linkach
-
[B5 AFN] Całkowity brak mocy, lepiej jeździ w trybie awaryjnym
Właśnie wysłałem zapytanie o cenę tej przepływki.
-
[ALL] Gdzie i jaki przepływomierz w dobrej cenie ?
Tylko ze u mnie jest inny taki jak na fotce bez wymiennego wkładu. http://www.allegro.pl/item716778268_przeplywomierz_audi_vw_seat_074906461_7_18221_01.html Mogę mieć boscha, ale on inaczej wygląda ( ma inną wtyczkę) http://www.allegro.pl/item717887519_przeplywomierz_tdi_vw_seat_skoda_audi_oryginal.html
-
[ALL] Gdzie i jaki przepływomierz w dobrej cenie ?
Padł mi ostatnio przepływomierz, może ktoś wie gdzie mogę dostać go po rozsądnej cenie PIERBURG 074906461
-
[B5 AFN] Całkowity brak mocy, lepiej jeździ w trybie awaryjnym
Chodziło mi o rozruszanie kierownic w turbinie.
-
[B5 AFN] Całkowity brak mocy, lepiej jeździ w trybie awaryjnym
Można ręcznie je rozruszać jeśli są zapieczone
-
[B5 AFN] Całkowity brak mocy, lepiej jeździ w trybie awaryjnym
Autko łapie Ci tryb awaryjny, masz zapieczone kierownice w turbo, albo pada zawór N75. Jeszcze można sprawdzić przewody podciśnieniowe czy gdzieś nie jest pęknięty. Raczej stawiam na zapieczone kierownice.
-
[B5 AFN] Całkowity brak mocy, lepiej jeździ w trybie awaryjnym
Jutro jestem umówiony z kolegą na logowanie, tylko jak ja mam się rozpędzić na trzecim biegu do 4500 obr aby sprawdzić ładowanie. Zajmie mi to chyba z godzinę[br]Dopisany: 16 Sierpień 2009, 21:31_________________________________________________Okazało się że padnięty jest przepływomierz, po odłączeniu go autko lepiej śmiga. Teraz trzeba gdzieś znaleźć nowy w dobrej cenie
-
[B5 AFN] Całkowity brak mocy, lepiej jeździ w trybie awaryjnym
Dziś moje autko straciło praktycznie całkiem moc, prawie nie reaguje na pedał gazu. Nie można go rozpędzić, do 60 km rozpędza się chyba w 30 sek. Na luzie gdy daje gazu wchodzi w obroty, ale nie tak jak normalnie. Postanowiłem go ostro przygazować na luzie i podczas jazdy wciskałem sprzęgło i gaz do dechy i tak parę razy, aż wszedł w tryb awaryjny. Okazało się że w trybie awaryjnym jezdzi o wiele lepiej, nie tak jak powinien, ale i tak lepiej. Sprawdziłem wszystkie rury od turbo i przewody podciśnieniowe.
-
[B5 AFN] Czy to turbina ?
A u mnie okazało się że jest dziura w przewodzie gumowym idącym od turbiny do belki przedniej. Ale znalazłem sposób jak szybko i tanim kosztem naprawić to doraznie na jakiś czas. Zrobiłem coś takiego http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_jak_naprawic_szybko_i_tanim_kosztem_pekniety_przewod_cisnieniowy_turbo-t91358.0.html
-
[B5 AFN] Czy to turbina ?
No i u mnie dziś pojawił sie świst powietrza, ale autko normalnie przyśpiesza i nie dymi. Świst słychać gdzieś przy 2500 obr i wyrzej. Wczoraj parę razy włączył się tryb awaryjny ( zapieczone kierownice) więc dziś go trochę pokręciłem na obrotach. Moze to być wina tego gumowego przewodu dolotowego od filtra powietrza do turbiny.
-
[B5 AFN] Wyciek oleju
Jeśli EGR jest suchy, to napewno jest wina luznych opasek , albo pęknięty łącznik gumowy (rura)