Treść opublikowana przez A4 B6
-
Za wysoka temperatura, Pomocy
Czujnik temperatury
-
Za wysoka temperatura, Pomocy
Dzięki, problem rozwiązany
-
Za wysoka temperatura, Pomocy
Nic nie cieknie. Chyba jest to czujnik temperatury g2 komputer wskazywał 102* a g62 90*, chyba nie powinna być aż taka różnica temperatur?
-
Za wysoka temperatura, Pomocy
Zdjęcie zrobione ok 10 minut po zgaszeniu silnika...
-
Za wysoka temperatura, Pomocy
-
Za wysoka temperatura, Pomocy
Dzisiaj wracając z pracy zauważyłem że wentylatory chodzą na bardzo wysokich obrotach, temperatura była na 90*, jak dojechałem do domu samochód postał chwile na wolnych obrotach to temperatura dochodziła już do 100* wentylatory na maksymalnych obrotach, jak dodałem gazu to po chwili temperatura spadła znowu do 90*. Co może być tego przyczyną? Termostat był wymieniany na behr w lipcu 2017 roku, pompa wody 42 tysiące kilometrów temu (koniec 2016 roku), nie ma żadnych ubytków płynu. W czym jest problem?? Termostat?
-
Wyciek avj pomocy!
okazała się ukruszona obudowa termostatu przy oringu
-
Luzy na kierownicy Pomocy. W czym jest problem?
Witam kolegów. Mam problem w mojej audiczce a4 b6 1.8t z luzami kierownicy... W czym tkwi problem? Następne moje pytanie to jak skręcę maksymalnie w prawo kierownicą i odpuszczę ją to słychać dziwny głośny odgłos (grrrrr) niestety ustało to gdy tylko chciałem nagrać ten dźwięk... Panowie pomocy! Na końcu filmiku luzy na kierownicy .
-
Wyciek avj pomocy!
Jest mokro po samochodem, widać że cieknie z tej zaślepki. Płyn był spuszczony, miejsce odtłuszczone i założona zaślepka z ASO, to nie pomogło więc jeszcze raz rozebrałem i dodatkowo złożyłem na masę uszczelniającą. Po tym zabiegu nie ciekło przez 2 dni ;/ teraz pytanie jak to zrobić, czym to uszczelnić żeby było dobrze
-
Wyciek avj pomocy!
przewody na 100 % dobre tak samo termostat. To jest wina tej zaślepki bo jak zmieniłem na nową to przez 2 dni nie ciekło a kupione ori. Tylko pytanie czym to uszczelnić żeby było dobrze bo już nie mam cierpliwości do tego ;/
-
Wyciek avj pomocy!
Panowie mam audi a4 b6 1.8t silnik avj i cały czas ucieka mi płyn chłodniczy z zaślepki przy termostacie. Kupiłem nowy i wraz cieknie z tego miejsca, jeszcze raz rozebrałem i złożyłem na masę uszczelniającą (taką do misek olejowych) i nadal ubywa płynu. Co robić?
-
Wyciek avj pomocy!
Panowie mam audi a4 b6 1.8t silnik avj i cały czas ucieka mi płyn chłodniczy z zaślepki przy termostacie. Kupiłem nowy i wraz cieknie z tego miejsca, jeszcze raz rozebrałem i złożyłem na masę uszczelniającą (taką do misek olejowych) i nadal ubywa płynu. Co robić?
-
Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY
Cała mam wrażenie że to zaślepka ta przy termostacie co założyłem dopiero oryginał... czym to uszczelnić żeby było dobrze?
-
Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY
Panowie wszystkie przewody posprawdzane, uszczelka chłodnicy oleju wymieniona, zaślepka w bloku przy termostacie wymieniona. Co prawda oleju już nie widać na silniku ale płyn chłodniczy nadal cieknie właśnie z okolic termostatu
-
Co to jest? silnik AVJ
Dziękuję za odpowiedź Zaślepka wymieniona
-
Co to jest? silnik AVJ
To w czerwonych kółeczkach co to jest i do czego służy? To metalowe przy termostacie i plastikowe cięgienko za odmą. Na ostatnim zdjęciu jest mokro, możliwe że to z podstawy filtra oleju? Tam też jest płyn chłodniczy?
-
Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY
- Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY
też już przerabiany temat ;/ tylko zastanawia mnie jak tam ten płyn chłodniczy może uciekać jak on nie wchodzi do bloku tylko przechodzi przez samą chłodniczkę dobrze myślę? Możliwe że jest pęknięta chłodniczka? Płyn nie miesza się z olejem, na wchodzących wężach sucho. Cały silnik jest suchy tylko w tym miejscu łączenia podstawy filtra z blokiem mokro- Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY
Czyli uszczelka ta przy bloku silnika?- Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY
- Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY
Z tyłu głowicy króciec suchy, na skrzyni też sucho więc on raczej jest cały. Mokro jest po prawej stronie odmy (zdj)- Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY
- Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY
Pompę zakładałem nową w zeszłym roku, myślę że to nie jej wina ale będę szukać po weekendzie majowym (choroba). Wstawię też zdjęcia jak to wszystko wygląda- Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY
chłodniczka czy uszczelka?- Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY
Witam! Mam problem z wyciekiem płynu chłodniczego i nie mogę znaleźć miejsca z którego płyn ucieka, nie jest to duży wyciek ( ok 400ml na 3 tygodnie). Chłodnica jest na 100% szczelna, okolice termostatu oraz przewody suche. Po nocy widać kropelki płynu na misce olejowej ale skąd spływają już nie ;/ Ma ktoś jakieś podejrzenie co może być przyczyną? - Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY