Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przygotowanie auta do Bixenonów - czy się opłaca?


GregoryFx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem drobne spotkanie z sarną. Poszły m.in dwa reflektory. Wycena ok. 1500 zł za 2 szt. Były to oczywiście zwykłe reflektory.

Tak właśnie temat wrócił, czy może założyć Bixenony? Teraz w nocy praktycznie nie jeżdżę, jedynie w porze zimowej, gdy dnia jest mało.

Czy to w ogóle mnie się opłaca, gdy muszę kupować zderzak, malować, montować spryskiwacze, poziomowanie, reflektory, przetwornicę, pewnie jeszcze moduł, bo nie będzie obsługi spryskiwaczy na reflektorach.

Sam tego nie założę, musiał bym oddać mechanikowi. Czy ktoś się orientuje ile ktoś bierze za taką usługę, gdzie można oddać auto?

Obecnie używałem żarówek H7 BOSCH GIGALIGHT PLUS +120% - w reflektorze niestety ciepłe światło, ale za to droga bardzo dobrze oświetlona.

Bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ludzie biorą za takie usługi, ale wiem, że za kompletne bixy w dobrym stanie trzeba dać ponad 1000pln, a gdzie reszta? :P

A skoro mówisz, że w nocy mało jeździsz, to na Twoim miejscu porzuciłbym ten pomysł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tą wycene co dostales to praktycznie kupisz ładne ori bixy , musiałbyś troche jeszcze dołożyć , czujniki , instalacje , drugi zderzak ze spryskami ewentualnie malowanie jak nie dorwiesz w kolorze , , zmienic zbiorniczek i ewentualnie mce . ciężko sie w 2tys zamknąć z częściami a jeszcze jakbys chciał komuś oddać żeby ci to przerobił ....kolejne kilka dobrych stów . Ja bym jak juz to robił na twoim miejscu na "raty" , kupił bixy i ogarną zderzak ze spryskami i to uruchomić , a na samopoziom zbierać graty i kiedyś dołożyć

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/107459-montaz-i-dzialanie-ukladu-samopoziomowania-xenon/page-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tą wycene co dostales to praktycznie kupisz ładne ori bixy , musiałbyś troche jeszcze dołożyć , czujniki , instalacje , drugi zderzak ze spryskami ewentualnie malowanie jak nie dorwiesz w kolorze , , zmienic zbiorniczek i ewentualnie mce . ciężko sie w 2tys zamknąć z częściami a jeszcze jakbys chciał komuś oddać żeby ci to przerobił ....kolejne kilka dobrych stów . Ja bym jak juz to robił na twoim miejscu na "raty" , kupił bixy i ogarną zderzak ze spryskami i to uruchomić , a na samopoziom zbierać graty i kiedyś dołożyć

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/107459-montaz-i-dzialanie-ukladu-samopoziomowania-xenon/page-1

Na raty dobry pomysł, tylko właśnie od razu musiał bym założyć spryskiwacze bo byle kontrola i koniec... Widziałem na Allegro 1800 zł z przetwornicą : http://allegro.pl/bi-xenon-lewy-prawy-lampa-l-p-audi-a4-b6-i5820600512.html

Tylko stan na fotkach kiepski, spryskiwacze 600 zł + zderzak ok. 900 zł jak zerknąłem. Jeszcze to przemyśle, czy jest sens inwestować. Może już lepiej kupić nówki valeo zwykłe lampy?

p.s Czy naprawdę xenon jest tak dobry, że opłaca się "kombinować"? Ja tak myślę za półtora roku zmieniać auto to może w tedy już szukać z bixenonami. Przy sprzedaży to może w cale nie zwiększyć wartości auta.

Zamiast samopoziomowania można adapter za 80 zł , który to emituje , a na zderzak zaślepki ;)

Takiej "wiochy" robić nie będę - to już wole mieć zwykłe światła. Jak już robić to tak jak fabryka przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na raty dobry pomysł, tylko właśnie od razu musiał bym założyć spryskiwacze bo byle kontrola i koniec... Widziałem na Allegro 1800 zł z przetwornicą : Bi-Xenon lewy prawy lampa L+P Audi A4 B6 (5820600512) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.
Tylko stan na fotkach kiepski, spryskiwacze 600 zł + zderzak ok. 900 zł jak zerknąłem. Jeszcze to przemyśle, czy jest sens inwestować. Może już lepiej kupić nówki valeo zwykłe lampy?

p.s Czy naprawdę xenon jest tak dobry, że opłaca się "kombinować"? Ja tak myślę za półtora roku zmieniać auto to może w tedy już szukać z bixenonami. Przy sprzedaży to może w cale nie zwiększyć wartości auta.

lampy drogie jak nic , na forum byś znalazł pare stowek taniej , trzeba szukac i byc cierpliwym , ja swego czasu wyrwalem zderzak kompletny ze spryskami za 300 takze roznica ogromna . Na pytanie czy robic to musisz sobie sam odpowiedziec , jak auto robisz dla siebie to mysle ze warto bo roznica jest duza w oswietleniu drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, trochę przesadzasz z cenami :P. Szukaj gratów na forum. Tu masz Bixy : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/360057-bi-xenon-a4-b6-soczewki-b8-kompletne-lampy/?hl=bixenon .

Zbiorniczek z pompkami też leży w ogłoszeniach za niecałe 100 pln.

Ja za zderzak pod spryski płaciłem 250pln, ale nie był idealny. Za taki do założenia pewnie trzeba liczyć z 400, no chyba, że dorwiesz od razu ze spryskami, to będzie droższy.

U siebie dokładałem nieryginalne spryski za jakieś 150pln, o ile dobrze pamiętam i ciągle działają, a węże sobie dorobiłem (koszt znikomy, a filozofia żadna).

2 czujniki i moduł to koszt 250-300 pln.

Nie wiem tylko jak wiązki od tego wszystkiego ludzie sobie cenią.

Coś pominąłem? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chciałem sprzedac swoje bixy z soczewkami b8 i silniczkami do regulacji z kabiny za 900zl to nikogo nie było tak poza tym jak dobrze poszukasz to bixy za 900 kupisz plus do tego silniczki do regulacji z kabiny około 80zl i nic więcej nie potrzebujesz chyba że chcesz dokładać spryski... jak dla mnie ja bym zakładał bixy bez zastanowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Teraz w nocy praktycznie nie jeżdżę, jedynie w porze zimowej, gdy dnia jest mało.

Jeśli nie jeździsz w nocy, chcesz sprzedawać za półtora roku, to ja bym temat odpuścił.

Albo robić tak jak fabryka tj z samopoziomem, spryskami itd albo wcale.

Rzeczywisty koszt modyfikacji wyjdzie dość spory, tj lampy, zderzak, spryski, moduł świateł, czujniki poziomu samochodu, zbiorniczek, kostki, wtyczki, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za pomoc i wytłumaczenie co i jak, a przede wszystkim jaki jest koszt. Nie wiem jeszcze co zrobić, bo jest to spory koszt a trzeba to jeszcze wszystko dobrze podłączyć itp. A jak już zakładać to jak fabryka przewidziała.

Na razie coś muszę mieć :) Jak wygląda i gdzie można oddać reflektory do porządnej regeneracji? Jest ktoś zaufany, gdzie można spokojnie oddać lampy? Chyba że zakup oryginalnych, nowych? Światło jest zapewne lepsze niż z takich 12 już letnich lamp... Cena 1 szt. Valeo to 750 zł znalazłem najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bez sensu. Później zacznie się zabawa z żarnikami, przetwornicami. Gra nie warta świeczki. U siebie mam bixy i jest super do póki działa.

Na dzień dobry wymieniłem soczewki i odbłyśniki + nowe żarniki. Wreszcie po tym zaczęły świecić jak powinny, ale tyle kasy co poszło to miałbym na zwykłe żarówki na kilka lat.

Teraz chyba przetwornica zaczyna umierać, więc znowu wydatki.

Xenon jest super w nowym aucie, a cokolwiek chcieć przy nim zrobić to ładuje się kasę łopatami. Jak nie przeszkadza Ci taki fakt to działaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem, dziękuje za kolejną rzetelną opinie. No właśnie w nowych autach to efekt jest piorunujący, a tutaj tanim kosztem może narobić się wiele kłopotów i problemów. Zwłaszcza że ja jestem dokładny i mnie trudno zadowolić :)

To jak, kupić używki lampy zwykłe Valeo i dać do odnowienia, czy lepiej dla lepszego światła mimo że to żarówki zainwestować w Valeo nówkę po 750 zł za sztukę? Taniej nie znalazłem:

https://www.czesci24.pl/szczegoly/147800/lampa-przednia-reflektor-swiatel-przednich-lewa-przod-h7h7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule tematu: Nie opłaca sie, ale warto :D

Ja w b5 najpierw zrobiłem bixenon, pojeździłem pół roku kupiłem tanio uszkodzony zderzak ze spryskami i tak po troche sie wyrezało wszystko. I taką taktyke polecam tez Tobie. W tej chwili nie wyobrażam sobie jazdy bez dobrych świateł a jak jestem zmuszony jeździć po zmroku innymi autami to sie poprostu boje:)

Co do sprysków i samopoziomowania- moim zdaniem są to "gadźety" które ustawiają światła ludziom którzy tego nie umieją zrobić i myją szkła ludziom którzy o to nie dbają- z mojego pukntu widzenia zbędne.

A co do zgodności z prawem to czy to ze spryskami czy bez nikt nigdy sie nie doczepił ani nawet nie sprawdzał ich działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja planuje zakupić za rok do półtora roku nowszy model B7. Tak więc po prostu komuś praktycznie zrobię prezent, a dodatkowo jeszcze się nakombinuję, aby skompletować i aby prawidłowo działało. Tobie kolego się nikt nie doczepił, ale np. u mnie podczas przeglądu owszem, dokładnie sprawdzają. Podczas kontroli, po co mam się stresować, czy dowód zabiorą, czy też nie. Jak już robić to już robić, bez "wiochy".

OK, rozumiem, dziękuje za kolejną rzetelną opinie. No właśnie w nowych autach to efekt jest piorunujący, a tutaj tanim kosztem może narobić się wiele kłopotów i problemów. Zwłaszcza że ja jestem dokładny i mnie trudno zadowolić :)

To jak, kupić używki lampy zwykłe Valeo i dać do odnowienia, czy lepiej dla lepszego światła mimo że to żarówki zainwestować w Valeo nówkę po 750 zł za sztukę? Taniej nie znalazłem:

https://www.czesci24.pl/szczegoly/147800/lampa-przednia-reflektor-swiatel-przednich-lewa-przod-h7h7

Tylko co zrobić, z tym fantem, jak wyżej napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt lamp moze byc mniejszy gdy kupisz ori BIXY nieprzerobione na soczewki z B8. Za 700 zl komplet lamp znajdziesz,zbiorniczek,spryskiwacze i weze to koszt ok 250 zl

Modul i czujniki samopoziomu to cos ok 250 zl

jesli masz kontrole zarowek to juz odchodzi ci MCE do przerobienia . Zderzak pod same spryski nie jest tak ciezko znalezc ,kupujac na szybko zaplacisz sporo a gdy troche poszukasz to mozesz kupic w fajnej cenie

Wiazke potrzebujesz praktycznie tylko jedna do samopoziomu . Mozesz na forum kupic albo rwac z auta .

Zamontowac mozesz to sam jesli jestes troche mechanikowaty bo jest troche zabawy zeby czujniki sampoziomu zalozyc bo trzeba troche przy zawieszeniu pogrzebac . Jesli nie czujesz na silach to pare zlotych moga cie policzyc za montaz czujnikow bo potrzebny jest podnosnik. Do zalozenia wiazki czujnikow musisz troche rozebrac(nadkola przod i tyl lewa strona ) i progi w srodku . . Zbiorniczek montuje sie latwo ,druga pompke wystarczy podpiac do MCE i dziala

Ogolnie fajny mod,kosztowny przez lampy ale bedziesz Pan zadowolony patrzac na auto i jezdzac w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt lamp moze byc mniejszy gdy kupisz ori BIXY nieprzerobione na soczewki z B8. Za 700 zl komplet lamp znajdziesz,zbiorniczek,spryskiwacze i weze to koszt ok 250 zl

Modul i czujniki samopoziomu to cos ok 250 zl

jesli masz kontrole zarowek to juz odchodzi ci MCE do przerobienia . Zderzak pod same spryski nie jest tak ciezko znalezc ,kupujac na szybko zaplacisz sporo a gdy troche poszukasz to mozesz kupic w fajnej cenie

Wiazke potrzebujesz praktycznie tylko jedna do samopoziomu . Mozesz na forum kupic albo rwac z auta .

Zamontowac mozesz to sam jesli jestes troche mechanikowaty bo jest troche zabawy zeby czujniki sampoziomu zalozyc bo trzeba troche przy zawieszeniu pogrzebac . Jesli nie czujesz na silach to pare zlotych moga cie policzyc za montaz czujnikow bo potrzebny jest podnosnik. Do zalozenia wiazki czujnikow musisz troche rozebrac(nadkola przod i tyl lewa strona ) i progi w srodku . . Zbiorniczek montuje sie latwo ,druga pompke wystarczy podpiac do MCE i dziala

Ogolnie fajny mod,kosztowny przez lampy ale bedziesz Pan zadowolony patrzac na auto i jezdzac w nocy

OK, dzięki jeszcze raz bardzo za pomoc :) Zrobię tak, kupię reflektory zwykłe, aby móc jeździć a części do zamontowania bixenonów będę kupował na raty, aby nie przepłacić :) Pewnie nie jedna okazja się trafi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napewno. U siebie założyłem zderzak ze spryskami ,samopoziom. Teraz tylko lampy zostały :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić zwykłe ksenony do a4 b6 są tańsze niż biksenony a następnie dać koledze z forum Gwerty do przerobienia i wstawi ci soczewy hella 3 z a6 c7 i też będzie biksenon a jakość świecenia soczewek hella 3 o niebo lepsza niż ori ksenon w b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...