Treść opublikowana przez GregoryFx
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Witam, mój przełącznik świateł by już zużyty, jednak nie zauważyłem przed zakupem nowego przełącznika że jest to wersja LOW, czyli bez literki a wcześniej posiadałem wersje HIGH A. Teraz podłączając nowy przełącznik LOW, to niestety cały czas bez względu na pozycje przełącznika świecą się światła mijania. Gdy podłączam stary wszystko jest OK. Oczywiście znalazłem poradnik przełożenia pinów, ale dotyczy to gdy mamy instalacje pod LOW i chcemy wersje HIGH A, a nie widzę rozwiązania gdy mamy wersje instalacji pod HIGH A, a przełącznik LOW. Jest możliwość podłączenia tego przełącznika? Aha i czy pod względem funkcji czym się w ogóle różni przełącznik LOW od HIGH A? p.s korzystając z tego że już założyłem temat, mam moduł komfortu najuboższy, chciałbym mieć oświetlenie przestrzenni nóg 4x, drzwi 8 x. Teraz pytanie czy lepiej bawić się w zmianę modułu na wyższy model, czy można podłączyć się w podsufitkę? Nie zależy mi na tym, aby oświetlenie działało tylko przy danych drzwiach. Aby nie obciążać zbytnio podsufitki myślałem podłączyć oświetlenie w wersji LED. Czy tak zadziała? Pozdrawiam i życzę wesołych świat i smacznego jaja Przełożyłem piny 4 do 11 i piny 16 do 14. Jest taka sytuacja: 0 - wyłączony 1 - postojowe + halogeny przeciwmgielne + tylne przeciwmgielne 2 - postojowe + mijania (mijania włączają się po 3, 4 sek. za każdym razem, od przełączenia) to też bardzo dziwny objaw Jak widać z włączonymi światłami mijania nie można włączyć halogenów przeciwmgielnych + tylne przeciwmgielne Dodatkowo bez zapłonu zapalić mogę tylko postojowe światła, bez mijania. Na starym przełączniku wszystko działało jak należy. Jaki piny jeszcze przełożyć, aby działo jak na HIGH A? Z góry dziękuje za pomoc.
-
Concert II - nie uruchamia się
Tak, przylega połączenie wydaję dobre. Na wszelki wypadek zdjąłem górną pokrywę radia, wymontowałem cd sprawdziłem połączenie, jest ok. Naprawdę dziwna historia.
-
Concert II - nie uruchamia się
Tak, oczywiście jest sprawny. Napięcie w kostce zasilającej jest.
-
Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
Witam, fotel kierowcy nie grzeje w ogóle. Zaglądam pod fotel właśnie kierowcy a tam jest tylko podłączoną żółta kostka (airbag) a pozostałe są puste. Natomiast od pasażera gdzie grzanie działa, wszystkie kostki są zapełnione. Czyli fotel kierowcy nie ma grzania?
-
Concert II - nie uruchamia się
Witam, początkowy problem polegał na braku podświetlania - jednak wbrew co czytałem to moje radio po wyjęciu kluczyka wyłączało się, oraz samoczynnie również nie przestawało działać. Wyjąłem radio, gdy odłączyłem kostkę zasilająca, a za chwilę włożyłem z powrotem, radio się nie uruchamia. Rozumiem że trzeba wprowadzić kod, jednak radio jest martwe. Nic się nie wyświetla na ekranie. Co się mogło stać, jak raptem 1 minutę temu działa a za chwilę przestaje po ponownym podłączeniu? Wszystkie przewody na miejscu i prąd z nich dochodzi. p.s Mam jeszcze pytanie gdyby radio Concert II nie było oryginalnie montowane, to jakie by były objawy? U mnie było następująco: Brak podświetlenia przycisków i wyświetlacza - jedynie tego brakowało Natomiast radio wyłączało się po wyjęciu kluczyka, grało cały czas bez wyłączania, wyświetlał RDS koło zegarów. Gdy jednak szukam najczęściej znajduje takie objawy: Nie działają tylne głośniki (siedzą - rozbierałem drzwi) Brak podświetlenia Co godzinę się wyłącza Jak by ktoś mógłby mi pomoc, będę wdzięczny. Pozdrawiam i dziękuję.
-
Zużycie elemetnów plastikowych, wytarcia a przebieg samochodu
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Auto nie jest z ogłoszenia, tylko od lokalnego handlarza. Cena 16500zł a mój przedział cenowy to tak do 18-19 tyś. Jak się taniej trafi to lepiej Mnie osobiście 1.6 silnik odpowiada - po prostu bez szaleństw. Czytałem że termostat ma czujnik podłączony do komputera, dlatego też pokazuje się Check Engine. Czy Panowie mogli by sprawdzić jaką temperaturą dmucha klima w obecnych warunkach pogodowych? Czy powietrze tylko takie chłodne, jak z auta bez klimy, jest ok? Żebym miał wiedzę przy następnym aucie.
-
Zużycie elemetnów plastikowych, wytarcia a przebieg samochodu
Dla mnie 1.6 wystarczy. Czyli szukać w Polsce dobrego auta, tak? Waszym zdaniem serwisy www.auta-z-niemiec.com, to nic dobrego? Na przyszłość, gdy ustawimy na klimatroniku ogrzewanie na high a później na low to powinna działać klimatyzacja, jakie powietrze powinno lecieć? Lodowate, zimne, czy tylko chłodne i po jakim upływie czasie? Z ręcznej klimatyzacji z nawiewu wiem że leci praktycznie od razu lodowate powietrze jak z lodówki.
-
Zużycie elemetnów plastikowych, wytarcia a przebieg samochodu
Dobrze, to gdzie kupie auto wartę uwagi z silnikiem benzynowym 1.6 bo tylko taki biorę pod uwagę? Jest to bardzo popularny samochód i często są właśnie wałki Jak nie komisy, bo prawie każdy kręci to może?: mkmobile.pl, www.auta-z-niemiec.com Kupując za pośrednictwem takiego serwisu będzie OK? Ja już nie wiem gdzie szukać auta sprawnego.
-
Zużycie elemetnów plastikowych, wytarcia a przebieg samochodu
Na wstępie napiszę że nie wykonałem zdjęć, bo byłem nieco poddenerwowany całą sytuacją na miejscu... Elementy gumowe zostały zamalowane na czarno, lepiej to wygląda niż było to poprzednio. Przycisk od awaryjnych świateł został wymieniony. Miał być wymieniony termostat, ponieważ w samochodzie nie działało prawidłowo ogrzewanie. Ogrzewanie działa, jednak po 5 min. zapaliła się kontrolka od Check Engine, bo się jednak okazało że został jedynie naprawiony (ma być ostatecznie wymieniony). Klimatyzacja nie działa prawidłowo, z grzania na chłodzenie po upływie 2-3 min. leciało jedynie chłodne powietrze od strony kierowcy a od pasażera ciepłe. Komputer temp. zewnętrzną pokazywał 12 stopni C - słychać jak kompresor pracuje a silnikowi nieco ciężej. (Podgrzewane fotele działają tylko od strony pasażera, od kierowcy nie działają. Podgrzewane lusterka nie działają. Podświetlenie radia nie działa. Parktronic jest uszkodzony jeden czujnik.) Elementy w nawiasie i kursywą można naprawić jest to 12 letni samochód. Jednak zapalający się Check Engine - podobno od termostatu bo jest na nim czujnik do komputera troche mnie martwi, oraz niesprawna klimatyzacja. Wydaje mi się że w ogóle z klimy powinna lecieć zimne powietrze a po upływie 2-3 min tak nie było. Jeżeli jest inaczej proszę mnie poprawić, bo nigdy Audi, oraz klimatroniku nie miałem. Główne wytarcia są na plus i minus od wentylatora - już nie widać "-" i "+" - biała plama. Reszta przycisków w bardzo dobrym stanie. Skrzynia biegów w stanie dobrym, jedynie obwódka srebrna jest wytarta od góry. Pedała jak zwróciłem uwagę to one wszystkie są tak lekko pod kontem ustawione i na zdjęciach innych aut jest podobnie, więc myślę że tak jest. Wprowadziłem nr. VIN jednak nic praktycznie nie ma (nie wiem czy mogę podać, może ktoś mógłby sprawdzić, chętnie zapłacę za usługę) jeżeli nie można podam na PW - proszę o kontakt. Jedynie w ASO Audi, jednak tam potrzebny jest dowód rejestracyjny, a dowodu rejestracyjnego nie otrzymam. Szukać czegoś innego?
-
Zużycie elemetnów plastikowych, wytarcia a przebieg samochodu
Serdecznie dziękuje. Dziś podjadę, obejrzę jeszcze raz dokładnie, podeśle fotki wnętrza. Spiszę VIN, sprawdzę książkę. Szczerze powiem że zostałem nieco ostudzony...
-
Zużycie elemetnów plastikowych, wytarcia a przebieg samochodu
Witam, szukałem informacji na forum, wiele się już dowiedziałem jeszcze przed rejestracją, jednak mam kilka pytań na które w miarę możliwości chciałbym uzyskać odpowiedź. Zamierzam kupić A4 B6 z 2004 r. silnik benzynowy 1.6. Jestem praktycznie zdecydowany. Samochód ma przebieg na liczniku niecałe 170 tyś. sprowadzony z Niemiec - widziałem i oglądałem jeszcze w stanie "surowym' czyli tak jak przyjechał bez pucowania itp. Ogólnie stan mechaniczny jest bardzo dobry, po jeździe próbnej żadnych stuków, praca silnika jest równa. Skrzynia, sprzęgło, hamulce działają płynnie, miękko - jednym słowem bardzo przyjemnie. Samochód jest zwarty przy skrętach, dobrze przyspiesza. Zawieszenie na nierównościach również wydaje się być OK. Wiem że w A4 elementy plastikowe z gumą, łatwo się wycierają i bardzo to brzydko wygląda. Tutaj we wszystkich 4 drzwiach elementy gumowe są bardzo wytarte, przycisk awaryjnych również oraz dwa przyciski od zwiększania obrotów wentylatora. Czy to normalne dla takiego przebiegu? Kierownica i skrzynia jest skórzana więc trudno mi ocenić jej stan... Następna sprawa to właśnie pedał gazu, ogólnie działa bardzo dobrze, jedynie mam wrażenie że przy 3/4 wciśniętego gazu tak jak by mam wrażenie pod nogą jak by się delikatnie odchylał. Nie wiem czy tak jest, czy coś jest nie tak - nie miałem porównania. Chce również sprawdzić numer VIN - przebieg, historię auta, z jakiego serwisu skorzystać w internecie, aby dobrze wydać pieniądze. Drugi komplet kluczyków jest bez alarmu, czy tak jest czy po prostu ktoś dorobił? Jak sprawdzić klimatyzacje czy działa prawidłowo, czytałem że przy +5 kompresor się nie włączy Samochód jest wyposażony w podgrzewane fotele, jednak mam wrażenie że one nie działają. W jakim odstępie czasu, powinno się czuć ciepło? 5 min wystarczy? Serdecznie dziękuje za wszelkie wypowiedzi i porady. Pozdrawiam.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, forum przeglądam od jakiegoś czasu, bo przymierzam się do zakupu samochodu właśnie tej marki. Nadszedł czas że trzeba się zarejestrować, bo nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje nurtujące pytanie. Choć oczywiście wiele odpowiedzi już znalazłem, co mnie bardzo cieszy Pozdrawiam.