Treść opublikowana przez oponylux
-
ZimówkiZimówki 225/40/18 - budżetowy zakup moje pomysły + Wasze propozycje
Za wyjątkiem Kormorana wszystkie opony, które wymieniłeś to daleki wschód.
-
ZimówkiZimówki 225/40/18 - budżetowy zakup moje pomysły + Wasze propozycje
Kormorany szału nie robią. Jeszcze na lato to ok, ale zima... poza tym ta dożywotnia gwarancja to nie do końca prawda, 10 lat lub do zużycia bieżnika.
-
ZimówkiZimówki 225/40/18 - budżetowy zakup moje pomysły + Wasze propozycje
To teraz tak: Matadory - jest dosyć dużo reklamacji w sytuacji, gdy ktoś nie pilnuje ciśnienia, robią się balony Winterhawk 3 - moim zdaniem z zimowych Firestone'ów Winterhawk 2 był dobrym bieżnikiem, trójka producentowi nie wyszła Barum - ok, jeżeli chcemy przyoszczędzić, ale to nie są dobre opony na trudniejszą zimę. Dunlop/Goodyear kontra Nokian - dwa pierwsze bardziej na zimę zachodnio-europejską, Nokian typowo na śnieg. Jeśli jeździsz tylko po dużym mieście bierz Dunlop/Goodyear w innym wypadku Nokian jest fajną opcją. Sam jeżdżę na Nokianach. Co do tego gdzie kupić opony zimowe to oczywiście, że w internecie. Wulkanizatorzy na miejscu mają wyższe ceny, rzadko kiedy pilnują dobrego przechowywania opon i najczęściej próbują wcisnąć to, co im zalega. Jedyny plus jest taki, że można je obejrzeć i są "od ręki".
-
Polecane opony letnie
To jedna z najlepszych opon letnich w mniejszych rozmiarach więc nic dziwnego
-
Polecane opony zimowe
Jedna nie chciała się wyważyć, druga mocno chodziła na boki. Performance są nieco twardsze niż zwykłe UG, zależy jak jeździsz.
-
Polecane opony letnie
3 różne opony. Conti to opona najbardziej miękka i najbardziej komfortowa, jednocześnie najszybciej się ściera jeżeli ktoś ma ciężką nogę. Pirelli - najbardziej twarda, ale i dosyć głośna. Dunlop - bardziej cichy i nieco mniej twardy niż Pirelli.
-
Polecane opony zimowe
To nie teoria tylko fakt. Tak jak napisałem gdzieś wcześniej w Finlandii jest tylko produkcji INTERWENCYJNA. Jeżeli fabryka rosyjska się nie wyrabia to wtedy dorabiają coś w Finlandii. Ponieważ D4 rewelacyjnie się sprzedaje zapewne musieli produkcję otworzyć. A co do jakości to powiem tak. Sprzedaję rocznie kilkanaście tysięcy Nokianów. Miałem 2 reklamacje, z czego 1 rosyjska i 1 fińska. Naprawdę nie da się rozróżnić gdzie są produkowane.
-
Polecane opony zimowe
Ja mam już zmienione. Jakby się zrobiło +20 to ci się opony zetrą wcześniej, tak jak jest teraz w zasadzie nie zauważysz różnicy. Plus wymiany teraz miałem taki, że zrobiłem to ze względnym spokojem, bez kilometrowych kolejek. W przyszłym tygodniu z okazji 1 listopada należy spodziewać się sajgonu w warsztatach.
-
Polecane opony zimowe
Po zakupie pytasz o opinię?
-
Polecane opony zimowe
Nie, w tym kontekście mniej bujają na zakrętach - boki są bardziej sztywne.
-
Polecane opony zimowe
Lubisz przygrzać i masz dobre drogi - bierz Pirelli (ale licz się, że są głośniejsze) Dunlopy - bardziej ciche ale też bardziej miękkie.
-
Polecane opony zimowe
Tak, Dębica na śniegu radzi sobie nieźle. Na allegro znajdziesz też moją aukcję http://allegro.pl/4x-opony-zimowe-debica-frigo-2-195-65r15-91t-2015-i5712418604.html, parę złotych zaoszczędzisz. Pytanie jak taka Dębica będzie zachowywać się po 2-3 sezonach... przykładowo letnie opony Dębicy po 3 sezonach na mokrym są śliskie jak łyżwy na lodzie. Dębica ogólnie nie jest szałową oponą, ale ze śniegiem sobie radzi.
-
Polecane opony zimowe
Tak, Dębica na śniegu radzi sobie nieźle. Na allegro znajdziesz też moją aukcję http://allegro.pl/4x-opony-zimowe-debica-frigo-2-195-65r15-91t-2015-i5712418604.html, parę złotych zaoszczędzisz.
-
Polecane opony zimowe
Z tych trzech najciekawsza jest Sava, ale Dębica Hp wiele gorsza nie jest. Barumy są najmniej ciekawą oponą, są dosłownie nijakie, ani to do szybszej jazdy ani do śniegu.
-
Polecane opony zimowe
Jeszcze nieco inna mieszanka, większość producentów też tutaj wprowadza zmiany, zwłaszcza w wypadku podniesienia indeksu prędkości.
-
Polecane opony zimowe
Na autostradę lepiej nada się conti, pirelli, michelin, ale to nieco inny pieniądz.
-
Polecane opony zimowe
Dunlopy prawie na pewno będą bardziej ciche niż Pirelli, z drugiej strony Pirelli jest jak na zimówkę dosyć sztywna, co się dobrze sprawdza na autostradach
-
Polecane opony zimowe
Każda z tych opon spełni swoje zadanie przy twoim zapotrzebowaniu. Ale faktem jest, że Nokiany będą najtańsze a tak samo dobre a momentami lepsze niż Micheliny czy Goodyeary. Pirelli jest u nas nieco nie doceniane, ale to też świetna opona, tylko nieco droższa. A z Pirelli coś konkretnego? jakiś model? Z zimowego Pirelli tylko seria SottoZero III, ale w mniejszych rozmiarach nie występuje.
-
Polecane opony zimowe
Każda z tych opon spełni swoje zadanie przy twoim zapotrzebowaniu. Ale faktem jest, że Nokiany będą najtańsze a tak samo dobre a momentami lepsze niż Micheliny czy Goodyeary. Pirelli jest u nas nieco nie doceniane, ale to też świetna opona, tylko nieco droższa.
-
Polecane opony zimowe
W tej kasie jest już sporo fajnych opon. Zaczynamy od Goodyeara UG 8 (ale tutaj opony będą z 2013 roku), Fuldę Kristall Control HP, Nokiana WR D3 - każdą z nich mam poniżej 300 pln za sztukę. Pytanie tylko gdzie jeździsz najczęściej, czego oczekujesz od opony? Jest jeszcze Uniroyal MS plus 77, warto? Zbierają dobre opinieWysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka Letnie Uniroyale są bardzo dobre, zimowe już trochę gorzej. Czy są lepsze np. od Nokianów to szczerze wątpię, w stosunku do Fuldy nie mam porównania.
-
Polecane opony zimowe
W tej kasie jest już sporo fajnych opon. Zaczynamy od Goodyeara UG 8 (ale tutaj opony będą z 2013 roku), Fuldę Kristall Control HP, Nokiana WR D3 - każdą z nich mam poniżej 300 pln za sztukę. Pytanie tylko gdzie jeździsz najczęściej, czego oczekujesz od opony?
-
Polecane opony zimowe
To już wolę za 900-950 nowe Barumy lub Sava Eskimo od starych leżaków... Teraz taka guma ma 3 lata, za 3 będzie miała 6, a to już jak na zimową nie jest mało. Każdy jednak robi jak uważa. Zależy gdzie leżały. 2013 to całkiem dobry rocznik a te 2 lata mają praktycznie zerowy wpływ na oponę. Jak jesteś ciekawy dlaczego zerknij tutaj : http://podrogach.pl/data-produkcji-opony/
-
Polecane opony zimowe
I słusznie, to są bardzo dobre zimówki. Nowy model D4 usunął jedyny zarzut jaki miałem wobec poprzedników, czyli większą głośność udało się zniwelować. Ciekawe czy na śniegu będą równie dobre.
-
Polecane opony zimowe
Ja jednak przyjmuję zasadę, że jak ktoś mi pluje w twarz, to niczego od niego nie kupuję, choćby było najtańsze i najlepsze. Jeśli chodzi o gaz z Rosji pewnie nie mamy wyboru ale opony? - jest ich pełno. A z indeksami to chyba nie ma co się aż tak przejmować, bo firmy ubezpieczeniowe ledwo z trudem orientują się w modelach samochodów a co dopiero we właściwych indeksach opon. Często się trafia, że w katalogach maja jakieś bzdurne nazwy modeli a tych istniejących naprawdę brak. Jak chcesz oszczędzić np. 30 zł na niższym indeksie i zaryzykować, że jednak trafi się kumaty gościu od ubezpieczalni to sobie nie żałuj. Pomijam, że są różnice w konstrukcji opon z różnymi indeksami, bo wyższy indeks jest robiony także pod kątem bardziej dynamicznego przyśpieszania.
-
Polecane opony zimowe
Jeżeli letnie to musisz mieć V. Jeżeli zimowe to możesz mieć V lub H.