Treść opublikowana przez Koozly1
-
Wypalanie DPF w A4 B8
Czyzby mój dpf był bardzo zapchany ? wymienilem na Ori czujnik zresetowałem. Mimo to często się załącza wypalanie.
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Jakie jest kodowanie na usunięcie „termin serwisu” ? Oleju umiem w mmi a w vcds termin przeglądu ?
-
Czujnik ciśnienia oleju
Na ta chwile pomogła wymiana czujnika albo nowego oleju na inna firmę Valvoline 5w30. Zrobiłem już ok 4 tysięcy km. Zrobiłem duża trasę nawet 1500km dbam o dpf aby wypalał się do końca.
-
Niskie ciśnienie oleju na postoju
Na ta chwile pomogła wymiana czujnika albo nowego oleju na inna firmę Valvoline 5w30. Zrobiłem już ok 4 tysięcy km. Zrobiłem duża trasę nawet 1500km dbam o dpf aby wypalał się do końca.
-
Regulacja lampy problem
Zrobiłem lampy, dzięki za pomoc Drugie pytanie, może głupie ale komuś pomoże kiedyś. Żarówki wkładam w jaki sposób żarnikiem: góra dół czy bokiem. Przykładowe zdjęcia l co mi chodzi
-
Regulacja lampy problem
Właśnie tylko poziomuje mi się jedna lampa. Może jednak jakiś silniczek ( kiedyś mialem tak w c6 )padł w jednej czy na pewno te pokrętła są uszkodzone?
-
Regulacja lampy problem
Wiec muszę rozkleic ja i poszukać problemu tak ?
-
Regulacja lampy problem
-
Regulacja lampy problem
Panowie Mam problem z regulacja lampy jednej swieci wysoko. Nie nogę jej ustawić góra dół, gdyż jak kręcę to nic nie rusza się. Prawdopodobnie gwint kręci się w kółko a nic nie zmienia. Jest szansa jakoś to naprawić czy lampa już do wymiany ? Zdjęcie podgladowe
-
Niskie ciśnienie oleju na postoju
Właśnie nie wiem. Mechanik mówił ze trzymał go z 1.5h odpalony coś tam sprawdzał. Stawiam na wymianę oleju w poniedziałek powiem aby sprawdził go lepiej jak na zimnym i rozgrzanym jakie pokazuje.
-
Niskie Ciśnienie Oleju
Jaka cena wymiana całego walka ?
-
Czujnik ciśnienia oleju
-
Niskie ciśnienie oleju na postoju
Kolega sprawdzał jest ok 0.8
-
Niskie ciśnienie oleju na postoju
Mam to samo, wymieniłem czujnik ciśnienia i pojawił się dopiero po 1500km znowu błąd przy rozgrzanym aucie przy 30 stopniach C. Wymieniłem na oryginalny ale używany. Znowu wyskoczył. Dodam jakie spostrzeżenia zauważyłem, ok 350km zaliczyło mi wypalanie dpf ale musiałem szybko zgasić spieszyłem się. A dziś znowu się wypalił ale pozowililem mu z 20min czekałem no i po 40km ciągłej jazdy zapaliła się kontrolka. Mam olej castrol 5w3 i właśnie zamówiłem nowy Valvolaine co kolega z filtrami akurat zbliża się 10 tys. Nie mam siły na ta wadę na razie próbowałem czujnika i spróbuje z olejem. Możliwe ze znowu używany uszkodził się czujnik ? Zdjęcie 1 z PL ze starym czujnikiem zdjęcie 2 EN po wymianie na używany (1500km) zrobione na nim.
-
Czujnik ciśnienia oleju
Zapytaniem i jak ktoś sobie poradził ten problem w lifcie ? Mam to samo czujnik wymieniony na nowy i błąd wrócił. Szukam tanich rozwiązań, słyszałem o wymiennie oleju na inna firmę. Aktualnie jest castrol 5w30 ll ale planuje wlać teraz przy 10 tys Valvolain
-
Wymiana świateł dziennych na LED w zwykłych przednich lampach w Audi A4 B8
Panowie wymieniłem żarówki drogowe i mijania. Mam problem jedna strona swieci mocniej a druga ok. Może jakiś błąd popełniłem ? Przy odkręcania lampy przez przypadek pokręciłem nie tymi śrubami ( czyli od poziomowania ). Może tez włożyłem złe żarówki led góra dół a powinno być na boki ? Aktualnie mam led góra dół włożony i tutaj prawa swieci tak ok nie za mocno się światło rozkłada a druga lewa mocno swieci. Może powinen jakoś je ustawić ? A i w lewej lampie raz mi się przepaliła zmieniłem szybko i czasami wariuje błąd jakby gasła mi się wydaje ze jakiś problem ze stykami tutaj pojawia się tylko mijania. Może słabe żarówki sprzedawca te zaproponował a chciałem klasyczne co wszyscy zamawiają na forum. Dodał ze te maja canbusa lepszego najwidoczniej chyba się mylił ? allegro.pl ALLEGRO.PL Tak to wyglada na foto
-
Wypalanie DPF w A4 B8
Wyczyściłem ten przewód. Ale co jakiś czas się zapala błąd check. Możliwe ze to wina nowego czujnika zamiennika. Czytając dużo o tym pisało ze niektórym błąd wyskakiwał. Na vcds błąd to 12002 szukac drugiego może używanego ?
-
Wypalanie DPF w A4 B8
Dzięki spróbuje to jako samouk ogarnąć. A czy to normalne jest w audi, tam są dwa wężyki jeden idzie taki długi na sam dół a drugi jest krótszy nigdzie nie zamontowany. To normalne czy coś nie tak jest z moim autem w tej kwesti ps zdjęcie poglądowe ??
-
Wypalanie DPF w A4 B8
Na dole jest możliwość jego zdemontowania tak ? Ok podumam jak to zrobić dzięki
-
Wypalanie DPF w A4 B8
Nie m różnicy jak poprzednio miałem nr części z koncowka C a teraz założyłem B ?
-
Wypalanie DPF w A4 B8
Ciezko było wydłubać możliwe ze coś zostało. A jakbym go przeciął o 5 cm ominął te zapchanie k na nowo zaplotły coś da ?
-
Wypalanie DPF w A4 B8
Panowie wymieniając czujnik ciśnienia spalin dpf trochę ułamał mi się stary czujnik i mam podejrzenie ze trochę tego plastiku zostało w wężyku. Wsadziłem nowy zresetowałem i aktywowałem nowy. Zrobiłem 200km na razie jest ok. Pytanko czy będą jakies problemy jeśli zostało coś w środku i jest mniejsza dziurka do tych spalin niż powinna być normalna ? Na razie mocy nie straciłem a jesCze nie zauważyłem wypalania dpf. Wcześniej wypalał mi się dpf co 30jm jak wyżej podesłałem sceeena.
-
Wypalanie DPF w A4 B8
Masz kolego może numer części defo czujnika ? Nie jestem pewien czy będzie pasował bo coś tam znalazłem ale zamienił tez może być ?
-
Wypalanie DPF w A4 B8
Moze ten czujnik odkręcić i jakoś go czymś wyczyścić ?
-
Wypalanie DPF w A4 B8
Dodam ze żadnych błędów nie mam ze jest uszkodzony ten czujnik. Widziałem na filmiku z wymiana a może tak jakby go zresetował i zakodował na nowo przez vcds ? Poprawi jego działanie ? Co do dpf dziwnie się on zachowuje zauważyłem z tym wypalaniem. Pare razy zapalił mi się dpf ale zniknął w czasie jazdy i wypalaniu w drodze. Zmierzyć zawartość w czasie rozgrzanym silniku? jednym błędem to jest czujnik chyba oleju wariuje mi kontrolka ale olej mam. Ah ta elektronika w tych b8 ?