Treść opublikowana przez kamilch-1984
-
Zmiana 3G Basic na 3g+
Funkcjonalność jest ta sama? Skoro jest mniej przycisków,na sama myśl przychodzi to pytanie.
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
MCE-Moduł CENTRLANEJ ELEKTRYKI 09 obsługujące PAKIET oświetlenia w przestrzeni nóg. Wiadomość z pierwszej strony postu.
-
Webasto Thermo Top
Każdy montuje to co chcę,pod własne potrzeby. Nie sądzisz? A tak appropo przydały by się jakieś podziękowania A nie udawanie "bystrego". Proszę bardzo Panie gruzin519 .
-
Zmiana 3G Basic na 3g+
Czy wymiana panelu sterowania jest konieczna ? Z mmi 3G Basic na mmi 3G +sim?
-
Zmiana MMI Basic na MMI Hight kolor
Jest do sprzedania mmi 3g plus z sim i chciałem się dopytać czy zmiana z mmi 3g basic jest możliwa? No i czy panel sterowania mmi zostaje mój czy konieczna jest wymiana.
-
Turbina z CGLC 177km do CAGB CAGA czy pasuje p&p
Panowie będę musiał dostarczyć restryktor oleju do turbiny cglc,którą to będę wciskał do swojej audiczki. Czy może ktoś mi powiedzieć jaki idzie restryktor?
-
Klimatronik błąd 01206 czego się on dotyczy?? jak usunąć?
Będę musiał wypróbować ten sposób,bo i u mnie wyskoczył. Fakt faktem odłączałem akumulator dwa razy.Przedtem tego błędu nie miałem .
-
Awaria klapy elektrycznej
Wrclaguna proszę Cię o pomoc. Co sądzisz o tym błędzie ? Adres 46: Moduł komfortu (J393) Plik etykiet: 8K0-907-064-46.clb Oznaczenie elementu SW: 8K0 907 064 AQ HW: 8K0 907 064 AQ Komponent: BCM2 1.1 H71 0134 Weryfikacja: 00002001 Numer seryjny: 0108876871 Kodowanie: 013E0E2020B934C0033002 Kod serwisu: WSC 12345 123 28888 VCID: 7F0C3B60EEFD7DB990-802A Podsystem 1 - Oznaczenie elementu: 8K0 951 177 Komponent: DWA-Sensor H02 0040 Podsystem 2 - Oznaczenie elementu: 1K0 951 605 C Komponent: LIN BACKUP HO H05 1501 Znaleziono 1 błąd: 02201 - Układ domykania pokrywy bagażnika; położenie odblokowanie (F332) 008 - Niezrozumiały sygnał Ramka zamrożona: Stan błędu: 01101000 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 2 Wew.licznik błędów: 139 Przebieg: 199698 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2018.12.02 Czas: 12:53:18
-
Webasto Thermo Top
Siema. Webasto kupiłem przez internet (allegro) od pewnego Pana,który pomógł mi w wyborze jak również,w kwestii wiedzy na ten temat. Wiem,że "speców" jest w cholerę w necie ale ten wydawała się najrozsądniejszy. I się nie myliłem. Jeden kolega z forum nie posłuchał moich rad,podejrzewam że tego Pana też i kupił od kogoś innego webasto thermo top C (o wiele większy od thermo top evo 4) ,o połowę taniej i teraz bawi się z dorabianie rurek itd . Wracając do tematu mogę podać Ci nr do tego Pana. Po rozmawiaj,popytaj... Ja oczywiście podzielę się swoją świeżą wiedzą na ten temat.
-
Awaria klapy elektrycznej
Dzisiaj w końcu miałem trochę czasu na kabelkologie...? Zauważyłem brak oświetlenia w przycisku do zamykania klapy bagażnika. Więc zdjąłem wszystkie plastiki pod którymi szły przewody. Odwinąłem czarną taśmę materiałową (zaczynając od przycisku klapy) z przewodów i mym oczom ?okazały się przetarte dwa kabelki idące od przycisku klapy do sterownika (silnika klapy) i jeden przerwany od iluminacji przycisku na klapie bagażnika. Miejsce w którym nastąpiło przetarcie to prawy zawias. Może za szybko na otwieranie szampana ? Pytanie czy problem z zamykaniem ,mogła leżeć po stronie tych dwóch przetartych przewodów ?
-
Polecany mechanik/warsztat
Dobrze kolego,że zwróciłeś uwagę. Skopiowałem nie ten link w pośpiechu ? W tym warsztacie na Bemowie http://www.greenpointauto.pl mogę załatwić upusty. Przepraszam za pomyłkę:)
-
Polecany mechanik/warsztat
Jedyny problem to taki,że właściciel może zamknąć ten warsztat,bo trochę ma mało ludziska przyjeżdża. Więc jak będziemy korzystać,to będziemy mieli gdzie działać ? http://www.samoobslugowy.waw.plDla klubowiczów małe upusty:) Zawsze coś w kieszeni zostanie;)
-
Polecany mechanik/warsztat
Warsztat na godziny i samemu robić:) Jeżeli z klubu mogę taniej załatwić na Bemowie:)
-
Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist w Audi A4 B8 2008-2012
Czy wiązki drzwi,przód 8K0 971 029 E , 8K0 971 030 E, Są pod asystenta pasa ruchu? Może ktoś to sprawdzić.
-
Wypełnienie wnęki pod koło dojazdowe w Audi A4 B8
Sądzę czy też podejrzewam,że ten haczyk może służyć do ściągania dekielków z felg. Niektóre mają właśnie takie małe otwory. Ale to tylko moje zdanie ?
-
Wypełnienie wnęki pod koło dojazdowe w Audi A4 B8
- Awaria klapy elektrycznej
Sprawdzę instalację w takim razie po kolei. Ale ja ją kładłem i jestem pewien,że z nią będzie ok. Czy na pewno można wykluczyć lewy siłownik czy moduł komfortu? tak na marginesie,jakie trzeba spełniać warunki,żeby zrobić test wykonawczy elektrycznej klapy? Bo za cholerę nie mogę uruchomić.- Awaria klapy elektrycznej
Czyli od lewego siłownika do modułu komfortu? Można sprawdzić przede wszystkim przewód,który odpowiada za zamykanie klapy? Ma to sens,czy wszystkie sprawdzić miernikiem?- Awaria klapy elektrycznej
Sprawdziłem przy pierwszej takiej sytuacji. Tylko mam założone 30 A,a z tego co pamiętam w modzie pisałeś o 40 A. Co dziwne gdy zamknę klapę ręcznie,powoli opuszczając... I ponownie otworzę w jakikolwiek sposób,zadziała kilka razy i znowu d*pa.- Awaria klapy elektrycznej
Potrzebuję pomocy w dokładnej diagnozie awarii elektrycznej klapy bagażnika. Mianowicie już dwa razy po otwarciu elektrycznej klapy bagażnika,nie mogłem jej zamknąć w żaden innym sposób niż fizycznie ? Po przeprowadzeniu skanowania wyskoczyły mi taki błędy i zastanawiam się czy jest to wina sterownika zintegrowanego z lewym siłownikiem czy może moduł komfortu? Adres 19: CAN Gateway (J533) Plik etykiet: AKP\8T0-907-468.clb Oznaczenie elementu SW: 8T0 907 468 AD HW: 8T0 907 468 K Komponent: GW-BEM 4CAN-M H09 0117 Weryfikacja: EC000056 Numer seryjny: 5600E112060250 Kodowanie: 00CF07 Kod serwisu: WSC 06325 000 00000 VCID: 0304B79082151959F4-8056 Podsystem 1 - Oznaczenie elementu SW: 8X0 915 181 HW: 8X0 915 181 Komponent: J367-BDM H07 0140 Numer seryjny: 00000000005650596327 Podsystem 2 - Oznaczenie elementu SW: 8K0 959 663 HW: 8K0 959 663 Komponent: J532_DCDCStab H17 0042 Numer seryjny: 11049000037011200181 Znaleziono 1 błąd: 00317 - Sterownik tylnej klapy bagażnika (J605) 004 - Brak sygnału / brak komunikacji - Sporadyczny Ramka zamrożona: Stan błędu: 00100100 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 171 Przebieg: 199128 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2018.11.04 Czas: 15:45:53 Ramka zamrożona: Bity binarnie: 10000 Napięcie: 12.30 V Zliczanie: 7 Bity binarnie: 10010 Czas: 1.90 s ------------------------------------------------------------------------------- Adres 46: Moduł komfortu (J393) Plik etykiet: 8K0-907-064-46.clb Oznaczenie elementu SW: 8K0 907 064 AQ HW: 8K0 907 064 AQ Komponent: BCM2 1.1 H71 0134 Weryfikacja: 00002001 Numer seryjny: 0108876871 Kodowanie: 013E0E2020B934C0033002 Kod serwisu: WSC 12345 123 28888 VCID: 7F0C3B60EEFD7DB990-802A Podsystem 1 - Oznaczenie elementu: 8K0 951 177 Komponent: DWA-Sensor H02 0040 Podsystem 2 - Oznaczenie elementu: 1K0 951 605 C Komponent: LIN BACKUP HO H05 1501 2 - ilość znalezionych błędów. Oto one: 02201 - Układ domykania pokrywy bagażnika; położenie odblokowanie (F332) 008 - Niezrozumiały sygnał - Sporadyczny Ramka zamrożona: Stan błędu: 00101000 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 171 Przebieg: 199128 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2018.11.04 Czas: 15:42:30 00317 - Sterownik tylnej klapy bagażnika (J605) 004 - Brak sygnału / brak komunikacji - Sporadyczny Ramka zamrożona: Stan błędu: 00100100 Priorytet błędu: 6 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 171 Przebieg: 199128 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2018.11.04 Czas: 15:45:52 ------------------------------------------------------------------------------- Adres 6D: Elektr.bagażnika (J605) Plik etykiet: Przekier.nieudane! Oznaczenie elementu SW: 8K9 827 851 A HW: 8K9 827 851 A Komponent: J605 Master H52 0330 Weryfikacja: -------- Numer seryjny: 8K9827851A VCID: 3C760C6CBF6BA6A1F5-8068 Podsystem 1 - Oznaczenie elementu SW: 8K9 827 852 A HW: 8K9 827 852 A Komponent: J756 Slave H52 0330 Numer seryjny: 8K9827852A Znaleziono 1 błąd: 02786 - Sterownik 2 pokrywy tylnej (J756) 004 - Brak sygnału / brak komunikacji - Sporadyczny Ramka zamrożona: Stan błędu: 00100100 Priorytet błędu: 3 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 171 Przebieg: 199128 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2018.11.04 Czas: 15:46:17- Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Też mam oryginalnie i wszystko hula jak trza . Razem z dodatkową funkcją oświetlenia nóg,oczywiście po jej uruchomieniu.- Problem z obniżeniem lusterka podczas cofania w Audi A4 B8
Sądzę kolego,że jest to zależne od wyposażenia,czyli w tym wypadku pamięć lusterek. Nie jestem pewien oczywiście ale wiem,że w A4 mamy aż 5 rodzai wyposażenia lusterek. Od samego grzania,po fotochromy,pamięć, side assist. Aaaa... na filmiku widać,że lusterka ma fotochromatyczne,więc bardzo możliwe,że opcja full wypas- Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist w Audi A4 B8 2008-2012
Dziękuję za objaśnienie ? Teraz jeszcze jedna rzecz. Które z tych gateway jest full wypas? Ktoś pisał,że z literką Q. I co Gateway obsługuje? Jeżeli chciałbym jeszcze włożyć coś w przyszłości,żebym nie musiał znowu wymieniać.- Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist w Audi A4 B8 2008-2012
Dzięki Mariusz. Wiem,że Gateway są opisane i czytałem dwa razy wczoraj cały post. Ale nie mogłem znaleźć sensownego wytłumaczenia,dlaczego Gateway dzielą się na can lub światłowód.Poprostu nie pojmuję tego,nie ogarniam,czym się różni jedno od drugiego. A że Gateway to koszt koło 500 zł to chcę kupić już wszelki.- Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist w Audi A4 B8 2008-2012
Przeanalizuje jeszcze kwestie długości przewodu. A za resztę wiedzy bardzo dziękuję Czas na kolejne rezanko ? Lusterka,sam mechanizm kupowałem jakoś ponad rok temu, jak robiłem poerwsze rezanko że składającymi się elektrycznie lusterkami. Kupiłem już tą lepszą opcję z asystentem ale obudowy zostały oryginalne. Teraz zachciało się kolejnego rezanka,dlatego jeżeli chodzi o lusterka szukałem tylko obudowy i znalazłem z przyciskiem do uruchamiania asystenta z lampkami,za 300 zł. Znalazłem wśród allegrowiczów,kogoś na nasz typ Kurczę zacząłem zbierać graty na asystenta zmiany pasa (mam już lusterka,przycisk uruchamiający mod,instalację na tył samochodu,wskaźniki w lusterkach) ... Zostały mi do kupienia radary i z tego co wynika chyba też Gateway 8T0 907 468 AD, który mam zamontowany-sprawdziłem przez VCDS-a ,a nie ma go w spisie na początku postu,jako moduł obsługujący asystenta. A mam czujnik zmierzchu i deszczu.Czy to znaczy,że muszę go zmienić? Jaki mam w takim razie szukać i jakie radary? Które z tych instalacji będzie pasowała do przednich drzwi kierowcy z asystentem,grzanych i elektrycznych lusterek ? MAM DWIE WIĄZKI JEDNA MA KOSTKĘ NA 6 PINÓW - PRZEWODÓW 5 SZT. nr 8K0 971 029 P DRUGA KOSTKA 6 PINÓW - 5 PRZEWODÓW I DODATKOWA KOSTKA 2 PIN / DWA PRZEWODY / nr 8K0 971 029 E Pomoże ktoś mi dobrać odpowiednie sterowniki asystenta zmiany pasa mieszczące się w zderzaku no i Gateway najlepiej Full,pod model widoczny w profilu!? ? - Awaria klapy elektrycznej