-
[B7 1.6 ALZ] Check Engine - błędy 16804, 16514, 16555
no jest napisane "ja ostatnio wymienilem czujnik G28 (czujnik obrotów silnika)". Jakie jeszcze info jest potrzebne ?
-
szapranie przy gazowaniu kontrolka EPC
ja proponuje jeszcze sprawdzic cewke zaplonowa, mi EPC sie zapalilo i szarpalo autem po tym jak uszkodzil sie czujnik obrotów wału korbowego BOSCH okolo 120 PLN
-
[B7 1.6 ALZ] Check Engine - błędy 16804, 16514, 16555
ja ostatnio wymienilem czujnik G28 (czujnik obrotów silnika) i na razie check nie wyskoczyl, a tez mialem blad 16804, czujnik BOSH okolo 120 PLN numer 0 261 210 177
-
szarpie na wolnych obrotach
Może być cewka zaplonowa uszkodzona, NGK koszt około 230 PLN.
-
Czujnik obrotów silnika
czujnik obrotów silnika znajduje się w okolicach lewej półosi napędowej w pewnym zagłębieniu. Trudny dostęp bez kanału. Jest połączony przewodem ok 0,7m do kostki za zbiornikiem płynu chłodzącego. Jeżeli pojawia się alarm to są pierwsze oznaki uszkodzenia czujnika, który będzie skutkował przejściem auta w tryb awaryjny, problem z zapalaniem przy ciepłym silniku,brak mocy, duże zużycie paliwa. Nazywa sie jakos ten czujnik specjalnie ? czy poprostu czujnik obrotów silnika ?
-
ALZ 1.6 duże zużycie benzyny
Pojechalem na urlop do zakopanego, 500 km w kolach, spalilem niecale pol zbiornika. Oczywiscie na strone, gdzies mam nawet foto jak mi komputer pokazuje zasieg na zbiorniku po przejechaniu 70 km 1100 km zasiegu. No i wrocilem, przejechalem 940 km i w zbiorniku zostalo mi jeszcze paliwa na 130 km, wiec spalanie w okolicach 6 l/100 km.
-
ALZ 1.6 duże zużycie benzyny
Jeżdzę kilka miesięcy, trasa na tempomacie 100 km/h, 3 000 obrotów i pali do 6 litrów Jeżdzę kilka miesięcy, trasa na tempomacie 100 km/h, 3 000 obrotów i pali do 6 litrów a no i opony 205 szerokie, na zime beda 195 wiec zobacze jak wtedy spalanie bedzie
-
ALZ 1.6 duże zużycie benzyny
mi pali w trasie 5,5-6,5 miasto do 8 nie wiecej. Check sie pali wiec sonda jest jeszcze przed wymiana
-
Czujnik obrotów silnika
Czujnik polozenia walu jest na gorze silnika zaraz przy 4 cylindrze, a czujnik obrotów silnika podobno jest na kole rozrzadu. Na komputerze wyskakuje czujnik obrotów silnika blad nieciagly. Ogolnie jakosc jazdy sie nie pogorszyla, chociaz czasem slabej zapala, ale jak go zgasze i ponownie odpale to jest igla. Moze uprzedzenie pytania, cewka i swiece wymienione. Wydaje mi sie ze moze jest nie podpiety ten czujnik, ale wtedy bylby blad staly
-
Czujnik obrotów silnika
Witam Mam problem z bledem czujnika obrotów silnika. Blad jest nieciagly. Blad pojawil sie po wymianie rozrzadu, wydaje mi sie ze mechanik mogl go uszkodzic. Gdzies wyczytalem ze podpina sie go w okolicach zbiornika plynu spryskiwaczy. Czy ktos z Was mial podobny problem ? jak sobie z nim poradzic ? Czy można go jakos wymienic bez zdejmowania calego przodu ? Dziekuje za odpowiedzi Pozdrawiam
Mateusz 25
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta