Treść opublikowana przez gadi
-
[B5 AFN] Problem z dławiącym sie silnikiem
EGR mam zatkany prawie 3 lata, a te objawy nasiliły sie dopiero ostatnio. Jakie zrobić logi ?[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2010, 14:35_________________________________________________Jakie ?
-
[B5 AFN] Problem z dławiącym sie silnikiem
Słuchajcie to niejest zwykłe przydławienie silnika, on po prostu pracuje wtedy tak jakby łapał tylko na dwóch albo czasami nawet na jednym cylindrze. Niema mowy wtedy o jakiejkolwiek jeździe, dodawanie gazu tylko pogarsza ten stan. Trzęsie się przytum tak ze mało niewyskoczy z podmaski i dymi na niebiesko.
-
[B5 AFN] Problem z dławiącym sie silnikiem
Mogę podpiąć VAG i wprowadzić silnik w taki stan (na luzie przygazować do 4000-4500 obr) Tylko jakie logi robić ?
-
[B5 AFN] Problem z dławiącym sie silnikiem
Co mam sprawdzić na VAGu (jakie zrobić logi)
-
[B5 AFN] Problem z dławiącym sie silnikiem
Ale jak sprawdzić czy to jest pompa czy wtryskiwacze >
-
[B5 AFN] Problem z dławiącym sie silnikiem
Ok jutro sprawdzę, ale mam jeszcze zatkany przewód gumowy (podciśnieniowy) idący do EGR Tak się zastanawiam co ma wspólnego EGR z przerywaniem, dymieniem i całkowitym brakiem mocy wkręcając silnik na wyższe obroty ?
-
[B5 AFN] Problem z dławiącym sie silnikiem
Tylko którą, bo ja mam wsadzone 2 1 EGR - kolejtor dolotowy 2 rurka metalowa - kolektor wydechowy
-
[B5 AFN] Problem z dławiącym sie silnikiem
Ale ja mam zaślepiony zawór EGR od dawna i takie objawy miałem bardzo sporadycznie. Dopiero ostatnio bardzo się nasiliły.
-
[B5 AFN] Problem z dławiącym sie silnikiem
Dziś rano znowu tak się zrobiło, przyspieszałem trochę mocniej (tak bezprzesady ) Pomiędzy 2000 - 2500 obr zaczął się cały trząść, tak jakby pracował na dwóch cylindrach i zaczął dymić na niebiesko. Niemogłem jechać i musiałem zjechać powoli na pobocze, aby poczekać około minuty aż wszystko wróci do normy. Ale jak VAGiem sprawdzić czy to jest wtrysk, czy nastawnik ?
-
[B5 AFN] Problem z dławiącym sie silnikiem
Czasami podczas nagłego i mocnego przygazowania silnik zaczyna się dławić i przerywać (Dzieje się to nawet podczas postoju na biegu jałowym po mocnym przygazowaniu do około 4000-4500 obr) Bardzo mocno trzęsie się i praktycznie nie reaguje na pedał gazu, wyłączenie silnika i ponowne uruchomienie go nic ni edaje. Trzeba na włączonym silniku poczekać około 1 minuty aby wszystko powróciło do normy. Podczas tego dławienia się silnik na wolnych obrotach i na biegu jałowym praktycznie normalnie pracuje. Na pewno nie jest to objaw zawieszania się żaluzji. [br]Dopisany: 18 Kwiecień 2010, 16:11_________________________________________________Może ktoś miał podobny problem ?
-
[ALL] Dodatek do Paliwa
Ja Ja miałem tak ostatnio gdy temperatura spadła do -30 i w zbiorniku zostało parę litrów. Dzień wcześniej podładowałem akumulator i z rana odpalił od pierwszego strzału, pochodził tak z 5 minut (skrobanie szyb) zgasiłem go i po 30 minutach chciałem odpalić, a tu Zaholowałem do galerii na parking na 12 godzin. Po czym zadowolony wsiadam myśląc że zaraz odpali, a tu znowu kiszka. Rozrusznik kręci a paliwa nie podaje, dopiero zapalił jak prysnąłem do wlotu powietrza spray STARTER (samostart)
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Ciekawe jak byś przyjechał do nas do BIAŁEGOSTOKU czy też by ci tak szybko się nagrzewał w -30
-
[B5 ANB] Rurka miarki oleju
Ale jak wyjąć starą ?
-
[B5 AFN] Brak mocy. Proszę o podpowiedzi.
Bo w zimie dłużej nagrzewa sie silnik, a zimnego silnika nie wolno kręcić do wysokich obrotów. Na wysokich obrotach łopatki w turbinie o zmiennej geometrii pracują w większym zakresie i zgarniają ten cały osad. Oraz siła od środkowa nie pozwala na osadzanie się tego osadu. Jeśli będziesz jeździł na niskich obrotach (bo jest zimny silnik) to osad nie jest zgarniany przez łopatki i słaba siła odśrodkowa na wirniku nie będzie go usuwała. Po pewnym czasie osadu będzie tyle że łopatki turbiny będą o niego opierały się i wtedy następuje przeładowanie turbiny i łapie NOTLAUF. Można ręcznie czasani to rozruszać i wystarczy na jakiś czas.
-
[B5 AFN] Brak mocy. Proszę o podpowiedzi.
Zapieczone kierownice, to jest częsta przyczyna zwłaszcza zimą.
-
[B5 ANB] Rurka miarki oleju
Jak jest mocowana ta rurka (wciskana ?) Niedawno ją połamałem i skleiłem, ale znowu mi pękła.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
No i ja dziś sprawdziłem u siebie te świeczki do podgrzewania płynu, okazało się że mam wszystkie przepalone. A ja ostatnio zauważyłem że jakoś słabiej mi sie nagrzewa, no ale u nas tu w BIAŁYMSTOKU to dziś było -20 i myślałem że to normalne że tak powoli się grzeje. Mam świeczki z gwintem
- [B5 AFN] Bendix
-
[B5 AFN] Bendix
Jaki powinien iść bendix do mojego AUDI A4 1,9 TDI AFN 110 KM z początku 1996 roku (klimatronik) ?
-
[B5 AFN] Sprzęgiełko alternatora, problem F-225653.8
Dziękuje za pomoc i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku
-
[B5 AFN] Sprzęgiełko alternatora, problem F-225653.8
No i po robocie Alternator udało się wyciągnąć bez odkręcania wiatraka. Z lewej strony w mocowaniu alternatora jest takie wycięcie i nie trzeba całkiem wyciągać śruby, tylko trzeba okręcić i poszarpać na wszystkie strony alternator i wtedy wyjdzie. Stare sprzęgiełko na alternatorze wkręciłem w imadło i kluczem z torxem udało się odkręcić. Przykręciłem natomiast tym specjalnym kluczem i kontrowałem torxem.
-
[B5 AHU] Jaki płyn do chłodnicy
W BHMD są dostępne bańki 5 litrowe koncentratu płynu G12 plus w dobrej cenie. Sam brałem i po zniżkach wyszło taniej niż 3 litry w serwisie.
-
[B5 AFN] Sprzęgiełko alternatora, problem F-225653.8
Czy da się wymieńić sprzęgiełko bez wyciągania alternatora ?
-
[B5 AFN] Sprzęgiełko alternatora, problem F-225653.8
No tak pomyliłem numer alternatora, powinien być 0123515003[br]Dopisany: 27 Grudzień 2009, 05:15_________________________________________________Znalazłem taki sklep Podają że takie sprzęgiełko będzie pasowało http://rozrusznik.eu/kolo-sprzeglowe-230083fw-p-723.html[br]Dopisany: 27 Grudzień 2009, 21:00_________________________________________________Jak wymienić sprzęgiełko alternatora ?
-
[B5 AFN] Sprzęgiełko alternatora, problem F-225653.8
Ciekawe czy będzie pasowało, bo na tej aukcji podane są alternatory ale o innych numerach http://www.allegro.pl/item841498392_kolo_pasowe_z_wolnobiegiem_alternator_a_audi_vw.html