Skocz do zawartości

zwonko

Pasjonat
  • Postów

    676
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez zwonko

  1. MAF wygląda OK. Zobacz jak będzie wyglądała grupa 032 po jeździe dłuższy czas bez kasowania błędów (zerowania). Min. 50km. 

     

    W dniu 30.11.2020 o 08:26, troleslaw napisał:

    Drugi log dynamiczny na 4 biegu, ok 28 sekundy wrzuciłem 5 i się czasy wtrysków zrobiły średnie 28ms. Ten log robiłem wcześniej niż ten powyżej.

    http://vaglogi.pl/log-003_032_033_9UT66Y.html

    Powiedz mi po czym wnosić bo tam w logu nie ma mierzonych czasów wtrysku?

    Na oko czasy faktycznie wyglądają wysoko (pierwszy log), ale chyba nie pętli, sprawdź dokładniej. Ja może gdzieś przy okazji popatrze na logi innych ALT. zresztą sam też możesz po kodach części i komponentu. 

    Moim zdaniem to nie pompa, bo by leciały korekty na łeb na szyje, tak zazwyczaj jest jak nie ma ciśnienia. Pompę musiałbyś raczej spr u mechanika, podczas jazdy oczywiście, bo na wolnych to nic nie da.

  2. Ehh... to guzik prawda że są na tyle liczone. Znaczy ok są ale to nie znaczy że tyle wytrzyma. Może wytrzymać, może mniej. Katalizatory te 160tys to wytrzymują w jednostka uturbionych bo tam dostanie się troche oleju plus jeździ to na bogato. W Twoim onda szerokopasmowa pilnowała mieszanki i o ile ktoś jeździł sprawnym autem przeżyje znacznie więcej niż 160tys. Nie szukaj dziury w całym. Jakby kat był zatakny to byś nie mia za grosz mocy i miałbyś za pewne błąd. Dwa nie spotkałęm się z czymś takim że jak MAF jest zatkany komputer będzie lał więcej. Komputer nie mierzy przyspieszenia czyli przyrostu prędości. Tylko na tej podstawie mógłby okreslić że jest zatkany. W celu określenia sprawności katalizatora ma sondę i tyle.

    .

    Nie analizowałem dokładnie postów może potem zdąże, ale zrób co napisał @przem8 . W poprzednich logach MAF był ok, czasy długie a mieszanka niby ok. Teraz MAF jest nie ok, mieszanka ok, czasy ok. 

    2 godziny temu, troleslaw napisał:

    edit: może było tak, że wartości na lambdzie w 33 grupie były dodatnie czyli mieszanka uboga, jak czas wtrysków wydłużył się do 20ms przy 85g/s to komputer ograniczył prze lambde czasy wtrysków żeby nie uszkodzić wtryskiwaczy - a powodem było większe ciśnienie spalin przez katalizator zapchany? nie wiem czy głupoty nie napisałem

    Komputer nie ma w "myśleniu" "uszkodzenia wtryskiwaczy". Nie ma procedur na to. Komputer dąży do dobrej mieszanki. Ta bierze się z tzw. map zaprogramowanych w komputerze. Komputer na podstawie MAF i RPM dobiera dawkę. A jak sonda po wylocie tej dawki powie mu że coś jest jednak nie tak z tym dobranym na podstawie MAF i RPM to wtedy koryguje. Ot co. Czas wtrysku jest owszem jakiś tam maksymalny którego wtryski nie puszczą ale oznacza to ni mniej ni więcej że bedą lać cały czas.

     

     

    NA SAM KONIEC PROŚBA/UWAGA! Jak robisz logi zmieniaj nazwę pliku CSV w vag-com/vcds, jeszcze przed start. Bo takto zapisują się jeden pod drugim. Jak dopiszesz literke cyferkę znaczek będą to osobne logi. Łatwiej wtedy ogarnąć.

  3. A jeśli możesz odpowiedz mi jeszcze na takie konkretniejsze pytania
    1) przy jakich obrotach taka turbina AFN/AWX powinna otrzymać zadane doładowanie, zakładamy start od 1500RPM na 3cim biegu
    2)czy te korekty na wtryskach są znośne?
    3)czy dawka jest dobrze ustawiona bo oczywiście była robiona na oko, dopiero później dałem gosciom laptopa z VAGiem żeby zrobili to dobrze.
    4)czy wskazania przepływki są ok, pewnie ma na to wpływ EGR... przepływka jest używana :/ moim zdaniem jest w miarę OK.
    5)czemu MAF chce cały czas taką samą ilość powietrza, nie powinno być tak że na wolnych chce mniej?
    6) czy dawka paliwa w mapie zapodana nie jest za duża?

     

    Z tymi specjalistami że wiedzą lepiej to raczej włąśnie problem jest że nie wiedzą :P założyli że golfy były 90KM nie sprawdzając silnika, ej choćby w dowodzie można było sprawdzić już by to coś powiedziało. Pomijam, że kazali kupić stałą geometrię czym dołożyli sobie tylko roboty i problemów. Moim zdaniem każdy normalny kazałby kupić to co jest "na stanie". Pomijając to że choćby mapa może być kiepska i tym się bronili, że "nie wiadomo co tam jest porobione" i lepiej wrócić do czegoś normalnego...

    Kurde widzę, że przegapiłem loga 008...

  4. Dodaje logi po zmianie MAF:

    DYNAMICZNE:

    http://vaglogi.pl/log-001_004_5N1UA.htm
    http://vaglogi.pl/log-003_011_WF3y8.html
    http://vaglogi.pl/log-003_B5O75fc.html
    http://vaglogi.pl/log-011_JgS9n.html 
    http://vaglogi.pl/log-011_bhcU4A0.html

    STATYCZNE:

     
    BS:
     
    JAKIEŚ INNE (np. podczas jazdy)
     
    Zrezygnowalem z BS 011, ze względu na to że nie wiem jak zareaguje sterowanie zmienną geometrią której nie ma...
     
    W dynamicznym są dwa logi 011, w tłumiku jest coś zrobione, nie wiem strumiennica czy coś... po wciśnięciu magicznego pstryczka golf ma inny głos. Mówił o tym właściciel, nazwał to chyba przelotem.
     
    Oprócz tego dowiedzieliśmy się od właściela, że był tam 110KM silnik i wtryski są orginalne, pompa orginalna, EGR zaślepiony, turbo wrzucone od AWX, zrobiony soft. Wg poprzedniego właściciela (jest mechanikiem), turbo musi być ze zmienną bo jest zupełnie inne sterowanie. Mało tego seryjna turbo od AFN będzie przeładowywać na tej mapie, więc trzeba turbo od AWX. 
     
    @kamil-vag popatrz proszę na te logi czy coś oprócz turbo jest nie tak. Prawdopodobnie podjedziemy na czasie to jeszcze jednego mechanika co trochę wie o 1.9TDI ale aktualnie golf ma zmieniane tablice więc musi to poczekać. Umówimy się żeby się przejechał i stwierdził czy coś jeszcze nie tak. Generalnie coś stuka przy gwałtowniejszym ruszaniu, pewnie wybita poducha, plus moze coś zostało źle zrobione z przeróbką wydechu pod inne turbo.

     

  5. Hmmm, popraw mnie znowu, ale w takim razie, dla obecnej turbiny, dla obecnego "stanu" wszystkiego to nawet lepiej? Mniej paliwa, gorzej się rozpędza, łatwiej ją zatrzymać...

    W którym miejscu widać że jest cięta dawka? Chce określić jak dużo % jest obcięta

     

    EDIT: OK, rozumiem że jest to w grupie 008. Ale obcięcie nie wygląda na duże i dzieje się w momencie obcięcia turbiny.... 

  6. Wlaśnie nie wiem co mechaniki narobili... w kompie jest błąd tylko od przepływki.

    W logach jakby N75 działał... W starych turbinach było sterowanie ciśnieniem w nowszych (ze zmienną) podciśnienie. Nie wiem do końca czy w obu był N75...

    Od około 16:50

     

    Jest jeszcze pytanie o przepływkę... jest uszkodzona bo robiłem test z diodą i blędu nie było. Czy będzie ona miałą wpływ na działanie turbiny?

  7. Niestety nie zaglądałem do podszybia żeby obejrzeć sterownik. W vag com pokazuje 

    028 906 021 GH 1.9l R4 EDC G10SG 1425.

    Z tym wrzuceniem z innego autka to nie siedzi mi tylko wlepka w bagażniku, oto ona:

    Vin ze screenu siedzi z innymi. Nie wydaje mi się żeby komuś chciało się aż tak podrabiać nalepkę...

     

    119604727_1324616437745119_5470399725415053452_n.jpg

  8. Historia długa, ale w skrócie kuzyn kupił Golfa IV 1.9TDi, od mechanika, któremu golf się podobno znudził, zrobionego na 150KM. Autko bardzo żwawe, wiadomo że były większe wtryski, turbo zmienione i soft zrobiony. Nie jeździł długo, miesiąc może dwa i niedługo po zmianie oleju silnik się rozbiegł. Po zdarzeniu autko trafiło do mechaników. Kupiony silnik od 1Z bo stwierdzili że w golfie były tylko 1Z 90KM. Turbina też kupiona ze stałą geometrią. Mechanicy stwierdzili "ktoś miał wyobraźnie bo tu było turbo ze zmienną geometrią a w tych golfach tego nie było". Narzekanie że musieli ciąć kable, czy rury, odłączyć zmienną geometrię (nie zmieniali nic w sofcie więc nie wiem jak to zrobili do dziś) przerabiać rury do turbo..

    No i zaczeło się moje szukanie... po wlepce w bagażniku był tan AFN 110KM, google też mówi że takie były w golfach. Nie znalazłem oznaczenia starego silnika na silniku. Po sterowniku (wg VAG-COM) jest to AFN. Przy zmianie silnika zostały wtryski z silnika 90KM. Autko jeździło chwilkę dla sprawdzenia, dla bezpieczeństwa, potem zmiana rozrządu i wtrysków na te ze 150KM. I teraz oczywiście autko przyspiesza w miarę ale nie tak źwawo jak kiedyś. Zrobiłem logi, nawet z KPOWER. Niby pokazuje140KM. Tylko że wykres nierówny, zresztą tak samo wykres turbo nierówny.

    I teraz kwint esencja... moim zdaniem winna jest stała geometria... Zakładając, że do 150KM było tylko podniesione ciśnienie na turbo (co widać w logach) i zmienione wtryski to zmienna geometria dawał lepszy start i utrzymywała ciśnienie w turbo w ryzach. Teraz niestety turbo jest zbijane bo komp nie ma jak nim wysterować, co wyraźnie też czuć podczas jazdy (szarpnięcia). Na małych wtryskach turbo było zbijane ale nie tak ostro więc nie było szarpnięć podczas jazdy. Oczywiście pokazał wykresy mechanikom to zrzucają że to nie turbo.

    Wrzucam parę wykresów, może ktoś coś powie :) w razie czego mam gdzieś logi mogę wrzucić

    duze wtryski.PNG

    małe wtryski.PNG

    wykres.PNG

  9. W dniu 5.10.2020 o 07:56, Krzychu1981 napisał:

    co do logów to co można powiedzieć na ich podstawie?

    nic wiele. Po pierwsze zrób ludziom przysługe i wrzuć na jakąś strone z logami. A po drugie jak mówisz o tych objawach to warto zrobić statyczny z przełączenia paliw z korektami STFT. Prawdopodbnie grupa 006 albo 008. Proste testy typu pojeżdzić na Pb 50km z zakreconym wielozaworem na butli, gaszenie na PB (powiedzmy ostatnie 5km jechać na pb) mile widziane.

  10. Co chcesz wiedzieć z tych logów?

    autko po sofcie prawdpodobnie i wygląda na sprawne. No może stuka delikatnie za bardzo, stare Pb, układ zapłonowy słaby. No chyba że dynamiczne na LPG to inna bajka.

    Jeśli chodzi o statyczne to robi się z przełączaniem paliw, znacząc przełączenie przyciskiem MARK.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...