Treść opublikowana przez Mad_Maxs
-
A4 B5 1.8T by Czarek
Wypłukałem dzisiaj pompę i smok : A tak przezentuje się 19 letnia pompa
-
A4 B5 1.8T by Czarek
Ponieważ pomiar wykazał ciśnienie oleju na poziomie 1.25 bar przy wolnych obrotach na gorącym silniku, pompa oleju została wymieniona Płukanka LM, po niej Valvoline SynPower 5w40 i mogę śmiało potwierdzić, że zrobienie płukanki bez demontażu miski to szaleństwo... bo wyglądało to tak: Wymieniona pompa + doczyszczona miska Jak na razie, to zniknęło stukanie napinacza hydraulicznego łańcucha rozrządu, zarówno przy zimnym starcie, jak i po rozgrzaniu, więc ciśnienie na bank wzrosło (nie zmierzyliśmy bo skończyliśmy pracę o 21 i mieliśmy dość Na koniec zdjęcie zastosowanych gadżetów Do tego na alledrogo zakupiłem zegarek pokazujący mi na słupku ciśnienie oleju, ale to jakaś lipa ? Zegar przy wyłączonym zapłonie: Zegar po załączeniu zapłonu Wolne obroty przy rozgrzanym oleju, przed wymianą pompy: Wolne obroty przy rozgrzanym oleju, po wymianie pompy Na koniec najlepsze : Dla tych co spali na angielskim, drugi punkt brzmi: "Wymiana pompy oleju, w silniku cierpiącym na niskie ciśnienie, nie rozwiąże problemu. Pompa oleju nie tworzy ciśnienia, ona tylko zapewnia przepływ oleju" Dwie godziny płakałem razem z mechanikiem
-
[ALL B5] Naprawa panela klimatronika
Koledzy, podpowie ktoś jak wyjąć ten panel??: Wydaje się siedzieć tylko na wcisk, ale wyjąć się go nie da //EDIT już nie trzeba
-
Wymiana amortyzatorów tył w A4 B5
Świetny manual, jak będę robił drugą stronę, postaram się zrobić zdjęcia. Mam jednak pytanie. Ma ktoś może zdjęcia ze składania całości?? chodzi mi o plastikową nakładkę na amortyzator która idzie na teleskop już z założoną sprężyną, i ma takie 4 wypustki, "przytrzymująca" sprężynę. Nie za bardzo wiem jaką to ma pełnić rolę w końcu jest z plastiku, a siły tutaj urywaja głowę Podobnie zastanawiam się co to jest za element nr 14 Ogólnie mógłby ktoś uzupełnić ten rysunek z ETKI numerami części
-
Lusterko lewe fotochromowe - dostępność wkładu
Powiem szczerze, że jak zobaczyłem 90 zł to już chciałem anulować swoje zamówienie zwykłego zamówiłem sobie zwykły asferyczny, ogrzewany za 48 zł. Niebieskie ciekawa opcja, ale wolę białe Na bank bym za wkład nie dał więcej niż 100 zł za 300-500 można oryginał kupić na alledrogo http://allegro.pl/audi-a4-b5-wklad-lusterka-lewe-fotochrom-i6880413174.html
-
Lusterko lewe fotochromowe - dostępność wkładu
I lift, bo w drugim był juz cyfrowy zegarek, a ja mam jeszcze analog
-
Lusterko lewe fotochromowe - dostępność wkładu
1999 rok
-
Lusterko lewe fotochromowe - dostępność wkładu
Witam, czy spotkał się ktoś może z dostępem do wkładu lusterka lewego, ogrzewanego, asferycznego, a co najważniejsze, fotochromowego?? Moje wygląda trochę jak rozlany ekran LCD, ale w żadnej hurtowni, sklepie, ani nawet internecie, nie natknąłem się na choćby ślad po lustrach fotochromowych do B5.
-
Auto raz ściąga w prawo, raz w lewo
Co to znaczy że jest rozbieżne?? Dla mnie to gdzieś jest luz, prawdopodobnie na maglu. Przypominam, że na prostej drodze, auto leci prosto bez trzymanki
-
Auto raz ściąga w prawo, raz w lewo
Witam, jak w temacie, mam taki problem, że czasami podczas jazdy (najczęściej przy jeździe po dziurawej nawierzchni), czuję na kierownicy że ciągnie lekko raz w lewo, raz w prawo. Nie jest to problem ze zbieżnością, bo gdy droga jest ładna, mogę spokojnie puścić kierownicę i auto jedzie prosto. Wspomaganie ogólnie nie chodzi jakoś ciężko, mimo hałasującej podczas kręcenia w miejscu pompy. Nie wyczułem też luzu na maglu. Spotkał się ktoś z czymś takim??
-
Wyje pompa wspomagania
Witam, podepnę się pod temat. Wczoraj wymieniłem pompę wspomagania na zakupioną używkę, ze sprawdzonego źródła. Jest ciszej, ale niestety jak przejadę kilka km, to przy kręceniu np. podczas manewrowania na parkingu, słychać ją przy zwiększaniu obrotów. Wąż nie wygląda na uszkodzony, czyli co, magiel?
-
A4 B5 1.8T by Czarek
Coś mi skrzypiało na dziurach, a w upale nawet i przy skręcaniu kierownicą na postoju.. ciekawe co: Po wymianie, było jakoś mało powietrza z tyłu, ciekawe czemu :
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Potwierdzam, że zwykłym kablem kkl tez można to zrobić, kluczem jest poprawna wersja programu Commander 1.4 (działająca). Warto dodać, że domyślnie program ustawia się na Audi A4/A6 -1997 (extended box coś tam coś tam), a przy moim aucie, trzeba było przestawić na opcję 1999-2002 i dopiero uczyć go kluczyków. Ofcuz w dodawanym nowa pastylka immo w środku
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Ale do zwykłego kkl którą wersję commandera? mam 3.6 ale to chyba tylko zagada z kable 3.6 tak?
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Mam zwykłego kkl od viakena i nie mogę się połączyć z licznikiem
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Kupiłem sobie dodatkowy scyzoryk, nową pastylkę immo, itd. Wszystko ładnie się zaprogramowało, grot docięty, został immo. Czy tym kablem odczytam PIN z licznika i zakoduje nowe immo?? http://allegro.pl/interfejs-vag-commander-k-can-licznik-immo-w24h-i5142706183.html Pacjent: A4 B5 Avant po lifcie z pełnym fisem
-
A4 B5 1.8T by Czarek
Foty zrobię jutro bo auto zostało na firmie czekając na zderzak z malowania w dotyku jest to rurka jakby z kabelkiem w środku, na końcu wygląda na termokurczkę zaciśniętą kombinerkami Według podłączonego kompa, nie mam ESP :/ szkoda, bo przy tej mocy, gwałtowne ruszenie na mokrym jest nie lada wyczynem, mimo kapci 205.. za to miałem okazję zakopać się w błocie i sprawdzić EDS i stwierdzam że działa BTW. czy tylko u mnie ALT GR + A (czyli inaczej mówiąc "ą" ) powoduje zaznaczenia całego napisanego tekstu??
-
A4 B5 1.8T by Czarek
Małe spyphoto: I pytanie co to za kabelek:
-
Zderzak lift do przed lifta tył. Podejdzie?
Witam, podepnę się pod temat. Mam otarcie na zderzaku, naprawiane na koszt sprawcy. Moje audi: Zderzak w ładnym stanie, w kolorze: Będą do siebie pasowały?? Gość nie pamięta jaki dokładnie rocznik był tego audi z którego zdemontował ten zderzak.
-
[ANB] Avant - brak oświetlenia po otwarciu bagażnika
Niestety zamek nie jest rozbieralny, problemem są nity. Mimo wszystko, całość została przepłukana sporą ilością WD40, wydmuchana sprężonym powietrzem, na to Kontakt Spray w sam stycznik, kilka kliknięć nim i znowu psikanie. Po tym wszystkim smar na wszelkie ruchome i ocierające się mechanizmy w zamku, nakładany cienkim śrubokrętem i voila.. Stycznik znowu działa, na razie bez zarzutu Przy okazji zrobiło się porządek z tylną wycieraczką i spryskiwaczem
-
[ANB] Nagłe ubytki płynu chłodniczego
Wymiana węży pomogła na jakiś czas później płyn zaczął znowu uciekać, tym razem przez króciec, a dokładniej, jego uszczelnienie. Jak się później okazało, nie było nawet oringu, tylko silikon, który się podwinął i dlatego puszczało. Na szczęście (także dzięki Twojej sugestii) wiedziałem gdzie szukać
-
A4 B5 1.8T by Czarek
Autko kręci kilometry i w sumie całkiem żwawo mu to szło, gdyby nie apetyt na olej. W tym tygodniu postanowiłem coś z tym zrobić. We wtorek Audi trafiło do Tomka Tomek to mechanik, który zaczął je rozbierać około 11:07 a skończył o 22:37 (czas z monitoringu ). Tomek wymienił metodą ciśnieniową uszczelniacze zaworowe, komplet uszczelek wałków i uszczelniacz pod napinaczem łańcuszka rozrządu (kontrolując jego stan). Na to wszystko poszła uszczelka klawiatury Reitz. Środa odbiór auta, jazda testowa, uzupełnienie stanu oleju do pół bagnetu. Czwartek: przed oddaniem auta Tomkowi, znalazłem wyciek płynu, prawdopodobnie z króćca. Tomek to potwierdził, więc czas na jego wymianę. Podczas demontażu wszystkiego co przeszkadza, znajduję to: 48 zł + komplet oringów i do boju. 2h walki, żeby nie demontować kolektora ssącego, ale udało się Bartkowi (koledze z pracy, ja mu głównie trzymałem latarkę lub podawałem klucze) Gdy już ogarnęliśmy odmę, oni pojechali coś tam popracować w terenie, a ja wziąłem się za króciec wody. Ciekawe czemu ciekło: Nawet oringu nie było, sam silikon. Ponieważ miałem już nowy króciec to wymieniłem go tak czy siak, zakładająć oryginalny oring i uszczelniając malutkim paskiem silikonu wysokotemperaturowego po zewnętrznej. Teraz zostaje kręcić kilometry i testować Zostaje mi jeszcze zmiana pompy wspomagania która dość głośno pracuje i zamka w bagażniku, bo krańcówka się wiesza i nie zawsze zapala światło
-
[ANB] Avant - brak oświetlenia po otwarciu bagażnika
Piny wyglądają jak nowe, zarówno we wtyczce jak i w gniezdzie w zamku :/ próbowałem to rozebrać, ale wygląda jakby było zanitowane na stałe
-
[ANB] Avant - brak oświetlenia po otwarciu bagażnika
Zdemontowałem zamek, jednak nie bardzo da się z niego wymontować mikrostyk. Robił to ktoś czy tylko wymiana na inny sprawny? Jak zewrę na krótko piny we wtyczce, to lampka świeci elegancko. Co ciekawe bo jak zmontowałem go z powrotem, to ładnie zapalała się za każdym razem, gdy dojechałem pod dom, to już nie świeci
-
[ANB] Avant - brak oświetlenia po otwarciu bagażnika
Uwierz szukałem, ale sam dział elektro w B5 ma 101 stron, a szukajka nie bardzo pomogła (może źle sformułowane zapytanie) Czyli rozbiórka plastiku na klapie i sprawdzenie przy samym zamku?