Treść opublikowana przez kamilch-1984
-
Czy da sie zamknąć klape z pilota i jak
Miałem przyjemność montować w swojej cały zestaw klapy elektrycznej ale tylko dodatkowy moduł umożliwi otwieranie i zamykanie z pilota oraz zamykanie przyciskiem w drzwiach kierowcy.
-
Otwieranie/Zamykanie sygnał dźwiękowy
Najpierw zrobiłem te kodowanie, które uruchomiło tą opcję. Miałem jeden sygnał podczas zamykania : [46 - Cent. Wygoda.] [Kodowanie - 07] -> Pomocnik długiego kodowania -> Bajt 1 Bit 2 - Zaznacz pole lub zmień (Bit 2 Ustaw na 1) Później dopiero moduł komfortu 46 do wartości w kanale 63 (miałem 40) dodałem +4 i zmieniłem na 44. Dzięki temu uzyskałem podwójny bip podczas zamykana.
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Buuuu A miałem cichą malutką nadzieję
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Bin85 a jaki jest komunikat o błędzie przy oświetleniu tablicy rejestracyjnej ? Przed wymianą modułu komfortu, zmieniłem oświetlenie na ledowe ale wtedy problemu nie miałem. . Może po zmianie .... hmm
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
W sumie też rozwiązanie ale chyba w ostateczności Jakiś powód musi być . Znalazłem magika, który mówi że się podejmie tego za 200 zł.l Żeby czasami nie naprawił by mi tego tym sposobem
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Bin85 co sądzisz o tym wpisie? Znalazłem u nas na forum. Jest tu coś wspominane o wyłączeniu błędu żarówki . Tylko nie wiem o co tu chodzi. Może Ty coś rozkminisz. 10. Dim LED miga na sygnał skrętu dla amerykańskich samochodów Zamiast pełnego mrugnięcia, jest inny mod, który jest dostępny w Europie. Zamiast migania jest przyciemniona dioda LED. Począwszy od ustawień fabrycznych: Central Electronics 09 Kodowanie 07 Pomocnik Long Code Bajt 02 - Sprawdź bit 6 (znacznik boczny jako DRL) Jeśli już wyeliminowałeś migotanie, musisz przejść do Byte 03 i cofnąć modyfikację. Wyłącz komunikat o błędzie żarówki z zainstalowanymi diodami LED 11. Wyłącz "Światła są włączone" Ostrzeżenie [09 - Cent. Wybierz.] [Kodowanie - 07] -> Pomocnik długiego kodowania -> Bajt 5 Bit 3 - Ustaw na 0, aby wyłączyć ostrzeżenie "światła są włączone" po otwarciu drzwi. 12. Wyłącz komunikaty ostrzegawcze NAV i telefon podczas wprowadzania danych z prędkością
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Dobra... czy może ktoś mi powiedzieć jaka wtyka odpowiada za tylne światła? Najlepiej z opisem. Chodzi o to ze dzisiaj kończyłem montaż elektrycznej klapy bagażnika. Sprawdzałem podłączenie przewodów... Po zakończeniu robót okazało się ze już tylko jeden błąd lewego światła został?
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Witam. Przejrzałem link, który mi wysłałeś i nie wiem szczerze co mogłoby zrobić korzystać z tych porad. Jedynie tylko zmieniać wartości w kanałach. Po za tym tak koleś ma jeszcze problem ze zbyt szybkim miganiem kierunkowskazów na desce rozdzielczej. Ja już wymiękam. . Sprawdziłem nawet bezpieczniki a błędu dalej nie rozumiem i nie wiem skąd się wziął. Dołujące jest te powiadomienie z tym piszczącym sygnałem co każdy rozruch samochodu :/
-
Montaż elektrycznej klapy bagażnika
Witam. Czy może ktoś mi dokładnie opisać,zanaczyć na zdjęciach miejsca które treba zaznaczyć podcas kodowania kalpy bagażnika w audi ?Wiem jest post z tym tematem i właśnie po motażu wszystkich części i kabelków zostało mi kodowanie na którym poległem :/ Jedynym roziązaniem było odkręcenie silniczków i przyjąć porażkę na klatę :/ KODOWANIE VCDS : 19 GATEWAY --->Installation list---> 5D---> save coding Zrobiłem i zaznaczyłem 6D -elektryczną klapę. Ale komfort 46 i "bit 5 zmiana 0 na 1 " było dla mnie nie zrozumiałe patrząc na zdjęcie w poście :/ Ktoś coś ? JUŻ ROZWIĄZAŁEM SPRAWĘ KODOWANIA. JEŻELI CHODZI O PRZYCISK W DRZWIACH kierowcy,też musiałem inaczej podłączyć.
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Wszystkie na 100% sprawdzałem to jeszcze wczoraj drugi raz. Nie wiem czy może to być problemem ale dwóch kanałów przepisać nie mogłem 65 i 95... na starym module były tam wartości: -kanał 65,wartość 63, -kanał 95, wartość 3 Myślisz że to jest tym powodem ?
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Kurcze to ja już nie mam pomysłu na to. Dzięki za poświęcony czas. A może masz jakiś pomysł jeszcze ?
-
Otwieranie/Zamykanie sygnał dźwiękowy
Tak wpisuje w kanale 63 . Wartość jaką tam mam to 40 a największą liczbę jaką mogę dodać to 64 . Po wpisaniu większej wartości niż 105 nie podświetla mi się już przycisk "test" Na zdjeciu są wartości jakie mogę dodać do wartości startowej 40
-
Otwieranie/Zamykanie sygnał dźwiękowy
Dziwne bo nie mogę wpisać większej wartości niż 105 w kanale 63
-
Otwieranie/Zamykanie sygnał dźwiękowy
Sprawdziłem jeszcze czy mam alarm w sposób opisany na forum "Ewentualnie zamknij auto z pilota, poczekaj z 30 sekund, otwórz auto kluczykiem i zostaw otwarte drzwi. Alarm po 20s powinien się włączyć" O faktycznie tak jest. Po za tym mam przycisk w drzwiach kierowcy do częściowego wyłączenia alarmu. Więc na stówe jest ? Tzn ze w kanale 63 (zdjęcie powyżej) mam wartość 40 i mam dodać do tej wartości 1024 ?
-
Otwieranie/Zamykanie sygnał dźwiękowy
No właśnie alarm jest sprawny. Trzy tygodnie temu podnosiłem lewarkiem przód samochodu, bo chciałem wyciągnąć nadkole. Po kilku machnięciach włączył się alarm. To chyba dobry znak ?
-
Otwieranie/Zamykanie sygnał dźwiękowy
U mnie wyskakuje komunikat a żebym dodał do wartości 4.Tylko ze nic się nie dzieję .
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Dzięki kolego. Mam jeszcze dzisiejszy wolny dzień więc jeszcze przy niej po grzebie
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Jest mi ktoś wstanie podać wartości ze swojej audiczki z kanału 234 i 235? Spróbuję zmienić i zobaczymy co z tego wyniknie.
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
W błędach, które wyżej wstawiłem są liczby takie jak 3545 i 3544 . Przejrzałem kanały z filmiku i te wartości przypisane są do kanału 235-3545 i kanał 234-3544 . Czy to można powiązać ze sobą taki sposób ?
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Zapewne chodzi o światło stopu na klapie. Jakiś pomysł drugie zdjęcie przedstawia moment po naciśnięciu pedału hamulca
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Radość trwała do tego momentu. Posadziłem teścia za kierownicą, bo chciałem sprawdzić czy mam wszystkie światła I po naciśnięciu pedału hamulca znowu usłyszałem biiiiip i kokunikat .brak żarówki i o to błędy. Sprawdziłem znowu wszytkie wartości, oczywiście się zgadzają tylko w kanale 65 i 95 nie mogę wpisać liczb. Co teraz ?
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Bin85 ??????? Wiesz co to znaczy ? Udało się !!!! Dzisiaj na spokojnie usiadłem bez ciśnienia że mam urodziny Wpisałem przede wszystkim drugi kod nie pierwszy. Nagrałem filmik z wartościami od 0-255 ☺ Przepisałem wciskając Test end Save i bangla wszystko tak jak trzeba Serdeczne dzięki kolego tak myślę zatrzymać sobie ten filmik i przede wszystkim nie sprzedawać modułu
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Arti_P tak zamierzam zrobić mam też schemat instalacji, którą dostałem przy kupnie całej wiązki Jedną wiązkę mam jakby co do sprzedania Ale czekam na pogodę, która ma być juz w ten weekend Sądzę że z kodowaniem dałem ciała. Nie z bardzo rozumiem kwestii bit 5 zmiana z 0 na 1 opisane w poście. Nie wiem jak mam to zrobić. Drugie zdjęcie przedstawia moje kodowanie.
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Arti_p zgadza się włożyłem kasę w cały zestaw części bez elektryki ale z wtykami. Wiązkę Kupywałem oddzielnie za ponad 500 zł. Do tego moduł komfortu zdjęcie CP. Teraz walka z kierunkami no i klapą. Przydała by się koleżanka pomoc żeby to ogarnąć. Wczoraj w dzień swoich urodzin od godziny 8 do 17 - stej walczyłem właśnie z elektryczną klapą. Wszytkie części zamontowałem, instalację przeprowadziłem wszytko ładnie pięknie ale działać nie chciało Tak zmarzłem bo zaczął padać deszcz... Że musiałem odpuścić. Z tego powodu że nie chciałem na siłę zamykać klapy. Od kręciłem silniczki klapy i muszę wrócić do tematu.
-
Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika
Kabel diagnostyczny kupowałem u Polskiego dystrybutora Ross Tech. Więc nie powinno być z nim problemu żadnego. Mi w Aso powiedzieli podobnie i podobnie zrobili . Przy tym grzebaniu przynajmniej jednego błędu się pozbyłem. Miałem zaznaczoną opcję szyberdachu, czego w wyposażeniu nie mam. Ale po za tym ze światłami dalej d*pa. Spróbuję jeszcze raz na spokojnie wszystko zrobić ale sądzę że przez komunikat nie uda się tego ogarnąć. Może faktycznie innym vcds-em spróbować.