Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

gadi

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez gadi

  1. Znowu padł mi napinacz paska alternatora który wymieniałem rok temu (podróbka) i poszarpało mi pasek. Zmieniłem na nowy firmy RUVILLE, ale podczas wymiany sprawdziłem że sprzęgiełko alternatora obracając ręcznie zatrzymuje się natychmiast (chyba padło) Po założeniu paska i uruchomieniu silnika napinacz cały czas mocno drży. Postanowiłem poszukać nowego sprzęgiełka, ale mam problem ze znalezieniem odpowiedniego. AUDI A4 1,9 TDI 110 KM AFN z 1996 roku, alternator BOSCH 0125515003 (audi 028903028) NC-14V 70-120A Sprzęgiełko F-225653.8 Wszędzie są sprzęgiełka do tego modelu, ale o innych numerach
  2. gadi odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Dokładnie w 4 miejscach
  3. gadi odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Świetny opis, właśnie dziś naprawiłem światła drogowe. Jeszcze tylko trzeba zwrócić uwagę na blaszkę zaznaczoną zielonym kolorem. Powinna być wygięta tak aby brzegi stykały się
  4. Ostatnio naprawiłem u siebie padnięty przepływomierz PIERBURG ten starego typu http://www.a4-klub.pl/smf/b5_tdi_naprawa_przepływomierza_pierburg-t93889.0.html Jakie mam zrobić logi aby sprawdzić jak pracuje przepływomierz i czy jest wzrost mocy na wyższych obrotach.
  5. Postanowiłem ten temat wkleić w tym dziale, ponieważ sam to sprawdziłem na swoim przepływomierzu i zadziałało. Tranzystor taki jak oryginalny B1316 zamówiłem w firmie http://www.tme.eu/pl/ Ja nic nie mierzyłem w swoim przepływomierzu, tylko odrazu wymieniałem tranzystor i był to strzał w 10 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2888683&highlight=#2888683
  6. Największy problem miałem z odkręceniem a potem dokręceniem rolki wisko
  7. Ja naciągałem go na oko, tak aby był naciągnięty ale nie za mocno.
  8. gadi odpowiedział(a) na bazzz temat w 1.9TDI
    W BHMD są dostępne bańki 5 litrowe koncentratu płynu G12 plus w dobrej cenie. Sam brałem i po zniżkach wyszło taniej niż 3 litry w serwisie.
  9. Gdzieś jest napisane jak to zrobić, rok temu to sam robiłem bez rozbierania przodu. http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_jak_wymontowac_napinacz_paska_alternatora-t46638.0.html
  10. Zastanawiam się czy dałoby się przerobić kostkę od przepływomierza PIERBURG na kostkę pasującą do BOSCHa w AUDI A4 1,9 TDI AFN 1996r. Orginalnie w tym roczniku siedzi przepływomierz PIERBURG i jest on nierozbieralny (wymienia się go w całości) jego cena jest dość wysoka 500 - 600 zł. Natomiast w roczniku 1997 z identycznym silnikiem jest przepływomierz BOSCH z wymiennym wkładem w cenie 250 - 300 zł. Kostka w PIERBURGU jest 6 pinowa, ale jest podłączonych do niej tylko 5 przewodów, a w kostce od BOSCHa jest 5 pinów i są wszystkie podłączone. Ciekawe czy po takiej przeróbce przepływomierz będzie działał prawidłowo. Przerabiałem kiedyś podobnie wtyczkę do zaworu N75 od nowszego typu i chodzi bardzo dobrze. [br]Dopisany: 22 Sierpień 2009, 18:26_________________________________________________Może ktoś coś tu rozumie http://www.geocities.com/tech4tdi/pages/mafconverters.html
  11. Sprawdzę niebawem będę się znowu za niego brał.
  12. 575 to jest błąd związany z zapieczonymi kierownicami w turbo albo padniętym zaworkiem N75
  13. Tylko że może ona nie pasować u mnie jest inna taka jak na załączonych wcześniej linkach
  14. Właśnie wysłałem zapytanie o cenę tej przepływki.
  15. Tylko ze u mnie jest inny taki jak na fotce bez wymiennego wkładu. http://www.allegro.pl/item716778268_przeplywomierz_audi_vw_seat_074906461_7_18221_01.html Mogę mieć boscha, ale on inaczej wygląda ( ma inną wtyczkę) http://www.allegro.pl/item717887519_przeplywomierz_tdi_vw_seat_skoda_audi_oryginal.html
  16. Padł mi ostatnio przepływomierz, może ktoś wie gdzie mogę dostać go po rozsądnej cenie PIERBURG 074906461
  17. Chodziło mi o rozruszanie kierownic w turbinie.
  18. Można ręcznie je rozruszać jeśli są zapieczone
  19. Autko łapie Ci tryb awaryjny, masz zapieczone kierownice w turbo, albo pada zawór N75. Jeszcze można sprawdzić przewody podciśnieniowe czy gdzieś nie jest pęknięty. Raczej stawiam na zapieczone kierownice.
  20. Jutro jestem umówiony z kolegą na logowanie, tylko jak ja mam się rozpędzić na trzecim biegu do 4500 obr aby sprawdzić ładowanie. Zajmie mi to chyba z godzinę[br]Dopisany: 16 Sierpień 2009, 21:31_________________________________________________Okazało się że padnięty jest przepływomierz, po odłączeniu go autko lepiej śmiga. Teraz trzeba gdzieś znaleźć nowy w dobrej cenie
  21. Dziś moje autko straciło praktycznie całkiem moc, prawie nie reaguje na pedał gazu. Nie można go rozpędzić, do 60 km rozpędza się chyba w 30 sek. Na luzie gdy daje gazu wchodzi w obroty, ale nie tak jak normalnie. Postanowiłem go ostro przygazować na luzie i podczas jazdy wciskałem sprzęgło i gaz do dechy i tak parę razy, aż wszedł w tryb awaryjny. Okazało się że w trybie awaryjnym jezdzi o wiele lepiej, nie tak jak powinien, ale i tak lepiej. Sprawdziłem wszystkie rury od turbo i przewody podciśnieniowe.
  22. gadi odpowiedział(a) na Armi temat w 1.9TDI
    A u mnie okazało się że jest dziura w przewodzie gumowym idącym od turbiny do belki przedniej. Ale znalazłem sposób jak szybko i tanim kosztem naprawić to doraznie na jakiś czas. Zrobiłem coś takiego http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_jak_naprawic_szybko_i_tanim_kosztem_pekniety_przewod_cisnieniowy_turbo-t91358.0.html
  23. gadi odpowiedział(a) na Armi temat w 1.9TDI
    No i u mnie dziś pojawił sie świst powietrza, ale autko normalnie przyśpiesza i nie dymi. Świst słychać gdzieś przy 2500 obr i wyrzej. Wczoraj parę razy włączył się tryb awaryjny ( zapieczone kierownice) więc dziś go trochę pokręciłem na obrotach. Moze to być wina tego gumowego przewodu dolotowego od filtra powietrza do turbiny.
  24. gadi odpowiedział(a) na sebamol temat w 1.9TDI
    Jeśli EGR jest suchy, to napewno jest wina luznych opasek , albo pęknięty łącznik gumowy (rura)

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.