Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

oponylux

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez oponylux

  1. Za wyjątkiem Kormorana wszystkie opony, które wymieniłeś to daleki wschód.
  2. Kormorany szału nie robią. Jeszcze na lato to ok, ale zima... poza tym ta dożywotnia gwarancja to nie do końca prawda, 10 lat lub do zużycia bieżnika.
  3. To teraz tak: Matadory - jest dosyć dużo reklamacji w sytuacji, gdy ktoś nie pilnuje ciśnienia, robią się balony Winterhawk 3 - moim zdaniem z zimowych Firestone'ów Winterhawk 2 był dobrym bieżnikiem, trójka producentowi nie wyszła Barum - ok, jeżeli chcemy przyoszczędzić, ale to nie są dobre opony na trudniejszą zimę. Dunlop/Goodyear kontra Nokian - dwa pierwsze bardziej na zimę zachodnio-europejską, Nokian typowo na śnieg. Jeśli jeździsz tylko po dużym mieście bierz Dunlop/Goodyear w innym wypadku Nokian jest fajną opcją. Sam jeżdżę na Nokianach. Co do tego gdzie kupić opony zimowe to oczywiście, że w internecie. Wulkanizatorzy na miejscu mają wyższe ceny, rzadko kiedy pilnują dobrego przechowywania opon i najczęściej próbują wcisnąć to, co im zalega. Jedyny plus jest taki, że można je obejrzeć i są "od ręki".
  4. To jedna z najlepszych opon letnich w mniejszych rozmiarach więc nic dziwnego
  5. Jedna nie chciała się wyważyć, druga mocno chodziła na boki. Performance są nieco twardsze niż zwykłe UG, zależy jak jeździsz.
  6. 3 różne opony. Conti to opona najbardziej miękka i najbardziej komfortowa, jednocześnie najszybciej się ściera jeżeli ktoś ma ciężką nogę. Pirelli - najbardziej twarda, ale i dosyć głośna. Dunlop - bardziej cichy i nieco mniej twardy niż Pirelli.
  7. To nie teoria tylko fakt. Tak jak napisałem gdzieś wcześniej w Finlandii jest tylko produkcji INTERWENCYJNA. Jeżeli fabryka rosyjska się nie wyrabia to wtedy dorabiają coś w Finlandii. Ponieważ D4 rewelacyjnie się sprzedaje zapewne musieli produkcję otworzyć. A co do jakości to powiem tak. Sprzedaję rocznie kilkanaście tysięcy Nokianów. Miałem 2 reklamacje, z czego 1 rosyjska i 1 fińska. Naprawdę nie da się rozróżnić gdzie są produkowane.
  8. Ja mam już zmienione. Jakby się zrobiło +20 to ci się opony zetrą wcześniej, tak jak jest teraz w zasadzie nie zauważysz różnicy. Plus wymiany teraz miałem taki, że zrobiłem to ze względnym spokojem, bez kilometrowych kolejek. W przyszłym tygodniu z okazji 1 listopada należy spodziewać się sajgonu w warsztatach.
  9. Po zakupie pytasz o opinię?
  10. Nie, w tym kontekście mniej bujają na zakrętach - boki są bardziej sztywne.
  11. Lubisz przygrzać i masz dobre drogi - bierz Pirelli (ale licz się, że są głośniejsze) Dunlopy - bardziej ciche ale też bardziej miękkie.
  12. Tak, Dębica na śniegu radzi sobie nieźle. Na allegro znajdziesz też moją aukcję http://allegro.pl/4x-opony-zimowe-debica-frigo-2-195-65r15-91t-2015-i5712418604.html, parę złotych zaoszczędzisz. Pytanie jak taka Dębica będzie zachowywać się po 2-3 sezonach... przykładowo letnie opony Dębicy po 3 sezonach na mokrym są śliskie jak łyżwy na lodzie. Dębica ogólnie nie jest szałową oponą, ale ze śniegiem sobie radzi.
  13. Tak, Dębica na śniegu radzi sobie nieźle. Na allegro znajdziesz też moją aukcję http://allegro.pl/4x-opony-zimowe-debica-frigo-2-195-65r15-91t-2015-i5712418604.html, parę złotych zaoszczędzisz.
  14. Z tych trzech najciekawsza jest Sava, ale Dębica Hp wiele gorsza nie jest. Barumy są najmniej ciekawą oponą, są dosłownie nijakie, ani to do szybszej jazdy ani do śniegu.
  15. Jeszcze nieco inna mieszanka, większość producentów też tutaj wprowadza zmiany, zwłaszcza w wypadku podniesienia indeksu prędkości.
  16. Na autostradę lepiej nada się conti, pirelli, michelin, ale to nieco inny pieniądz.
  17. Dunlopy prawie na pewno będą bardziej ciche niż Pirelli, z drugiej strony Pirelli jest jak na zimówkę dosyć sztywna, co się dobrze sprawdza na autostradach
  18. Każda z tych opon spełni swoje zadanie przy twoim zapotrzebowaniu. Ale faktem jest, że Nokiany będą najtańsze a tak samo dobre a momentami lepsze niż Micheliny czy Goodyeary. Pirelli jest u nas nieco nie doceniane, ale to też świetna opona, tylko nieco droższa. A z Pirelli coś konkretnego? jakiś model? Z zimowego Pirelli tylko seria SottoZero III, ale w mniejszych rozmiarach nie występuje.
  19. Każda z tych opon spełni swoje zadanie przy twoim zapotrzebowaniu. Ale faktem jest, że Nokiany będą najtańsze a tak samo dobre a momentami lepsze niż Micheliny czy Goodyeary. Pirelli jest u nas nieco nie doceniane, ale to też świetna opona, tylko nieco droższa.
  20. W tej kasie jest już sporo fajnych opon. Zaczynamy od Goodyeara UG 8 (ale tutaj opony będą z 2013 roku), Fuldę Kristall Control HP, Nokiana WR D3 - każdą z nich mam poniżej 300 pln za sztukę. Pytanie tylko gdzie jeździsz najczęściej, czego oczekujesz od opony? Jest jeszcze Uniroyal MS plus 77, warto? Zbierają dobre opinieWysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka Letnie Uniroyale są bardzo dobre, zimowe już trochę gorzej. Czy są lepsze np. od Nokianów to szczerze wątpię, w stosunku do Fuldy nie mam porównania.
  21. W tej kasie jest już sporo fajnych opon. Zaczynamy od Goodyeara UG 8 (ale tutaj opony będą z 2013 roku), Fuldę Kristall Control HP, Nokiana WR D3 - każdą z nich mam poniżej 300 pln za sztukę. Pytanie tylko gdzie jeździsz najczęściej, czego oczekujesz od opony?
  22. To już wolę za 900-950 nowe Barumy lub Sava Eskimo od starych leżaków... Teraz taka guma ma 3 lata, za 3 będzie miała 6, a to już jak na zimową nie jest mało. Każdy jednak robi jak uważa. Zależy gdzie leżały. 2013 to całkiem dobry rocznik a te 2 lata mają praktycznie zerowy wpływ na oponę. Jak jesteś ciekawy dlaczego zerknij tutaj : http://podrogach.pl/data-produkcji-opony/
  23. I słusznie, to są bardzo dobre zimówki. Nowy model D4 usunął jedyny zarzut jaki miałem wobec poprzedników, czyli większą głośność udało się zniwelować. Ciekawe czy na śniegu będą równie dobre.
  24. Ja jednak przyjmuję zasadę, że jak ktoś mi pluje w twarz, to niczego od niego nie kupuję, choćby było najtańsze i najlepsze. Jeśli chodzi o gaz z Rosji pewnie nie mamy wyboru ale opony? - jest ich pełno. A z indeksami to chyba nie ma co się aż tak przejmować, bo firmy ubezpieczeniowe ledwo z trudem orientują się w modelach samochodów a co dopiero we właściwych indeksach opon. Często się trafia, że w katalogach maja jakieś bzdurne nazwy modeli a tych istniejących naprawdę brak. Jak chcesz oszczędzić np. 30 zł na niższym indeksie i zaryzykować, że jednak trafi się kumaty gościu od ubezpieczalni to sobie nie żałuj. Pomijam, że są różnice w konstrukcji opon z różnymi indeksami, bo wyższy indeks jest robiony także pod kątem bardziej dynamicznego przyśpieszania.
  25. Jeżeli letnie to musisz mieć V. Jeżeli zimowe to możesz mieć V lub H.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.