Treść opublikowana przez jeery2995
- Łomża ?
-
Stukanie w zawieszeniu po rozgrzaniu się auta
Koledzy pomocy!!!! Wymieniłem przeguby, tulejki, poduszki pod silnikiem i pompa wspomagania też zregenerowana a stuki są nadal.. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną, że te metaliczne dźwięki objawiają się tylko gdy jest ciepło i auto się rozgrzeje?
-
[B5 ARJ] Clean Freak V6
Wpadły nowe tulejki na przód i tył a dodatkowo pompa wspomagania przeszła regenerację zobaczymy czy stukanie ustanie.. Swoją drogą dowiedziałem się, że przy tym silniku siedzi pompka od a6 aaa i nowa poducha pod silnikiem bo w starej aż osłonę przetarło EDIT: 10.08.2017 Dalej walcząc ze stukaniem w kole znajomy wyszukał kilka części do wymiany. Zatem w niedługim czasie wpadną: - nowe amorki na tył - kolejna poducha pod silnik - przy okazji wymiana zbiorniczka wyrównawczego na nowy (stary już kiepsko wygląda) - kolejna regeneracja pompy wspomagania (przed regeneracją chodziła normalnie tylko było ją słychać a teraz traci wspomaganie na wolnych obrotach)
-
Spotkania na drodze
Dzisiaj koło 8:30 na trasie Łomża-Białystok minęliśmy się pozdrowienia dla właściciela A4 B6 Avant na blaszorach z NOL-a zdążyłem tylko zauważyć ramkę
-
Stukanie w zawieszeniu po rozgrzaniu się auta
Amorki są ok, póki co biorę się za magiel bo wyje jak pies do księżyca może to akurat to będzie przyczyną
-
Huk i skakanie przodu auta.
Co do "skakania i wibrowania" zacznij może od felg i opon. Sprawdź czy felgi nie krzywe i czy opony dobrze wyważone zacznij po najniższej linii oporu
-
Dziwny hałas
Zerknij bo może walczymy z tą samą rzeczą
-
[B5 ARJ] Clean Freak V6
Wewnętrzny zmieniony z lewej strony a co do filmików to poszperam bo w sumie nie pomyślałem o mechaniku youtube
-
[B5 ARJ] Clean Freak V6
Przez ostatni miesiąc walczę ze stukaniem w przednim zawieszeniu.. Wymienione tulejki, przegub, przy okazji małe poprawki przy tłumiku Niestety wymiany części nic nie dały.. Po zrobieniu 30-40km zaczyna coś stukać. Stawiałem na przegub, że się rozgrzewa i smar i bla bla i d*pa Teraz stawiam na dolne wahacze zobaczymy.. Powoli szlak mnie już trafia.. W międzyczasie strzeliło już 20 000 km od zakupu
-
Stukanie w zawieszeniu po rozgrzaniu się auta
Przegub wymieniony tulejki też i d*pa Jak stukało tak stuka mam wrażenie że to może dolne wahacze Zauważyłem, że jak jest chłodniej np w nocy to jest cisza a w ciągu dnia jak temperatura jest wyższa to po 30-40km zaczyna coś stukać Panowie może ma ktoś jakiś pomysł?
-
Stukanie w zawieszeniu po rozgrzaniu się auta
Dokładnie coś co może traci swoje wartości smarowania w sobotę stawiam ją na kanał i chyba zacznę od tego przegubu
-
Stukanie w zawieszeniu po rozgrzaniu się auta
Koledzy pomocy !! Nie mam już cierpliwości.. Sprawa wygląda tak, że od jakiś 2-3 tygodni próbuję zlokalizować stukanie z lewej strony przodu auta. Objawia się po przejechaniu około 30 km i jest na tyle głośne i mocne że trzymając nogę na podpórce odczuwam to. Skręcając kierownicą w lewą stronę jest większy opór niż jak w prawo i kierownica czasem odbije. Na stacji sprawdzili zawieszenie to jedynie tuleje są do wymiany. Reszta podobno ok. Znajomy mechanik wspominał, że może coś z kolumną kierowniczą, krzyżak albo coś? Dziwne bo to objawia się dopiero po 30km. Auto już wcześniej złapie swoją temperaturę ale dopiero po tym dystansie zaczyna stukać. Każda dziura, nierówność czy cokolwiek na drodze i od razu stuka Ma ktoś pomysł co może być przyczyną? A może ktoś się wcześniej z tym spotkał? Próbowałem znaleźć coś na forum ale wszystko sprowadza się głównie do zawieszenia a w tym przypadku wątpię, że codziennie po 30km zawieszenie nagle stwierdza że trzeba stukać
-
Łomża ?
Panowie myślę, że czas coś ruszyć Wiadomo teraz majówka. Każdy gdzieś jakieś swoje plany już ma ale ustalmy datę już teraz żebyśmy byli w stanie poinformować innych i żeby do wszystkich ta wiadomość dotarła Moja propozycja sobota 06.05 lub niedziela 07.05 co do godziny ja jestem w stanie się dopasować ale myślę że wieczorna pora chyba najbardziej wszystkim podpasuje Także czekam na jakąś odpowiedź
-
Spotkania na drodze
Aż mi się miło zrobiło
-
[B5 ARJ] Clean Freak V6
Olej wymieniony, filtry pozmieniane, połamana zaślepka lampki w bagażniku wymieniona, hamulce odpowietrzone, nowe opony letnie założone - na wiosnę już gotowi Fakt fota jeszcze na starych kapciach ale ładnie się prezentuje gdyby nie ten parujący halogen Teraz tylko poluję na mały świecący gadżet do audi ale jak upoluję i zamontuję to się pochwalę
- Łomża ?
- Łomża ?
-
Polecane opony letnie
Panowie coś letniego 205/60 R16 albo 205/55 R16 ?? proponują mi daytona za 215 sztuka albo hankook za 960 kpl
-
Spotkania na drodze
Ustrzelone w niedziele 02.04.2017 w Tykocinie Pozdrawiam właściciela
-
[B5 ARJ] Clean Freak V6
Tylko czekać jak będą Durexy z edycji limitowanej Zenka
-
[B5 ARJ] Clean Freak V6
Przy 2500 obrotów na liczniku jest coś takiego kolego Zawartość dodana 5 minutes later I przy okazji jak się zaczęło cieplej robić to wpadły ledziory do gabażnika I z góry przepraszam za bajzel ale po zimowe gadżety jeszcze się wożą Swoją drogą bez wsparcia by się nie obyło Po matki boskiej pieniężnej szykuje się kilka zakupów do Audi ale o tym z czasem
-
[B5 ARJ] Clean Freak V6
Sprężyna wymieniona już ponad miesiąc temu W kwietniu się szykuje olej, filtr i hamownia do zrobienia A w między czasie kilka problemów z gazem. Czyli przepalające się bezpieczniki. Problem już znaleziony i zlikwidowany - przetarte kable pod zbiorniczkiem wyrównawczym No i powoli rozglądam się za japonkami na lato do Audi. Tylko sprawa jeszcze do przemyślenia czy szukać z alusami czy samych letnich opon
-
Pali się bezpiecznik od LPG
Wyszło szydło z worka okazało się że kable były przetarte pod zbiorniczkiem wyrównawczym także już po problemie
-
Pali się bezpiecznik od LPG
Zauważyłem że jak się robi mokro to zaraz pali bezpiecznik. Możliwe że to przez jakąś cewkę pod zbiornikiem od lpg? Coś takiego wyczytałem w internetach
-
Pali się bezpiecznik od LPG
Witam koledzy! Potrzebuję pomocy, mianowicie w audicy non stop pali się bezpiecznik od gazu (ten przy akumulatorze). Wymieniona została już cewka, zestaw naprawczy reduktora i dalej d*pa Bez paczki bezpieczników nie ma co się z domu ruszać Może ktoś? Coś?