Treść opublikowana przez GregoryFx
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Czasem możesz nie zdążyć wyłączyć. Ogólnie, nie jest to raczej wskazana barwa. Tyle. Jestem przekonany że 7500k to jest totalnie przereklamowane. Jak ta żarówka ma z 5000k to jest wszystko. Ja już przerabiałem temat i porównywałem prawdziwe 4300k i żarówkę Philips również rzekomo 4300k. Philips w porwaniu do światła o barwie 4300k było po prostu żółte.
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Od kiedy długich się używa, kiedy jadą auta z nad przeciwka? Z pewnością słabiej, przez niebieską bańkę, ale ja długich używam dosłownie kilka razy w roku, bo bezdrożach nie jeżdżę, tylko w 99% po głównych trasach, gdzie ruch jest cały czas, więc nie ma gdzie użyć. Może fotka, jak wyżej kolega napisał?
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Witam, mam pytanie odnośnie żarówki. Czy polecacie jakieś żarówki H7 pod "długie" które będą również służyć do DRL, aby nie świeciły takim pomarańczowym światłem?
-
Błąd z centralnym zamkiem
Dzięki. To trzeba zaglądnąć w wolnej chwili.
-
Błąd z centralnym zamkiem
Witam, mam dziwną sytuacje z centralnym zamkiem. Problem pojawił się od momentu podłączenia zmieniarki, wyjęcia m.in schowka, oraz zdemontowania licznika w celu wyczyszczenia z kurzu - w razie czego odłączyłem akumulator. Sytuacja jest taka: Gdy otwieram drzwi z pilota i przekręcam kluczyk na zapłon, słychać jak centralny się ponownie otwiera we wszystkich drzwiach (charakterystyczny stukot). Gdy zamknę i otworze drzwi z pilota i otworze drzwi np. od kierowcy to po ok. 30 sek mimo otwartych drzwi centralny się zamyka. To działać powinno tylko gdybym nie otworzył drzwi a przypadkiem bym z pilota nacisną przycisk. Tak wcześniej działało... VAG takie błędy pokazuje: 01561 - Left Rear Door 61-10 - Won't De-Safe - Intermittent 01562 - Right Rear Door 59-10 - Can't Unlock - Intermittent 01562 - Right Rear Door 61-10 - Won't De-Safe - Intermittent 00955 - Key 1 35-10 - - - Intermittent 01560 - Passenger Door 61-10 - Won't De-Safe - Intermittent Czy mógłby ktoś mi pomóc, jak rozwiązać problem? Z góry dziękuje.
-
Przygotowanie auta do Bixenonów - czy się opłaca?
OK, dzięki jeszcze raz bardzo za pomoc Zrobię tak, kupię reflektory zwykłe, aby móc jeździć a części do zamontowania bixenonów będę kupował na raty, aby nie przepłacić Pewnie nie jedna okazja się trafi. Pozdrawiam.
-
Przygotowanie auta do Bixenonów - czy się opłaca?
Tylko ja planuje zakupić za rok do półtora roku nowszy model B7. Tak więc po prostu komuś praktycznie zrobię prezent, a dodatkowo jeszcze się nakombinuję, aby skompletować i aby prawidłowo działało. Tobie kolego się nikt nie doczepił, ale np. u mnie podczas przeglądu owszem, dokładnie sprawdzają. Podczas kontroli, po co mam się stresować, czy dowód zabiorą, czy też nie. Jak już robić to już robić, bez "wiochy". Tylko co zrobić, z tym fantem, jak wyżej napisałem?
-
Przygotowanie auta do Bixenonów - czy się opłaca?
OK, rozumiem, dziękuje za kolejną rzetelną opinie. No właśnie w nowych autach to efekt jest piorunujący, a tutaj tanim kosztem może narobić się wiele kłopotów i problemów. Zwłaszcza że ja jestem dokładny i mnie trudno zadowolić To jak, kupić używki lampy zwykłe Valeo i dać do odnowienia, czy lepiej dla lepszego światła mimo że to żarówki zainwestować w Valeo nówkę po 750 zł za sztukę? Taniej nie znalazłem: https://www.czesci24.pl/szczegoly/147800/lampa-przednia-reflektor-swiatel-przednich-lewa-przod-h7h7
-
Przygotowanie auta do Bixenonów - czy się opłaca?
Dziękuje serdecznie za pomoc i wytłumaczenie co i jak, a przede wszystkim jaki jest koszt. Nie wiem jeszcze co zrobić, bo jest to spory koszt a trzeba to jeszcze wszystko dobrze podłączyć itp. A jak już zakładać to jak fabryka przewidziała. Na razie coś muszę mieć Jak wygląda i gdzie można oddać reflektory do porządnej regeneracji? Jest ktoś zaufany, gdzie można spokojnie oddać lampy? Chyba że zakup oryginalnych, nowych? Światło jest zapewne lepsze niż z takich 12 już letnich lamp... Cena 1 szt. Valeo to 750 zł znalazłem najtaniej.
-
Przygotowanie auta do Bixenonów - czy się opłaca?
Na raty dobry pomysł, tylko właśnie od razu musiał bym założyć spryskiwacze bo byle kontrola i koniec... Widziałem na Allegro 1800 zł z przetwornicą : http://allegro.pl/bi-xenon-lewy-prawy-lampa-l-p-audi-a4-b6-i5820600512.html Tylko stan na fotkach kiepski, spryskiwacze 600 zł + zderzak ok. 900 zł jak zerknąłem. Jeszcze to przemyśle, czy jest sens inwestować. Może już lepiej kupić nówki valeo zwykłe lampy? p.s Czy naprawdę xenon jest tak dobry, że opłaca się "kombinować"? Ja tak myślę za półtora roku zmieniać auto to może w tedy już szukać z bixenonami. Przy sprzedaży to może w cale nie zwiększyć wartości auta. Takiej "wiochy" robić nie będę - to już wole mieć zwykłe światła. Jak już robić to tak jak fabryka przewiduje.
-
Przygotowanie auta do Bixenonów - czy się opłaca?
Witam, miałem drobne spotkanie z sarną. Poszły m.in dwa reflektory. Wycena ok. 1500 zł za 2 szt. Były to oczywiście zwykłe reflektory. Tak właśnie temat wrócił, czy może założyć Bixenony? Teraz w nocy praktycznie nie jeżdżę, jedynie w porze zimowej, gdy dnia jest mało. Czy to w ogóle mnie się opłaca, gdy muszę kupować zderzak, malować, montować spryskiwacze, poziomowanie, reflektory, przetwornicę, pewnie jeszcze moduł, bo nie będzie obsługi spryskiwaczy na reflektorach. Sam tego nie założę, musiał bym oddać mechanikowi. Czy ktoś się orientuje ile ktoś bierze za taką usługę, gdzie można oddać auto? Obecnie używałem żarówek H7 BOSCH GIGALIGHT PLUS +120% - w reflektorze niestety ciepłe światło, ale za to droga bardzo dobrze oświetlona. Bardzo proszę o radę.
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
No tak, działało, wyłączyłem i wróciłem gdzieś za 2 godz. włączam i już zmieniarka nie działa. Kodowania po przez radio nie mogłem zmienić, lub wyłączyć funkcji zmieniarki? Jak sprawdzić kodowanie radia, czy jest wszystko OK? p.s Gdy przytrzymuje przy wyłączonym radiu, jednocześnie Power ON i CD, to wyświetla się napis NO CDC - więc sądzę że dalej radio jest zaprogramowane na zmieniarkę, tylko zmieniarka jest "niewidzialna"
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Jednak u mnie Dension Gateway 300, nie działa dobrze Jak na początku radio widziało zmieniarkę, można było przełączać między CD i zmieniarką cyfrową,a teraz nie widzi, bo nie można uruchomić zmieniarki To chyba radio nie rozkodowało się w przeciągu kilku godzin? Zaznaczam że wszystko jest podłączone prawidłowo.
-
Radio Concert II + zmieniarka Dension Gateway 300 - m.in brak tytułów utworów.
Witam, zakupiłem cyfrową zmieniarkę Dension Gateway 300, głównie iż posiada wyświetlanie na FIS tytułów utworów i odtwarza format WAV. Niestety jedno, ani drugie nie działa. Normalne jest TR 1 i tak dalej, a plików WAV nie widzi. Czy ktoś z Was posiada taką zmieniarkę i może się wypowiedzieć? Czytałem również z w/w funkcje działają tylko po przez iPoda. Ja odtwarzałem z pendrive. Czy to możliwe że z pendrive działać nie będzie. Oprócz wydania 500 zł na zmieniarkę muszę jeszcze kupić pewnie z 400 zł iPod, aby móc skorzystać z tych gadżetów?
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Dzięki za odpowiedź . Czyli jakość dźwięku jest dobra? Jak z CD? Występują jakieś problemy z zawieszaniem się? Czy podczas "przeskakiwania" miedzy utworami?
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Mam zamiar zakupić zmieniarkę cyfrową. Jednak zależy mi na dobrym dźwięku i brak problemów z kompatybilnością. Wybór padł na Dension Gateway 300: http://www.car-tronic.pl/cyfrowa-zmieniarka-dension-usbipodiphoneauxid-audi-concert-ii-chorus-ii-p3551 Przede wszystkim dlatego wybrałem tą zmieniarkę bo odtwarza WAV, oraz wyświetla nazwę utworu na radiu i FIS. Tylko teraz jak z jakością dźwięku, ktoś miał styczność z tą marką? Większość opinii dotyczy XCarLink, lub Yatour. Bardzo proszę o o opinię. Dziękuje.
-
Demontaż dźwigi ręcznego hamulca.
O rany, to chodzi o książkę, a ja szukałem na forum. Dzięki, jutro powalczę z ręcznym. p.s nową, ale używaną dźwignie ręcznego mam z 2006 więc powinno się dać zdjąć, ale nie mam pomysłu jak ten przycisk "ugryźć". Jest w idealnym stanie to też nie chciał bym go uszkodzić.
-
Demontaż dźwigi ręcznego hamulca.
Szukam "Sam Naprawiam", ale za diabła nie mogę naleźć, czy ja źle patrze?
-
Demontaż dźwigi ręcznego hamulca.
To poszycie jak zdjąć? Ja tam żadnej blokady od spodu nie widzę... W ten otwór trzeba włożyć śrubokręt, i trzeba go dać do zewnątrz?
-
Wymiana buzera/gongu w zegarach B6/B7
Mam takie pytanie, bo jestem w trakcie wymiany głośniczka. Czy w B6 z 2004 r. jest zwykłe pikanie przy otartych i nie zgaszonych światłach, czy taki ładny gong?
-
Demontaż dźwigi ręcznego hamulca.
Witam, ze względu iż w moim aucie przycisk od zwolnienia hamulca ręcznego jest już lekko zużyty i bez możliwości, wymiany samego przycisku, kupiłem kompletną dźwignie hamulca ręcznego. Teraz pytanie, jak wyjąć starą i założyć nową? Znalazłem takie informacje: http://postimg.org/image/q090uticr/ Zdjęcie osłony hamulca ręcznego Audi A4 1. Zaciągnąć hamulec 2. Od spodu hamulca, między złączeniem uchwytu z osłoną podłożyć lusterko i podświetlić- widać wtedy górną część bolca, który spina uchwyt aby buł nieruchomy. Bolec ten jest plastikowym pałąkiem połączony z uchwytem. 3. Pod ten pałąk włożyc śrubokręt i podważać w stronę podłogi, a następnie od strony kokpitu/trzeba użyć trochę siły/. 4. Po wyciągnięciu zabezpieczenia ściągnąć uchwyt. 5. Użyć trochę siły i zsunąć osłonę wzdłuż dżwigni hamulca. Gdy zdejmę osłonę, będę mógł odkręcić ręczny, co z linką? Czy w ogóle samemu można wymienić całą dźwignie hamulca? Pozdrawiam i proszę o pomoc.
-
Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców
OK, dzięki za info i za gratis . Tak właśnie myślałem że coś może Ci wypadło, ale nie odpisywałeś na PW, a między czasie byłeś dostępny i tak trochę zacząłem się niepokoić. Pozdrawiam.
-
Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców
Witam, dziwna sprawa, od użytkownika turzol, zakupiłem ręczny z przyciskiem w idealnym stanie. Wpłaciłem kasę 22 kwietnia ekspresem, aby było szybko i sprawnie. Tutaj kontakt się urwał. Staż 6 letni i ponad 1700 postów. Nie spodziewałem się takiego zachowania. Pisałem kilka razy, loguję się na forum regularnie, ale nie raczy odpisać. Ja już straciłem cierpliwość, myślę że wystarczająco czekam na paczkę i kontakt. Może teraz w końcu się łaskawie odezwie...
-
Zużycie elemetnów plastikowych, wytarcia a przebieg samochodu
Kupiłem A4 B6 2004 z silnikiem 1.6. Tak wiem co powiecie Jednak dla mnie po przejechaniu 400 km, wystarcza. Następnym razem kupię diesla... Edit: Witam, ponownie Jak na razie zrobiłem ok. 3 tyś km. Wymieniłem boczki, które były przetarte, mały koszt a auto w środku wygląda już dużo lepiej Kierownica i skrzynia skórzana okazała się być naprawdę w bardzo dobrym stanie, tylko poprzedni właściciel stosował jakąś pastę koloryzującą, co wyglądało jak by kierownica była zużyta, przetarta. Szare mydło i naglę kierownica naprawdę w fajnym stanie, bylem zaskoczony. Teraz tylko ją nawilżyć i zakonserwować, ale od czego jest forum odnośnie kosmetyki aut Technicznie, również jest OK. Jak na razie nie mam żadnej potrzeby nic wymieniać. Jedynie na początku osłonę przegubu, bo już była w nieciekawym stanie, dlatego wolałem wcześniej aby brud nie zaczął wlatywać do środka, standardowo rozrząd, bałwanki z tyłu, olej, oraz wszystkie podstawowe filtry. Klimatronik działa prawidłowo, wszystkie klapki zamykają się i otwierają, ciepło, zimne. Widocznie na samym początku coś się przyblokowało. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, komfortowo, cicho - auto naprawdę zadbane m.in technicznie w bardzo dobrym stanie. Z początku trochę było stresu, ale jak to zwykle przy zakupie pierwszego auta p.s Silnik 1.6 jest OK, na moje trasy i potrzeby wystarcza całkowicie, wyprzedzać również się da. Nie wiem skąd tyle negatywnych opinii - może ja jestem jakiś dziwny, ale tym przejmować się nie będę. Teraz pozostaje mi tylko cieszyć się samochodem. Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie porady.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Szkoda, to lipa straszna. Moim zdaniem w poradniku powinna być wzmianka że przełącznik LOW, działa prawidłowo tylko i wyłącznie z instalacją LOW i żadną inna. To by ułatwiło nowym nabywcą przełączników. Zamiana mnie nie ratuję, bo w takiej sytuacji mogłem kupić zestaw naprawczy za 20 zł a nie kupować w idealnym stanie przełącznika i przepłacać kilku krotnie. p.s Czyli przełącznik LOW, był montowany w starszych rocznikach A4 B6 niż 2004?