Skocz do zawartości

Mavver

Pasjonat
  • Postów

    121
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mavver

  1. Ok, dzieki za szybka pomoc :)
  2. ma to na celu lepsze dotarcie się? nie niszy srodka tarczy? na twoim zdjeciu bardziej widzę ścięty róg, u mnie jakby cały klocek
  3. Cześć, wczoraj odebrałem auto od mechanika, przejechałem z 5km i zdziwiła mnie jedna rzecz. Zauważyłem, że kolcek zewnętrzny dolega tylko jedną częścią do tarczy - tak jakby był ścięty - obecnie trze tylko o część tarczy blizej środka osi. Tak samo w jednym i drugim kole - czy to jest normalne? Jak się dotrze będzie dolegał idealnie równomiernie i równolegle? Czy może jest coś źle zamontowane? Załączam fotki, żeby pokazać o co mi dokładnie chodzi. Klocki i tarcze Ferodo, 288mm, a4 b6 awx.
  4. Dzieki panowie wydaje mi sie ze troche wiecej pali, ale moze to tez przez nowy wałek rozrządu
  5. Hej, czy mozna jezdzic w AWX na wtryskach od 2.0 TDI 8v 140km. auto nie kopci, ma moc i jezdzi normalnie, mam obecnie zalozone na probe. 2.0 tdi mialo DPF moj 1.9 nie ma - czy to cos zmienia?
  6. Akcja okazała się jeszcze ciekawsza. Na starym wałku auto miało kompresje 24bary i ciężko odpalało, ale miało moc. Na nowym wałku, panewkach i szklankach kompresja to równie 30 barów na kazdym cylindrze. Opadala idealnie, ale brak mocy. Teraz zmieniliśmy pompki na inne i wszystkie jest super Chyba zbieg okoliczności, że pompki padły, albo przy wymianie coś się w nich uszkodziło.
  7. synchro mam na -0,6. co ciekawe kompresja jest idealna - 30 barów. Mechanik podmienił pompowtryski i ponoć jest OK, jutro jadę sprawdzić. Włożył PD od 2.0 TDI 8v - czy to będzie śmigać w moim AWX? Czy koniecznie szukać takich jakie powinny być?
  8. Hej, mam najpewnien tak wyjechane gniazda zaworowe, ze po zalozeniu nowego walka, panewek i szklanek brakuje mocy, a auto pracuje pod obcoazeniem na 3 cylindrach. wg mechanika gniazda zaworowe w glowicy. Moge kupic zregenerowana glowice, ale mysle czy to ma sens? Dol silnika jest duzo wytrzymalszy i wymiana glowicy ma sens?
  9. Oddałem auto do mechnika. Obstawił wałek, bo huczało w filrze powietrza. Zamówiłem wałek w idealnym stanie, nowe panewki i szklanki. Po wymianie odpala idealnie, ale brak mocy - auto nie przyspiesza, na 4 biegu daje wrażenie jakby pracowało na 3 garach - trzesię się i lewarkiem zmiany biegów. Przed wymianą miał dobrą kompresję. Co to może być? Gniazda zaworowe? Wymiana głowicy pomoże? Są jakieś elemnty w dole silnika, które po wymianie głowicy mogą nadal dawać taki efekt i być już b. mocno zużyte?
  10. Zatankowalem ponad polowe baku, co prawda teraz nie ryzykuje i pompuje zaplonem z 10 razy, ale po tym odpala bardzo ladnie. na zimnym pracuje nierowno, ale po kilku minitach jest juz ok, nie szarpie ani nic. przez nieszczelne pompki olej jakos miesza sie z paliwem w baku i jak dotankuje to jest ok? generalnie pogodzilem sie z faktem wymiany silnika i szukam dobrej sztuki. tulejowanie glowicy w Lodzi to koszt 1480zl :/ wiec cena silnika xd
  11. Poza uszczelkami pd i glowicy jakie jesscze graty ze wychodzi 1000zl?
  12. Przy poprzedniej wymiane PD , 2 lata temu mechanik mówił, że gniazda już wyrobione więc pewnie do tulejowania. Pompkę w baku jak i tandem wymieniałem - bez zmian. Dodam, że robiłem z 2 miesiące temu test uszczelki głowicy - z tym niebieskim płynem i wyszło OK, nie zabarwił się. Teraz tylko jeszcze jak ocenić same wtryski? Da się zobaczyć coś z tych logów czy nie bardzo? Gdym miał pewność, że wtryski są OK, to sama głowica pewnie będzie najlepszym pomysłem. W przeciwnym razie pewnie najtaniej silnik kompletny z pompkami (mogę kupić taki za 1500zł z przebiegiem 160kkm). Jaki jest koszt tulejowania? Ewentualnie mógłbym kupić głowicę z dobrymi gniazdami pd i dobrym wałkiem, do tego założyć nowe uszczelniacze PD i śruby na nich (je tez się wymienia?), przy okazji tez uszczelka pod główicą? I dużo tańszym kosztem niż swap silnika pewnie wszystko byłoby dobrze - dobrze kombinuję?
  13. Zlogowałem silnik - po 10 pompowaniach zapłonem odpalił dziś całkiem ładnie. Niestety, nie udało mi sie zlogować momentu odpalania - zawiesza się program To co zuważyłem to, że jak auto zaczyna telepać na jałowym i zimnym silniku to BIPY robią się mocno ujemne - na jednym cylindrze nawet -70, a korekty nawet +2.99. Raz nawet przylagowało go podczas przyspieszania, ale tylko na sekudnę - na niedogrzanym. Gdy silnik osiągnie 90 stopni, nie telepie, i pracuje idealnie, ma moc i jest git. Zrobiłem logi: na zimnym silniku: https://log.tunezilla.com/s/MSriXhFe na ciepłym (60-70 stopni): https://log.tunezilla.com/s/y0f9cJ9K https://log.tunezilla.com/s/Xr1TC5yc A przy mocnym przyt Przy 90 stopniach BIPY są max -20, a korekty max -0,5, +0,5. Podczas mocnego depnięcia wskaksuj na max +30. Wnioski - Ujemne BIPY to nieszczelności PD? Jeśli idą w parze z dużymi korektami - to może oznaczać, że głowica do wymiany, ale pompki raczej ok? Przy przebiegu 402 tys opłaca się wymieniać samą głowice z wałkiem rozrządu czy nie ma sensu bo dół silnika też już będzie słaby i cały silnik? (tylko to 2x większy koszt )
  14. To juz druga vacum i inny mechanik :/ dzis bede robil logi i wrzuce, zobaczymy co tam wyjdzie
  15. Nie odpala zazwyczaj po nocy, chociaż teraz jak temperatury spadły to jest tragedia - nawet na ciepłym ciężko odpala, ale jest duzo lepiej niż po nocy. Podczas krećenie z rury co obrót silnika bucha czarny dymek. Po odpaleniu nie kopci w ogóle. Obecnie w czasie jazdy i zejścia na wolne obroty nierówno pracuje i potrafi zgasnąć - potem tez trudno go odpalić. Ale dzieje się to zanim osiągnie 90 stopni, potem jest ok. Zrobię logi przy odpalaniu i wstwię. Wydaje mi się, że to głowica - wyrobiły się gniazda pompowstryskiwaczy - 2 lata temu podczas wymiany gumek pd, mechanik mowił ze głowica jest już w średnim stanie i drugi raz już nie da rady wymienić bez tulejowania. Ostatnio wspominał też o wyciu w filtrze powietrza co sugerowałoby zużyty wałek rozrządu. Myślę nawet czy nie kupic całego silnika i nie przełożyć - może to wbrew pozorom wyjdzie najtaniej.
  16. Uatawianie w inna strone nie pomaga. Nie ma znaczenia poziom paliwa. teraz nawet w czasie jazdy potrafi zgasnac i nie chce odpalic. uszczelniacze robił mechanik.
  17. Vacum pompa zmieniona, niestety problem pozostał. po nocy nie odpala, jednak jesli przed pierwszym kreceniem pompomuje kilk razy pompe paliwa (wlacze kilka razy zaplon) to odpala idealnie. Pompa paliwa w baku tez byla juz wymieniana. sprawdzac wtryski i glowice czy masz jeszcze jakis pomysl? moze zwiekszenie dawki startowej pomoze? Da sie to zrobic vcdsem w pd?
  18. Kurcze, kupiłem specjalnie Boscha z końcówką Q, która jest dużo młodsza i teoretycznie pozbawiona wszystkich wad. Króciec tez jest już tutaj poprawiony, a gdzieś czytałem, że sekcja paliwowa jest nieśmiertelna bo ciągle jest smarowana paliwem. Ale jak mówisz, że to może być przyczyną to od tego zacznę. Nówki, niestety po 800zł, ale jak ma pomóc to zaryzykuję. Mechanik wspomniał też, że w filtrze powietrza słychać huczenie - i wydaje mu się, że to wałek rozrządu daje o sobie znać. Czy to coś zmienia?
  19. Czyli objawy pasują również do vacum pompy? Hamulce działają bez zarzutu.
  20. Ok, czyli pewnie od tego zacznę. Pompki a potem główica? Wadliwa vacum pompa nie dawałaby takich objawów? (wydaje mi się, że ten Bosch jest lepszy niż moja stara, ale to używka więc pewnosci nie mam), ale problem nasilił się na "nowym" vacum.
  21. Wtryski wg komputera mają wskazania max 0,4. Czy może coś źle pokazywać? Mechanik obstawia wyklepane gniazda pompek - że przez to się zapowietrza i trzeba główicę zregenerować. Czy może używana wvacum pompa jest gorsza niż ta poprzednia? (W starej nawet krócieć był lużny, przeciekał i śmierdziało ropą)
  22. Cześć, pacjent to a4 b6 AWX, 2001, 400k km przebiegu. Około 2 lata temu auto w losowych momentach (raz-dwa razy w miesiacu) nie chciało odpalić. Odpalało dopiero za 3-4 razem. W tym czasie zostały wymienione uszczelki pompowtrysków - ale problem, niestety nie ustał. Od około roku problem z odpalaniem powtarzał się coraz częściej - przynajmniej raz w tygodniu. Postanowiłem coś z tym zrobić - podczas wymiany rozrządu i oleju postanowiłem wymienić też pompę vacum. Kupiłem używanego Boscha z oznaczeniem Q - czyli nowsza, poprawiona wersja. Po wyminianie, niestety było jeszcze gorzej Auto nie chciało odpalać po kazdym dłuższym postoju. Następnie wyminiełem pompkę w baku - również na używkę. Niestety nic się nie zmieniło. Rozrząd wg komputer ustawiony dobrze, kąt synchro -,06, -1,1. Pompki na komputerze też wydają się OK - korekty max 0,4. Mechanik obstawia głowicę - że trzeba regenerować. Co jeszcze mogę sprawdzić? Obecnie auto bardzo cięzko odpala, nawet na ciepłym silniku i zaraz po odpaleniu zdarza mu się nierówno pracować i puszczać szary dym (nie zawsze). Jak już odpali i się nagrzeje to ma moc i jeździ normalnie. Pomóżcie
  23. Cześć, w a4 b6 sedan znalazłem w miejscu gdzie powinna się znajdować żarówka tylna przeciwmgłowa zamiast p21w żarówkę p21/5. Czy mogę tak zostawić czy koniecznie muszę zmienić? Błąd nie wyskakuje, wszystko niby działa.
  24. Ja jeszcze chętnie dopytam - czy zauważyliście różnice w ruszaniu? Ja po wymianie rozrządu miałem +3 ale auto wydawało mi się trochę przymilne dlatego ustawiłem na 0,0. Mam jednak dziwne wrażenie jakby drgania przy ruszaniu powodowało ustawienie tego kata. Co myślicie? Auto jakby delikatnie sie dławi przy ruszaniu, jak dam sporo więcej gazu jest ok. Dwumasa i poduchy zmienione, problem się zmniejszył ale nie ustąpił.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...