Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Problem z dławiącym sie silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czasami podczas nagłego i mocnego przygazowania silnik zaczyna się dławić i przerywać (Dzieje się to nawet podczas postoju na biegu jałowym po mocnym przygazowaniu do około 4000-4500 obr) Bardzo mocno trzęsie się i praktycznie nie reaguje na pedał gazu, wyłączenie silnika i ponowne uruchomienie go nic ni edaje. Trzeba na włączonym silniku poczekać około 1 minuty aby wszystko powróciło do normy. Podczas tego dławienia się silnik na wolnych obrotach i na biegu jałowym praktycznie normalnie pracuje. Na pewno nie jest to objaw zawieszania się żaluzji. [br]Dopisany: 18 Kwiecień 2010, 16:11_________________________________________________Może ktoś miał podobny problem ?

Opublikowano

Wygląda to na nastawnik,może też być wtrysk sterujący,ale bez Vaga to takie rzeczy to tylko w Erze

Opublikowano
  • Autor

Dziś rano znowu tak się zrobiło, przyspieszałem trochę mocniej (tak bezprzesady ) Pomiędzy 2000 - 2500 obr zaczął się cały trząść, tak jakby pracował na dwóch cylindrach i zaczął dymić na niebiesko. Niemogłem jechać i musiałem zjechać powoli na pobocze, aby poczekać około minuty aż wszystko wróci do normy. :wallbash:

Ale jak VAGiem sprawdzić czy to jest wtrysk, czy nastawnik ?

Opublikowano

ja miałem taki objaw jak miałem zaślepiony/zatkany EGR przed jego gruszką.

Opublikowano
  • Autor

Ale ja mam zaślepiony zawór EGR od dawna i takie objawy miałem bardzo sporadycznie. Dopiero ostatnio bardzo się nasiliły.

Opublikowano

to weź wyjmij blaszkę i zobacz co się będzie działo

Opublikowano
  • Autor

Tylko którą, bo ja mam wsadzone 2

1 EGR - kolejtor dolotowy

2 rurka metalowa - kolektor wydechowy

Opublikowano
  • Autor

Ok jutro sprawdzę, ale mam jeszcze zatkany przewód gumowy (podciśnieniowy) idący do EGR

Tak się zastanawiam co ma wspólnego EGR z przerywaniem, dymieniem i całkowitym brakiem mocy wkręcając silnik na wyższe obroty ?

Opublikowano

recyrkulacja spalin.. ale to sobie poczytaj.

najpierw odetkaj to co Ci mówiłem..

zobaczymy co wtedy

Opublikowano

mam to samo, u mnie vag pokazal nastawnik pompy paliwa, albo nastawnik do czyszczenia albo pompa do wymiany, EGR mam seryjny czyli zadnych zaslepek.

Opublikowano

recyrkulacja spalin.. ale to sobie poczytaj.

najpierw odetkaj to co Ci mówiłem..

zobaczymy co wtedy

Nic mu nie da odślepienie EGR. U mnie było podobnie, mam zaślepiony egr i brak kata, rozpędzałem się kręcąc do ~4000 obr/min potem strasznie strzęsło budą i dopiero po minucie (albo dłużej, nie pamiętam) ustępowało. Wymieniłem pompę i wtryskiwiacze, więc jedno z tych było przyczyną.

Opublikowano
  • Autor

Ale jak sprawdzić czy to jest pompa czy wtryskiwacze >

Opublikowano

:vaglogi:

ale tak jak pisalem mam ten sam problem, po vagowaniu wyszlo ze wtryski super daja rade ale ten nastawnik jest walniety i o...

Opublikowano
  • Autor

Co mam sprawdzić na VAGu (jakie zrobić logi)

Opublikowano

zasada jest taka aby nie zwiększać silnikowi obrotów na biegu jałowym do takich wartości gdyż wtedy hydraulika sterowania zaworami ma tendencję do powodowania podwieszania się zaworów. Zaślepiony zawór EGR nie ma wpływu na takie zachowanie silnika, tak samo zabrudzony nastawnik pompy wtryskowej powoduje szarpanie ale raczej w pełnym zakresie obrotów a nie przy tak wysokich wartościach. Jedna rada - nie kręć tak wysoko na obrotach tego silnika.

Opublikowano

Sztomel, nie zgadzam się...

Zatkałem tak jak na poprzednim obrazku i na niskich obrotach wyjechałem z drogi gruntowej. Pociągnąłem >3tys i silnik chciał z orbity wyskoczyć. Zgasiłem odczekałem chwile zapaliłem i na malusich obrotach dojechałem do domu. Wyrzuciłem blaszkę i wszystko powróciło do normy. Tak więc chyba ma jakiś wpływ...

Opublikowano

gdyby tak było to większość forumowiczów z tego i innych for gdzie piszę i czytam posty nie miałaby takiego problemu, nie wiem w jaki sposób zaślepiłeś EGR ale w silnikach AFN i nowszych sterownik silnika nie robi żadnego halo z tego tytułu (poza silnikami nowszej generacji czyli BLB itp. gdzie od razu po zaślepieniu EGR-a ale bez ingerencji w soft sterownik silnika zapodaje tryb awaryjny i miga kontrolka check engine.

Opublikowano
  • Autor

Mogę podpiąć VAG i wprowadzić silnik w taki stan (na luzie przygazować do 4000-4500 obr) Tylko jakie logi robić ?

Opublikowano

zasada jest taka aby nie zwiększać silnikowi obrotów na biegu jałowym do takich wartości gdyż wtedy hydraulika sterowania zaworami ma tendencję do powodowania podwieszania się zaworów. Zaślepiony zawór EGR nie ma wpływu na takie zachowanie silnika, tak samo zabrudzony nastawnik pompy wtryskowej powoduje szarpanie ale raczej w pełnym zakresie obrotów a nie przy tak wysokich wartościach. Jedna rada - nie kręć tak wysoko na obrotach tego silnika.

Twoja wypowiedz (zakladam ze czysto teoretyczna) nie ma pokrycia z prawda, gdyz ja mam zachowanie silnika takie jak w glownym watku i VAG wyraznie pokazuje ze jest problem z nastawnikiem pompy paliwa.... :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.