Treść opublikowana przez Furiino
-
Drzenie multitronica pomocy !!
Ktos z Was panowie ustalil problem tych drgan,tez mam multi i podobne problemy?
-
Wibracje kabiny i podszarpywanie w czasie jazdy
Cos udalo sie ustalic,od czego te drgania?
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną, namiary na warsztat
Jakie są koszta takiego Swapu na manuala??
-
Audi A4 B6 1.9 TDI AVF quattro drży i buczy podczas jazdy
Można kupić nową kompletną półośke SKF, kosztuje po rabacie 400zł. Powinna pochodzić
-
Jak zakodować ABS po swapie?
Wszystko jest jasne,bo sam mam Multi.Pytałem jakie są koszta przekładki na quattro i dlaczego zmieniałeś,czy coś się działo z Twoim Multi?? Wstawiłeś manual czy Tipa??
-
Jak zakodować ABS po swapie?
Witam,jakie są koszta swapu z multi na Quattro?? Coś się działo z multitroniciem??
-
Drgania na pedałach i fotelach przy 90 km/h
Udało się pozbyć owych drgań jak w temacie Zacznijmy od dwumasa w moim Multitronicu,odzywa się w pozycji skrzyni "P" Myślałem ,że to od tego są te drgania,dzisiaj wyregulowałem łapę wspornika silnika,musi być wycentrowana tak,aby guma (odbojnik) znajdujący się w wsporniku miał możliwość pracowania tak samo w górę jak i w dół przy dodawaniu i popuszczaniu pedału gazu. U mnie łapa wspornika była źle wyregulowana i silnik całym ciężarem opierał się na wsporniku i tym samym przenosił drgania na karoserię,pedały itd. Co prawda po regulacji przejechałem jedynie 15 km,ale wygląda na to ,że problem przestał istnieć. Dzięki wszystkim za sugestię, jeżeli ktoś ma podobny problem,warto zajrzeć właśnie tam Pozdrawiam.Dodam jeszcze tylko,że zostały dokładnie oczyszczone piasty, tarcze hamulcowe,wszystko było złożone na pastę miedzianą przez poprzedniego właściciela
-
Jak rozróżnić Multitronic od Tiptronic.
Co to za bajki ?? Jakim pod spodemm ?? Filtr oleju w Tiptroniku jest w skrzyni i trzeba zrzucać miskę żeby się do niego dostać nie pisz bajek jak nie wiesz. Co do koloru to też się mylisz bo najczęściej jest koloru blach z jakiej jest zrobiony czyli metaliczny BAJKI TO MOŻE TY OPOWIADASZ,MOŻE CZYTAJ LEPIEJ ZE ZROZUMIENIEM,NAPISAŁEM ,ŻE PRZYPOMINA WYGLĄDEM MISKĘ OLEJOWĄ,PRZYCZEPIŁ SIĘ DO KOLORU WIELKI ZNAWCA :/ WIADOMO,ŻE SAM FILTR NIE BĘDZIE NA ZEWNĄTRZ :/ POD SPODEM ZNACZY JAK SIĘ SCHYLISZ POD AUTO TO NA PIERWSZY RZUT OKA WIDAĆ, JEŻELI TO TIP-TRONIC JAK TO ŁADNIE NAZWAŁEŚ WIDAĆ MISKĘ OLEJOWĄ,W MULTI TEGO NIE MA,KOLEGA PISAŁ JAK NAJŁATWIEJ ROZPOZNAĆ WIĘC PISZĘ!!!! MĄDRALA :/
-
Drżenie szyby czołowej
Wiesz,że ta skrzynia posiada koło zamachowe dwumasowe?? Ale to musiałby się wypowiedzieć jakiś fachowiec czy to może być dwumas.
-
Jak rozróżnić Multitronic od Tiptronic.
Ja mam A4 B6 2004r właśnie z MULTITRONICIEM,wirtualnych biegów mam 6,co do tych biegów w multi to zależy od tego ile jest założonych tarcz sprzęgłowych(tzw. lameli) i jakie oprogramowanie jest zainstalowane. Na pierwszy rzut oka,filtr w Multitronicu jest w środku w skrzyni i go nie widać,a w Tip Tronicu jest pod spodem skrzyni i wyglądem przypomina miskę olejową,jest czarny. Ale tak jak przedmówca napisał ,jak ośka raczej MULTITRONIC. pozdro Niech mnie ktoś poprawi o ile się mylę
-
Drżenie szyby czołowej
A czy wibracje przenoszą się też na karoserię?Czy gdy skrzynia jest przełączona na pozycję P,na zewnątrz pojazdu nie dobiegają takie metaliczne odgłosy z okolicy lewego przedniego koła??
-
Drgania na pedałach i fotelach przy 90 km/h
Faktycznie,jak założyłem tylne koła na przód z o wiele starszymi oponami to coś jakby zaczęło stukać. Koła wrócą spowrotem na tył i bardziej się przyjrzę przegubą wewnętrznym i przejrzę zawieszenie. Mam tylko nadzieję ,żę to nie MULTITRONIC bo to podobno najdroższa w naprawie skrzynia automatyczna :/ jestem laikiem co do automatów,ale w moim multi odzywa się na pozycji P koło zamachowe dwumasowe "postukuje sobie" czy to również może być przyczyna ??? Czy do oryginalnych alufelg są potrzebne pierścienie centrujące?? bo u mnie nie ma,może tu jest problem drgań??
-
Nie mozliwe do namierzenia stukanie z przodu z lewej strony
Wiesz co,jest też możliwe ,że właśnie sam amortyzator potrafi postukiwać,będzie dobrze tłumił i nie będzie z niego wycieków,ale może właśnie postukiwać. Warto by się mu bardziej przyjrzeć.Pozdro
-
Drgania na pedałach i fotelach przy 90 km/h
Koła dokręcone,wyważone,założyłem też koła z tyłu na przód,niestety nie pomogło Szukamy dalej,pozdro
-
Drgania na pedałach i fotelach przy 90 km/h
Jak w temacie,dodam tylko ,że skrzynia multitronic i nie wiem czy problem leży w układzie kierownicy czy w skrzyni biegów,która daje znaki,że zaczyna się problem. Auto jeździ na oryginalnych 17 calowych kołach,które były wyważane i tu kolejna moja niewiadoma,czy do oryginalnych alusów muszą być założone pierścienie centrujące bo może tu jest problem??? Bo takowych na feldze zamontowanych nie ma Jak możecie to proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi. Luzów w zawieszeniu nie wyczuwam, zawias s-line ,może to tarcze,a może przeguby wewnętrzne,problem bardzo irytujący więc proszę o pomoc. Pozdrawiam